Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja prometna z nezavarovanim avtom

prometna z nezavarovanim avtom

Situacija je taka:
Kupil sem avto od nekega posrednika, ki je trdil da je avto zavarovan in da mi zavarovanje pusti do izteka. Seveda mi ni prilozil zavarovalne police.
Jaz nisem vedel kaj in kako se stvari streze in je niti nisem zahteval.
Potem sem imel nesreco.
Sedaj avto sploh anj nebi bil zavarovan, posrednik se ne oglasa na telefon,lastnik nori, jaz pa bom moral placati nastalo skodo (okrog 10000)
Kaj lahko naredim?
Hvala za odgovore!
Saso

Nič kaj ne morete storiti,če je avtomobil nezavarovan.Predvidevam,da so vam ob nakupu zavarovanja prepustili cestnino ter veljaven teh.pregled,za zavarovanje pa bi po prenosu lastništva morali poskrbeti sami.
Vse dobro in lepo pozdravljeni!

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

prepisa še nisem naredil, avto je še vedno pisan na prvotnega lastnika.
Ta posrednik mi je narocil,naj prepis naredim po izteku prometne in zavarovanja.
Ko sem imel nesreco,so mi policisti posredovali številko zavarovalne police,ki jo je lastnik preklical junija 2008. Na zavarovalnici so mi dali stevilko neke druge police na drugi zavarovalnici,ki pa je potekla konec junija 2008.
Ni mi logicno da je avto lahko bil registriran skoraj 1 leto po izteku zavarovanja.
Je kaksna moznost da bi dobil stevilko zavarovanja ce le to obstaja. Lahko sploh ugotovim ce je bil avto zavarovan in kje?
Hvala

nova
Uredništvo priporoča

ta podatek dobite na vseh ekspoziturah,kjer lahko registrirate vozilo.
Potrebujete samo registrsko tablico,ali številko šasije vozila.
Lepo pozdravljeni,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

ja vendar dobim številko poteklega zavarovanja.

To pomeni,da za vaš avto ni obveznega zavarovanja.
Lepo pozdravljeni, Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

New Report

Close