Najdi forum

odnos cenilca

Še ne en mesec star avto mi je nekdo grdo opraskal na parkirišču. Potegnil mi je cel blatnik in še par risov čez bok. Po klicu policije, si je le ta naredila zabeležko, ni pa prišla na kraj dogodka. Avto imam zavarovan proti neznanemu povzročitelju, nimam pa kaska. Prizadel pa me je odnos cenilca škode. Najprej je rekel da ni videti kot poškodba drugega avtomobila in da je avto opraskan od stene, ko pa je vseeno zapisal zapisnik je nanj napisal da je ličarskega popravila za 1 uro in stroškov materiala za 800 SIT. Seveda zdaj ne najdem ličarja ki bi mi za takšno tarifo avto popravil, saj ocenjujejo škode cca 75.000 SIT. Sem pa tudi razočarana nad odnosom cenilca, ki je z obnašanjem kazal, da se mu zdim oseba ki hoče prevarati zavarovalnico. In me je z nizko oceno… Kaj storiti, kako dokazati da je škoda večja in da je resnično povzročena s strani neznanega povzročitelja. Še to: zavarovanje imam sklenjeno pri Mariborski Zavarovalnici.

Kar težko verjamem, da vam je cenilec priznal 800 SIT popravila. Cenilec vam škodo oceni. Če ste upravičeni do odškodnine potem na cenilni list napiše koliko je ličarskega dela in koliko kleparskega. Vi pa se lahko odločite ali vzamete denar po ocenitvi ( nadomestilo, s katerim potem popravljate sami) ali pa ga peljete na uraden servis, kjer vam ga na podlagi zapisnika popravijo in zavarovalnici izdajo račun.
Tako, da te cenitve ne razumem.
Lep pozdrav
Tanja R.

New Report

Close