Najdi forum

odjava vozila

Iz starega avta sem si prenesel bonus na novo vozilo. Star avto želim prodat in še vedno imam na njem reg. tablice in plačano cestnino do januarja 2007. Zanima me kako dolgo lahko še čakam, da bo imel novi kupec starega avta plačano cestnino in avto registriran, kot je sedaj.
Zavarovalni agent mi pravi, naj pohitim, ker se mora vozilo odjavit.
Prosim povejte mi kako je s tem.

Hvala

Vozilo boste morali v vsakem primeru odjaviti. Če ga odjavite in vrnete tablice, pomeni,da bo nov lastnik moral urediti vse ( cestnino, tehnični pregled, nove tablice), vi pa dobite povrnjeno cestnino.
Če pa ga odjavite za novega lastnika ostane vse na vozilu, novi lastnik mora urediti le zavarovanje.
Časovno pa ni omejeno. Če bo odjava za novega lastnika, bo le ta imel cestnino in tehnični do januarja 2007.
Lep pozdrav.
Tanja R.

Hvala za odgovor. Prosim naredite mi še eno uslugo in sicer mi prosim navedite katere dokumente potrebujem za odjavo na novega lastnika (prepustim mu plačano cestnino in tehnični pregled) in kje lahko to uredim.
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Pri nas vem, da lahko naredite vse na bazi kjer delajo tehnične preglede.
Sam prepis na novega lastnika lahko naredite tudi pri posrednikih, ki prodajajo rabljena vozila.
Potrebujete osebni dokument, davčno in prometno dovoljenje.
LP
Tanja R.

Ali lahko nov lastnik vozilo odpelje in sicer gre za ta primer. Ali mora novi lastnik preden odpleje vozilo poskrbeti za zavarovanje. Moje se je namreč preneslo na novo vozilo.
Prosim za nasvet:
Hvala

Nov lastnik mora poskrbeti za zavarovanje, saj kot tako ni zavarovano.
LP
Tanja R.

Pozdravljeni,

mene pa zanima kako lahko odjavim vozilo brez tablic? namreč avto sem prodal in pustil tablice gor, novi lastnik pa ga verjetno ni prijavil (ali je šlo za tujino ali po delih), imam pa overjeno kupo-prodajno pogodbo.

hvala

Vozila ne morete odjaviti brez prometnega dovoljenja in brez reg.tablic.Če je avto v tujini,imate lahko težave.Najbolje je takšne zadeve urediti takoj,ker se zadeve lahko zakomplicirajo.
Lepo pozdravljeni,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

New Report

Close