Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja Odškodnina za telesne poškodbe

Odškodnina za telesne poškodbe

Hči je bila kot sopotnik udeležena v prometni nesreči. Zahtevek za odškodnino smo predali odvetniku in sedaj smo od zavarovalnice dobili predlog poravnave za telesne poškodbe (nesreča pa se je zgodila maja). In sicer so ponudili nek znesek, v to odškodnino pa so zajeti tudi stroški zastopanja, ki znesejo 45% zneska celotne odškodnine. Piše, da je v stroških zastopanja vštet tudi DDV, ki nam ga plačajo samo ob predložitvi računa.
Kdo si sploh obračuna te stroške zastopanja. Ker odvetniški stroški so 10% od odškodnine in to mi plačamo direkt njemu.
Pred leti, ko sem imela nesrečo jaz, sem ta denar dobila na roke, dala odvetniku 10% in to je bilo to – nobenih stroškov zastopanja.
Mi lahko tole razložite?

Stroški zastopanja se mi ne zdijo realni,četudi je bilo potrebno pridobiti izvedeniško mnenje.
L.P.,Bruno Šneberger

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Stroški zastopanja se mi ne zdijo realni,četudi je bilo potrebno pridobiti izvedeniško mnenje.
L.P.,Bruno Šneberger

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Moja žena je bila poškodovana na poti na delo v prometni katero je sama zgrešila.Imela je poškodbo glave-površinsko, rahlo je bila v nezavesti,potem poškodbo vrata,desne rame in sredinca prst desne roke.Prijavo nezgode je prijavila v podjtju in so ji izpolnili obrazec a8. kakšno materijalno odškodnino iz tega naslova lahko zahteva.Naprej ima aoplus zavarovanje, nezgodno avtomobilsko zavarovanje(4+1), življensko zavarovanje in kolektivno v podjetju.

Moja žena je bila poškodovana na poti na delo v prometni katero je sama zgrešila.Imela je poškodbo glave-površinsko, rahlo je bila v nezavesti,potem poškodbo vrata,desne rame in sredinca prst desne roke.Prijavo nezgode je prijavila v podjtju in so ji izpolnili obrazec a8. kakšno materijalno odškodnino iz tega naslova lahko zahteva.Naprej ima aoplus zavarovanje, nezgodno avtomobilsko zavarovanje(4+1), življensko zavarovanje in kolektivno v podjetju.

New Report

Close