Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja nesreča – nadomestni avto

nesreča – nadomestni avto

Pozdravljeni,

iz spodnjih odgovorov sem razbrala, da zavarovalnica povzročitelja nesreče krije tudi nadomestni avto???

Sama sem imela nesrečo v petek, 2.2.. Avtobus se je zaletel vame, ko sem stala na semaforju. Poklicali smo policijo, naredili zapisnik. Po nesreči sem se zglasila na zavarovalnici povzročitelja -Triglav- kjer so mi rekli, da lahko nadomestni avto koristim samo iz svojega kaska, da ga ne morem iz povzročiteljevega zavarovanja. kako je sedaj s tem?

Pa še eno vprašanje. V zapisnik o ogledu avtomobila so zapisali, da je popravilo smotrno do XX EUR. Kaj je v primeru, da popravilo preseže takšen znesek? Mehanik je po hitrem pregledu vozila rekle, da verjetno ne bo dovolj za popravilo. Je potem izpolačana totalka? O kakšnem znesku potem govorimo? Si za ta denar lahko kupim isti avto istega letnika, približno enako ohranjenega, ali je to bolj “tolažilna nagrada”? Kje pa po izplačilu totalke ostane avto?

Hvala za odgovore. Dobrodošli tudi nasveti tistih, ki imate s tem izkušnje.

New Report

Close