Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja Prodala bom avto… potek

Prodala bom avto… potek

Po dolgem času bom prodala avto in čist pozabila kako to izgleda 😉

Skratka:
– najprej se zmenim s kupcem za prodajo
– napišem na list namen, prevzem denarja, podatke…itd… in podpiševa obe stranki.
– dam kupcu ključe in prometno, ko podpiševa in mi da denar
– in potem ga odjavim v avtohiši (rabima mogoče fotokopijo prometne? ali rabim samo ta prodajni list? ). V avtohiši me že čaka drug avto (rabljen) in prenesem zavarovanje na novega. Ali se cetnina prenese na novega ali moram spet zahtevat vračilo za starega in vplačat za novega na novo.

Sem še kaj pozabila????

hvala za pomoč!

Pozdravljeni:

Da,
prvo se s kupcom dogovorite za prodajo.

– pri Komisionarju (komisijska prodaja) skupaj s kupcem Sestavite kupoprodajno pogodbo (cca.20 eur)
– Jo na občini overite (1.eur)
– odjavite avto iz prometa, če seveda želite povračilo cestnine, fotokopirate odjavljeno prometno dovoljenje.
– kupcu izročite ključe in odjavljeno prometno.
– Cestnina se ne prenaša in je potrebno zahtevati vračilo, ter za novega plačati ponovno.
– Za prenos bonifikacije pri zavarovanju novega vozila, potrebujete originalno zav. polico starega vozila in pa fotokopijo odjavlenega prometnega dovoljenja.

Če želite,
vam celoten postopek pomagamo izpeljati.

Lep pozdrav.

************************** Zavarovalna pisarna B & M Bruno Šneberger s.p. Bruno Šneberger Uradne ure: Vsak dan. gsm: 051/625-611 gsm: 070/867-040 Uradne ure: Od 8.00 do 16.00 tel/fax:01/429-7100 Mail: [email protected]

Najlepša hvala za odgovor.
Verjetno bo avto kupila prijateljica in bo vse lažje.

Lep vikend vam želi,
m

New Report

Close