Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja EKONOMSKA TOTALKA

EKONOMSKA TOTALKA

Pozdravljeni pred tednom dni smo imeli prometno nezgodo. Povzročil jo je voznik drugega vozila z neupoštevanjem prometnih predpisov (policisti so mu podali tudi predlog za sodnika za prekrške). Naš avto je ocenjen kot ekonomska totalka. Sedaj pa nastane problem, ker se počutimo oguljufane. Avto je star tri leta, po evrotaksu vreden cca 8000€. Zavarovalnica je ponudila 3500€ odškodnine + ostane nam razbit avto. Ne vem kaj naj s temi 3500€, ker nas čaka še tri leta kredita za avto, zato smo šli na zavarovalnico (Triglav) in vprašali, če je še kakšna varianta. Povedali so da je to to ali pa da najdemo mojstra, ki bo avto popravil za 4000€ in bodo ta račun poravnali. Na servisu se ponudbi smejijo, saj pravijo, da bo vse skupaj prišlo mnogo več in da bo za popravilo poleg teh 4000€ potrebno še doplačati. Prosim svetujte mi kaj sploh lahko storimo, počutimo se oguljofani, brez avtomobila in v kreditu za avto, ki ni vozen, nezgoda pa se po vrhu vsega ni zgodila po naši krivdi. Toda to še ni vse v nezgodi je mož utrpel tudi poškodbo hrbtenice. Slike sicer niso pokazale nič, vendar so bolečine v hrbtenici tako močne, da hodi vsak dan na inijekcije, v naslednjem tednu začne s terapijo (sicer ne vem kakšno, ker težko hodi, težko sedi, …)in je v staležu. Ali se tudi za to lahko zahteva kakšno odškodnino? Za svetovanje se vam že v naprej lepo zahvaljujem. Petra

Predlagam,da se na visino poravnave pritozite,ter zahtevate povisnje znaska,da bo zadoscal za popravilo vasega avtomobila.
Kadar vrednost popravila presega 70% vrednosti vozila po eurotax katalogu zavarovalnica izplaca ekonomsko totalko.Ključ za izračun pa je nova vrednost vozila minus amortizacija minus vrednost rešenih delov.
Amortizacija znaša 18+12+5 ,in je cca 35%.Vrednosti vasega avtomobila ne poznam,lahko jo napisete,pa kar na moj email naslov.
Odskodnino za poskodbe pa lahko uveljavljate,mogoče je bolje preko odvetnika.
Lepo pozdravljeni,Bruno Šneberger

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

G. Bruno od kje dobivate take podatke za amortizacijo. Škoda da se ne ukvarjate z odškodninami, ko pa veste odgovore na vsa vprašanja.

nova
Uredništvo priporoča

Saj se ukvarjam z odškodninami,vendar za svoje stranke,seveda pa to ni pravilo.Še zdaleč vsega ne vem,saj se vsak dan kaj novega naučimo.Nekaj malega pa tudi moram vedeti.
Toliko,sneško,pa vse dobro v letu ki prihaja!
Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Spoštovani,
Imel sem nesrečo, neka voznica se mi je zaletela v avto, priznala škodo, naredila sva
EUR obrazec. Šel sem na zavarovalnico,do tu je šlo vse gladko, dokler ni po cenitvi zavarovalnica povedala , koliko je pripravljena plačati škodo.
Gre za avto BMW 318 d, letnik 2002, limuzina, dokaj lepo ohranjen pred nesrečo. Ravno sem ga hotel začeti prodajati, zato sem po cenah na Avto Netu pričakoval da bom zanj dobil 6500 EUR. Po Eurotax, je menda njegova cena okoli ali manj od 5500 EUR. Zavarovalnica mi je priznala stroške popravila do 4200 EUR če ga dam popravljati, oziramo bi mi plačala 2700 EUR brez predloženih računov popravila.S tem se nisem strinjal (nisem podpisal), saj menim da bi bil na popolni izgubi. Avto seveda nočejo vzeti, ga jim ponujam
Šel sem na ugleden BMW servis, kjer so mi naračunali škode za 5200 EUR (z DDV), ozir. dejali da s kakšnimi skritimi napakami (predvsem v podvozju) bo znašalo nekje 5500 EUR.
To cenitev (5200 EUR) sem nesel nazaj na zavarovalnico , nakar so mi dejali da priznavajo totalko in da dobim ponudbo po pošti.
Ker ima avto poškodbe na podvozju, sprožila sta se dva airbaga, bodo stroški popravila veliki, avto ne bo več toliko vreden, za poškodovanega pa ne bom veliko dobil.
Sprejel bi njihovo ponudbo , če mi izplačajo 4200 EUR, potem bi verjetno lahko prodal poškodovani avto za 2000 – 2500 EUR. V nasprotnem primeru se mi ne izide.
Popravljal ga ne bom, saj bo preveč stalo, potem pa še dobil ne bom več toliko zanj.Ne morem verjeti, da bi brez moje krivde ob vsem tem bil oškodovan
Kaj menite, koliko lahko upravičeno zahtevam? Bom rabil pomoč odvetnika ? Kako dolgo lahko zavarovalnica sedaj zavlačuje z ponudbo ?Lahko vam tudi pošljem fotografije. Za svetovanje se vam zelo lepo zahvaljujem.Matjaž

Zavarovalnica vam bo poslala poravnalno ponudbo v vrednosti cca60-70% po vrednosti eurotax
Cena vašega vozila je po avto net cca 5000-5500.Po slikah,katere ste poslali boste lahko vaš poškodovani avto lahko prodali za 2000.In če še od zavarovalnice dobite 3500 ,lahko kupite enakovreden avtomobil.
Vse,kar dobite več ,je dobrodošlo.
Lepo pozdravljeni,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Pozdravljeni.

Tudi jaz imam podoben negativen primer.. Gre se za avto FIAT GRANDE PUNTO letnik 2006, bencinski motor.
V nas se je zaletel kombi, in pobegnil iz kraja nesreče, policija pa seveda ni nič naredila za to da bi ga našla..
Avto smo kupili pred pol leta za 4800 €, na internetu stanejo od 4000-4500, nam pa so ponudili 1700 €???
Tudi če prodamo avto takšen kakršen je nebomo dobili več kot 1500 € in če prištejemo še teh 1700€ si nemoremo privoščiti niti enakega avta..
Kaj se v tem primeru da narediti?

Kaj dosti ne,priporočam pa vam,da se na znesek poravnave pritožite,mogoče iztržite še kaj več.
Lepo pozdravljeni,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Pred tednom dni se je v mami zaletel nepazljiv voznik v krožnem prometu. Ona sicer ni huje poškodovana, avto pa je bil ocenjen kot ekonomska totalka. Je Mitsubishi Lancer, letnika 2010, po eurotax. je vreden 11 000eur. Na zavarovalnici pravijo da za ekonomsko totalko izplačajo 60% in ostane nam razbitina, ki je poškodovana do te meje, da ostane bolj malo za rezervne dele. Ali kdo ve, če je to res in ali bi lahko težavo reševali na kak drugačen način?

Prosim, ne svetujte naj kupimo rabljen avto, ker če bi bil ta rabljen, ne bi kupovali novega avtomobila, ampak parcelo na pokopališču.
lp.

Pozdravljeni!

Moj primer z avtomobilom je sledeči. Pred 2 dnevoma smo kupili avto ford fiesto dizel,letnik 2008 pri avto hiši v Mariboru. Avto se nam je zdel cenovno ugoden na “oko” lepi in dokaj ohranjen. Ampak po dveh dnevih se je začela prava katastrofa glede tega avta. Na avtu so odpovedali žarometi,nato se bolj poglobimo v avto in preko šasije avtomobila izvemo da je avto bil iz bencinskega motorja prenaret v dizla. V glavnem avto je bil tudi bočni strani poškodovan.
Stvar je sledeča.Kupili smo ga na lizing.Zanima me,ker imamo še 1 leto garancijo,če lahko karkoli uveljavimo in kam lahko se obrnemo še za kak nasvet???
Prosim vas za nasvet kam in kako.

Hvala

Poskusite najprej urediti z avtohišo,kjer ste avto kupili,saj gre očitno za skrite napake,kar bi vam prodajalec moral povedati.
Če pa ne boste mogli nič pametnega zmenit,pa se obrnite na tržni inšpektorat.
Vse dobro,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Pozdravljeni

Upam da mi bo g Bruno odgovoril.

Na parkirišču je nekdo zadel naš avto in popravilo je zneslo 724€. Znesek smo založili sedaj so nam pa poslali poravnalno ponudbo za 690€.

Vem da je razlika le 30€ a nekako ne razumem najbolje čemu ponujajo nižji znesek, če imamo vse možno zavarovano (Kasko + H) in naj bi le-to krili? Oz. zanima me ali je to stalna in upravičena praksa ali ne?

Hvala za odgovor in lep pozdrva

Pozdravljeni

Upam da mi bo g Bruno odgovoril.

Na parkirišču je nekdo zadel naš avto in popravilo je zneslo 724€. Znesek smo založili sedaj so nam pa poslali poravnalno ponudbo za 690€.

Vem da je razlika le 30€ a nekako ne razumem najbolje čemu ponujajo nižji znesek, če imamo vse možno zavarovano (Kasko + H) in naj bi le-to krili? Oz. zanima me ali je to stalna in upravičena praksa ali ne?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Ni razloga,da vam ne bi odgovoril.
Iz kombinacije parkirišče je popravilo škode krito v celoti.Možno je,da je v kombinaciji parkirišče dogovorjena odbitna franšiza.Lahko pa obstaja kakšen dolg po polici.
Zato preglejte polico,kontaktirajte svojega agenta ali zavarovalnico.
Lep pozdrav,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Pozdravljeni ,

Imam avto WV POLO 1,2 L. 2003, prevoženih 160000km.
Dne 9.2.2013 sem imel prometno nesrečo in sicer sem se z avtom naslonil na steno in ob trku so se mi sprožili airbag-i. Avto sploh ni poškodovan razen sproženi airbag-i.Avto sem nato peljal na Porsche servis in so mi ocenili popravilo škode na 2500eur.Avto je kasko zavarovan.
Zavarovalnica mi je ocenila ekonomsko totalko. Pred dnevi pa sem dobil poravnavao za avto in sicer v znesku 1500eur. Zanima me , če je to pravi znesek za ekonomsko totalko? Na avtonetu se cene za ta model gibljejo od 2650 do 3000eur. Zanima me tudi koliko je razbitina vredna sedaj?

Hvala za vaš odgovor.

Lep pozdrav,
Zmago M.

Če je težava samo v air bagu ste lahko zadovoljni z ponudbo zavarovalnice,saj avto popravite bistveno ceneje.Vaš avto je na trgu vreden realno cca 2000-2200 eur-ne zamerit,tako pač je.
Torej,če zračunava 1500-zavarovalnica,vrednost avta cca 1000 -Torej skupaj 2500.
realno.Tudi ponudba zavarovalnice je realna.
Lep pozdrav,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Pozdravljeni gospod Bruno,

pred tednom dni se je vame zaletela na Hrvaškem voznica, ki je bila pijana.
Avto sem prepeljal v SLO, sedaj pa urejam zadeve preko EUROHERC zavarovalnice.

Moja zavarovalnica (AS) mi je ocenila avto po uslužnostnem ogledu – TOTALKA.
Koliko lahko pričakujem, glede na to, da je moje vozilo Opel Corsa 2004 ENJOY (1.3CDI) nevozno. Prtljažnika ni več, zadnji sedež je pr sprednjem, podvozje zvito, avto nalomljen. Popraviti mi ga noče noben mojster… V bistvu ga še prodati ne smem, ker ga nodo še Hrvati morda prišli pogledat.
Kaj storiti? Koliko bi ponudili zanj v SLO? Bo na Hrvaškem kaj drugače?

Hvala,
Simon

Zdravo!
Za avto lahko bi lahko dobili izplačilo 60-70% vrednosti eurotax kataloga torej nekje med 1000-1500 eur,razbitina vam ostane.Če ste slučajno imeli kasko,lahko koristite tudi 10 dni nadomestno vozilo.Če ste imeli kakšne poškodbe,bi lahko zahtevali odškodnino.
V takšnem primeru kot je vaš,nedolžen potegne ta kratko saj ostane brez avta,do rešitve primera ne more prodati razbitine,po možnosti pa še poškodbe.
Želim vam vse dobro!
Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

zivjo bruno zopraskali so mi avto(sprednjo zadnjo haubo,vsa 4 vrata,sprednji zadnji blatnik,streha) na parkiriscu megane 2005l dizl imam kaksko in vandalizem.ali je to totalka?praske so globoke hvala lp

Da po moje bo to blizu totalke.Lep pozdrav,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

New Report

Close