Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja Parkirišče – neznani storilec

Parkirišče – neznani storilec

Lep pozdrav!

Včerja sem po končanem nakupu, na svojem osebnem vozilu po celi desni (voznikovi) strani opazil, da me je neznano tretje vozilo oplazilo po celi strani, od prednje loči do zadnje. Na karoseriji avta imam rise in poškodovano pločevino (vdolbino), prav tako pa so še vidne sledi gum.

Osebni avtomobil imam zavarovan kot Zavarovanje avtomobilskega kaska po splošnih pogojih PG-aha/05-3 in KL – aka asist/01-7. Poleg splošnega kaska imam delno zavarovano še: (40% popusta na premijo komb. A (polni AKA).

A – ?
K – kraja vozila pod njihovimi pogoji (če imam splošni kasko).

Ali lahko uveljavljam odškodnino po neznanem storilcu? Ali bo imel pri naslednjem zavarovanju odbitno franšizo)?

Že v naprej se vam lepo zahvaljujem za odgovor. Zavarovalno polico sem sklenil prvič in prosim za pomoč.

Niste napisali pri kateri zavarovalnici imate sklenjeno zavarovanje. Če boste škodo uveljavljali iz polnega kaska, potem boste izgubili bonus in imeli odbitno franšizo. Če pa imate posebej še kombinacijo zavarovanja poškodb od neznanega vozila na parkirišču, potem dobite izplačano brez izgube bonusa in brez franšize.
Franšizo ( če jo imate ) pa vam odštejejo od zavarovalnine, ki bi jo morali dobiti izplačano. Se pravi, če je račun popravila 100.000 in imate odbitne franšize 40.000 dobite izplačano 60.000.
LP
Tanja R.

New Report

Close