Najdi forum

Pozdravljeni.

Za vas imam vprašanje, ki zadeva avto, ki je napisan na moje ime, vendar ga vozi (in udari) tudi moj fant. Zadeva je sledeča. Na avtu se nama je nabralo kar nekaj udarcev, ki jih kljub kasku (polni, zav. MB) nisva prijavila, pač zaradi franšize 300 evrov.

1. Novembra lani je fant v KP zadel na parkirišču v količek. Praska je na voznikovi strani in je manjša (oz. cca 30-40 000 sit pravijo).

2. Čez en mesec je na parkirišču oz. izvozu na glavno cesto z zadnjim desnim delom udaril v železno rampo. Kar grdo izgleda, vendar pa nimava dodatnega zavarovanja za škodo narejeno na parkirišču (pač rabljen avto, agent ni hotel zavarovati)! – se šteje to kot parkirišče ali cesta? pa sva spet čakala.

3. Že sva prišparala denar, da avto končno peljeva kleparju, pa danes jaz udarim zadnji, čisto spodnji del, v skrit količek na “divjem” parkirišču.

Ne veva, ali se da preko zavarovalnice kaj urediti. Kljub preteklemu času? Ali se škoda sešteva (in sva presegla franšizo). Se nama splača na lastne stroške poravnati škodo, ali … ??

Hvala za odgovor-e in lep pozdrav

Vsaka škoda na vozilu je svoj škodni dogodek. Prask in udarcev na vozilu se ne da kar združiti in jih nato prijaviti kot eno škodo.
Če imate take škode kjer izgubljate bonus, boste pač pri vsaki imeli franžizo in izgubili bonus, razen če uveljavljate iz dodatnih kombinacij, kjer pa tega ni .
Lep pozdrav
Tanja R.

New Report

Close