Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja Oškodovani zavarovanci

Oškodovani zavarovanci

Pozdravljeni,

Prosim razložite mi, kako lahko zavarovalnice smatrajo polno ceno vozila. Primer: Za nakup C4 sem plačal 14.730€, cena pri zavarovalnicah pa je 18.999 €, mariborska celo preko 19.000 !!!
In potem nanese pri kasko zavarovanju ta razlika več kot 130€.
Povejte mi prosim, kdo tukaj goljufa, avtohiše, ki ponujajo popuste tudi do 5.000 € za avtomobile, ki to v resnici sploh niso, ker za takšno ceno avta ne bi nobeden kupil ali zavarovalnice, ki upoštevajo polno ceno (verjetno po Eurotaxu).??
V primeru, da avto ukradejo zagotovo ne bi dobil 19.000 € za avto ampak le znesek, ki sem ga za avto plačal oz. drug avto!!!
Sramota, da živim v državi kjer vsi goljufajo!!!!!

Prosim raziščite primer, ker drugače avta več ne zavarujem ampak mislim zelo resno!!!

Osnova za izračun kaska je nova nabavna vrednost vozila. To pomeni, da za izračun ne moremo upoštevati popustov, ki ste jih bili deležni pri nabavi novega vozila.
V primeru škode na vašem vozilu ( govoriva o delnih škodah, ne totalki ) vam bo zavarovalnica plačala popravilo v celoti, ne glede na starost vozila. Se pravi, za poškodovan blatnik, ali razbito steklo boste dobili izplačano zavarovalnino v celoti.
V primeru kraje vozila se vam bo upoštevala prav tako nova nabavna vrednost zmanjšana za amortizacijo in število prevoženih kilometrov, popust tu ne bo igral vloge.
Pa lep dan
Tanja R.

New Report

Close