Najdi forum

Predlani sem pri zavarovanju osebnega vozila prvič vplačala tudi dodatno zavarovanje voznika AO+. Na tehničnih pregledih mi referentka ni znala natančno pojasniti, kaj to pravzaprav sploh pomeni (nekaj v zvezi z višino odškodnine), znanci, ki tudi vplačujejo to premijo, pravi, da si z njo upravičen do odškodnine v primeru poškodbe, če sam zakriviš prometno nesrečo. Torej – če sem udeležena v prometni nesreči, pa nisem povzročiteljica, mi ta AO+ kaj koristi?
Pa še eno vprašanje: kako je z avtomobilom, za katerega je bila izplačana totalna škoda, vendar je nato popravljen in tehnično brezhiben, če je spet udeležen v prometni nesreči, povzročitelj pa je tretja oseba? Ali sem kot lastnica v tem primeru še upravičena do odškodnine na podlagi odškodninskega zahtevka, ali pa je res, kar pravijo nekateri, da zavarovalnica takšen avto tretira, kot da ima vrednost 0.

Hvala za odgovor!

Zavarovalno kritje – AO+
Zavarovalnica se zaveže pravno priznano škodo, ki jo zaradi telesnih počkodb v prometni nesreči (med vožnjo) z zavarovanim motornim vozilom, utrpi upravičenec. V primeru smrtne nezgode upravičenca pa povrne zavarovalnica škodo zaradi smrti njegovim svojcem.

Obseg zavarovalnega kritja
Dajatve zavarovalnice so omejene ne glede na vrsto motornega vozila z zavarovalno vsoto, dogovorjeno na polici in znaša 8 moi sit.

V primeru ko ste udeležena v prometni nezgodi in niste povzročiteljica, ste opravičene iz AO povzročitelja.

Glede na to, da je avto tehnično izpraven nevidim nikakršne logike da bi zavarovalnica tretirala vrednost vozila nič.Tako da ste opravičena do materjalne in nematerjalne odškodnine.

Hvala za pojasnila.
Če prav razumem, AO+ torej ne pomeni tudi višje zavarovalne vsote? Ko sem za natančnejša pojasnila prosila referentko, ki na tehničnih pregledih uredi tudi zavarovanje, mi je nekaj zamomljala o neomejeni vsoti, medtem ko je pri navadnem AO določen najvišji znesek.
Opravičujem se še, ker sem isto vprašanje poslala dvakrat, a ker ga nisem takoj zasledila na forumu, sem mislila, da ni bilo uspešno.
Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

AO+
Točno tako.
AO+ krije telesne poškodbe voznika zavarovanega vozila do 8 miljonov sit.

Pri Ao-ju je pa kritje: – enojne zavarovalne vsote, za materjalne stvari (kdode na vozilih tretjih oseb) 22,9 mio sit, nematerjalne (poškodbe na ljudeh) 110 mio sit.
– dvojne zavarovalne vsote za materjalne stvari 45,8 mio sit, nematerjalne pa 220 mio sit.

Upam, da sem odgovorila na vaše vprašanje.

Lep pozdrav!

Ali je sopotnik povzročitelja pri AO+ tudi zavarovan?

Ali je sopotnik povzročitelja pri AO+ tudi zavarovan?

In če ni, kako zavarovati sopotnike?

Sopotnik je zavarovan iz AO-ja.
Pri AO+ je pa zavarovan samo voznik.

Sopotniki so zavarovani po AO-ju.
Lahko pa jih dodatno nezgodno zavarujete pri AO ali pri AK (kasko).

Lep pozdrav!

…drugače pa se napiše MATERIALNE in NEMATERIALNE – brez j-ja…

Malo več ljubezni do slovenskega jezika imejte.

Lep dan.

Gospa Marjetica!

Hvala za vašo pozornost in prijaznost.

Preživite kar se da lep preostanek dneva,……

New Report

Close