Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja povračilo škode zavarovalnica

povračilo škode zavarovalnica

Bila sem z avtom udeležena v prometni nesreči, kjer nisem bila kriva, povzročitelj je krivdo priznal. Nastali so samo materialni stroški. A zapletlo se je, ker je zavarovalnica ocenila totalko, na račun naj bi dobila 400 €, vendar pa je vrednost popravila čez 2000 € (kolo, vrata, luč, steklo, blatnik..) Kaj lahko sploh naredim?
Ne morem si privoščiti tako dragega popravila, niti drugega avta.

Dodatna izjemno velika težava je to, da sem brez avta. Javnega prevoza za v službo nimam, mož gre v službo precej bolj zgodaj od mene in se pozno vrne, jaz pa vozim še otroka v vrtec in starejšega v 1. razred. Danes smo bili doma, ker druge možnosti enostavno ni bilo.

Imam skoraj identični problem. Avto takoj ocenili kot totalko, denar ne krije stroškov popravila. Še rešujemo, ker se nam to ne zdi OK.

nova
Uredništvo priporoča

Ob totalki zavarovalnica izplaca vrednost avta in ne popravila, ki presega vrednost avta po eurotaksu.

Resitev za dele so avtoodpadi, deli se dobijo ze za 10% cene (sem iskala dve leti nazaj eno luc za ocetov avto, nova prek 180€, na avtoodpadu s postnino vred nekaj manj kot 20€).

To ni resitev, ker se vedno ne dobim dovolj za popravilo! Poleg tega sem brez avta. Zaradi norca, ki me he pac spregledal. Cela katastrofa. Poleg tega smo trenutno v financni stiski in ne znese izpradkati kar 1000 ali 2000 e za avto.

To ni resitev, ker se vedno ne dobim dovolj za popravilo! Poleg tega sem brez avta. Zaradi norca, ki me he pac spregledal. Cela katastrofa. Poleg tega smo trenutno v financni stiski in ne znese izpradkati kar 1000 ali 2000 e za avto.[/quote]

Tako. S totalko se te rešijo, ti pa imaš dejansko velike stroške in probleme. Dobljeni denar ni dovolj za nakup primerljivega avtomobila. Dodatno imaš še veliko problemov s prodajo in nakupom novega.

Nam so totalko ocenili še vozen avto. Nisem razumela, kako je to lahko totalka. Ko sem spoznala te zavarovalniške fore, mi je jasno, zakaj so totalke tako pogoste.

Točno tako.. Temu se reče ekonomska totalka. Zavarovalnica oceni vrednost avtomobila po EUROTAX tabeli. In če popravilo pri uradnem pooblaščencu preseže 50% te vrednosti, je za zavarovalnico to ekonomska totalka. Dobiš svoj avto in denar (polovica eurotaxa).

Tako je vedno tudi, če imaš avto kasko zavarovan. (ljudje so naivni in posamezni plačujejo kasko za stare avtomobile)

Običajno se dela tako, da z denarjem, ki ga dobiš, greš h kakšnemu mehankarju, ki ti popravi vozilo za ta denar in lahko ti tudi nekaj malega še ostane odvisno od škode. Veliko je odvisno tudi od poštenosti in iznajdljivosti mehankarja, in kako se loti te zadeve.

Ekonomska totalka je zelo hitro. Če se nekdo recimo za teboj pravočasno ne more ustaviti in se zaleti malo v tvojo rit (počen odbijač, razbita luč, zvita zadnja hauba, napihnjena zadnja blatnika, ključavnica zadnje haube, premaknjeni nosilci in več drobnih na oko nevidniih poškodb…) In če je avto star 4-5 let, ki je bil nov recimo 15.000 €, je že to zelo hitro ekonomska totalka, čeprav se z njim še vedno lahko pelješ.
Tako dobiš razbit avto in 3.000-3.500 € s katerim pol popravljaš avto privat :)))
In v takem primeru je kasko zavarovanje stran vržen denar že pri 4 leta starem avtu!

Kaj je s teboj narobe? Ženska niti ni bila kriva za nesrečo. Kasko tu nima veze.

In zakaj kasko, ce ni bila kriva sama???


klasična zadeva; takole je povračilo škode je lahko samo do tržne vrednosti avta, in ne do vrednosti škode iz napisanega pomeni, da je tvoj avto vreden cca 600-700 eur, zato ti je zavarovalnica ponudila 60-70% vrednosti od tvojega vozila in pustili so ti avto; zdaj lahko še iztržiš kakevro več če greš h komu da ti naredi cenitev vozila in dvigne ceno vozila ampak kaj dosti več si ne moreš pomagati;

In zakaj kasko, ce ni bila kriva sama???[/quote]
krula zagamana . točno zato, kot je tema: avto je ocenjen na totalko .. praktično nič. Kasko pa plača povrnitev v uporabno stanje … ****** si glupa .. spelji se v 3PM[/quote]
ja pa kaj še, do ekonomske totalke in nič večm tebi marsikaj ni jasno; razlika med kaskom in obveznim je samo v tem, da ti kasko plača če si sam kriv, obvezno pa če je drug; nateg zavarovalnic je tudi ao+ko ljudje mislijo da so zavarovani potniki v vozilu v resnici pa samo voznik v primeru, da sam povzroči nesrečo in je poškodovan; pa malo se umiri

Avtorica – se nekaj – poskusaj se dogovoriti s povzrociteljem, da se umakne postopek na zavarovalnici, stroske popravila ti krije on in hkrati obdzi bonus pri zavarovalnici. Vcasih je za koga to celo bolj ugodno.


zakaj pa bi povzročitelj pristal na to in plačal 2000 eur popravila? saj zato pa ima avto zavarovan obvezno; tole niti pod razno ne bo šlo skozi, kar ji preostane je, da ne podpiše poravnave in da poskuša izsiliti kakih 200 eur več in to je to, potem ji ostane še samo sodna pot, ki pa ji ne priporočam ker bo spušila

In zakaj kasko, ce ni bila kriva sama???[/quote]
krula zagamana . točno zato, kot je tema: avto je ocenjen na totalko .. praktično nič. Kasko pa plača povrnitev v uporabno stanje … ****** si glupa .. spelji se v 3PM[/quote]

Seveda placa kasko povrnitev v vozno stanje – CE ti stroski ne presegajo dolocenega % vrednosti avta.
Ekonomska totalka pa je ekonomska totalka in ne krije celotne povrnitve v vozno stanje. In kasko sploh ni potreben, ker ni bila povzrociteljica.

Preden si “pameten”, malo preveri, kdaj imas prav in kdaj je bolje, da si tiho.


zakaj pa bi povzročitelj pristal na to in plačal 2000 eur popravila? saj zato pa ima avto zavarovan obvezno; tole niti pod razno ne bo šlo skozi, kar ji preostane je, da ne podpiše poravnave in da poskuša izsiliti kakih 200 eur več in to je to, potem ji ostane še samo sodna pot, ki pa ji ne priporočam ker bo spušila[/quote]

Mogoce pozna kleparja, ki je cenejsi kot uradni, deli iz avtoodpadov, njemu pa ostane bonus, naslednje leto 20%, pa se naslednje 15%, pa se naslednje 10% in potem 5%… pri mocnejsem avtu ga lahko tak nacin pride ceneje.
Vidim pri sosedu, ki ima kleparstvo, da ni tako nesmiselno, pri zavarovalniski skodi 2.000 ti ga lahko uredijo za 1/4 cene.


krula zagamana . točno zato, kot je tema: avto je ocenjen na totalko .. praktično nič. Kasko pa plača povrnitev v uporabno stanje … ****** si glupa .. spelji se v 3PM[/quote]

Seveda placa kasko povrnitev v vozno stanje – CE ti stroski ne presegajo dolocenega % vrednosti avta.
Ekonomska totalka pa je ekonomska totalka in ne krije celotne povrnitve v vozno stanje. In kasko sploh ni potreben, ker ni bila povzrociteljica.

Preden si “pameten”, malo preveri, kdaj imas prav in kdaj je bolje, da si tiho.[/quote]
ti bod raje tiho, sam sebe zavajaš, kaj sem pa jaz drugega napisal kot ti zgoraj cepec neumni? ti dam primer bizgec, recimo da ima ona audija a 8 letnik 1999, avto je vreden 2000 eur, pa ji v karambolu poči ohišje menjalnika in je treba menjati menjalnik, rabljen menjalnik stane krepko preko jurjja da o ostalem ne govorim a res misliš da bo zavarovalnica krila stroške popravila do voznega stanja? niaknoka dobila bo 1500 in to je, pol pa naj dela kkar hoče, s tem, da bo kasko plačevala od cene novega vozila, z odbitno franšizo ali pa z soudeležbo pri škodi


Barca: si ti samo povsem fu.knje.na ali si tudi idijot za namesto češnje na vrhu smetane ☺[/quote]

Priznam, nisem ti konkurenca, tvoj nick je kar pravilen zate :))


zakaj pa bi povzročitelj pristal na to in plačal 2000 eur popravila? saj zato pa ima avto zavarovan obvezno; tole niti pod razno ne bo šlo skozi, kar ji preostane je, da ne podpiše poravnave in da poskuša izsiliti kakih 200 eur več in to je to, potem ji ostane še samo sodna pot, ki pa ji ne priporočam ker bo spušila[/quote]

Mogoce pozna kleparja, ki je cenejsi kot uradni, deli iz avtoodpadov, njemu pa ostane bonus, naslednje leto 20%, pa se naslednje 15%, pa se naslednje 10% in potem 5%… pri mocnejsem avtu ga lahko tak nacin pride ceneje.
Vidim pri sosedu, ki ima kleparstvo, da ni tako nesmiselno, pri zavarovalniski skodi 2.000 ti ga lahko uredijo za 1/4 cene.[/quote]
no, nebi pričakoval od tebe da zagovarjaš fuš; seveda se da marsikaj zmenit če so pametni ljudje, kaj pa če bo oškodovanka začela povzročitelja kaj jebat po domače? jaz dam bonus pa konec zadeve itak izgubiš max 5-10 % bonifikacije, pa greš naslednje leto k drugi zavarovalnici pa ti dajo popust pa si na istem

Seveda placa kasko povrnitev v vozno stanje – CE ti stroski ne presegajo dolocenega % vrednosti avta.
Ekonomska totalka pa je ekonomska totalka in ne krije celotne povrnitve v vozno stanje. In kasko sploh ni potreben, ker ni bila povzrociteljica.

Preden si “pameten”, malo preveri, kdaj imas prav in kdaj je bolje, da si tiho.[/quote]
ti bod raje tiho, sam sebe zavajaš, kaj sem pa jaz drugega napisal kot ti zgoraj cepec neumni? ti dam primer bizgec, recimo da ima ona audija a 8 letnik 1999, avto je vreden 2000 eur, pa ji v karambolu poči ohišje menjalnika in je treba menjati menjalnik, rabljen menjalnik stane krepko preko jurjja da o ostalem ne govorim a res misliš da bo zavarovalnica krila stroške popravila do voznega stanja? niaknoka dobila bo 1500 in to je, pol pa naj dela kkar hoče, s tem, da bo kasko plačevala od cene novega vozila, z odbitno franšizo ali pa z soudeležbo pri škodi[/quote]

Tole namenjeno meni?

New Report

Close