Najdi forum

prenos bonusa

Pozdravljeni.

Zanima me ali je možen prenos bonusa na ženin avto(v primeru, da prodam svoj avto in svoj bonus podarim njej)?

Hvala in lp

Seveda je možen.

L.P.

Kako pa se to izvede v praksi? A ji le izročim kupone ali je potrebne kakšna darilna pogodba ali kaj podobnega?

Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Pri prenosu lastninske pravice na vozilu med zakoncema je avtomatsko,kar pomeni da ji izročite le kupone. S tem, pa vi kot darovalec izgubite bonus.

v primeru, da želite podrobnejše informacije, mi pa pošljite vaš e-mail naslov.

Lep pozdrav!

Mene pa zanima kako poteka prenos kuponov v primeru mati – hči?

Prenos bonusa poteka enako kot med zakoncema. Potrebno je napisati vlogo za prenos bonusa. prenos bonusa mati-hči pa ne naredijo vse zavarovalnice.

Lep pozdrav!

Hm, primer (miha, ne vzet tega osebno):
žena povzroči prometno nesrečo in bi zato ne le izgubila bonus, temveč prišla tudi v “kazenski” razred. Avto je totalka, se ga ne splača popravljat, torej razbitino proda, avto odjavi iz prometa, vrne zav. polico… Mož ima bonus, pa ga bo prenesel na ženo, avto pa tudi z darilno pogodbo. Žena bo torej plačevala manj. Čez nekaj časa kupita nov avto, ki bo pisan na moža in ta bo začel plačevati zavarovanje “na frišno”, se pravi 100%. Se pravi, da sta prišparala ženino “kazensko” premijo?

New Report

Close