Avto.Over.Net

Avtomobilska zavarovanja

Odgovarjajo: strokovnjaki Zavarovalnice Triglav

Kako lahko prenesem bonus na svojega partnerja? Kaj naj storim v primeru prometne nesreče? Ali se lahko vozim s svojim vozilom, če mi je zavarovanje poteklo? Odgovore na ta in vsa druga vprašanja v zvezi z avtomobilskimi zavarovanji dobite na tem forumu.

strokovnjaki Zavarovalnice Triglav

ZavarovalnicaTriglav

povračilo škode zavarovalnica

Default avatar

Barca

Julij Cezar je napisal/a:
Barca je napisal/a:
zakaj pa bi povzročitelj pristal na to in plačal 2000 eur popravila? saj zato pa ima avto zavarovan obvezno; tole niti pod razno ne bo šlo skozi, kar ji preostane je, da ne podpiše poravnave in da poskuša izsiliti kakih 200 eur več in to je to, potem ji ostane še samo sodna pot, ki pa ji ne priporočam ker bo spušila
Mogoce pozna kleparja, ki je cenejsi kot uradni, deli iz avtoodpadov, njemu pa ostane bonus, naslednje leto 20%, pa se naslednje 15%, pa se naslednje 10% in potem 5%... pri mocnejsem avtu ga lahko tak nacin pride ceneje.
Vidim pri sosedu, ki ima kleparstvo, da ni tako nesmiselno, pri zavarovalniski skodi 2.000 ti ga lahko uredijo za 1/4 cene.
no, nebi pričakoval od tebe da zagovarjaš fuš; seveda se da marsikaj zmenit če so pametni ljudje, kaj pa če bo oškodovanka začela povzročitelja kaj jebat po domače? jaz dam bonus pa konec zadeve itak izgubiš max 5-10 % bonifikacije, pa greš naslednje leto k drugi zavarovalnici pa ti dajo popust pa si na istem
Ne zagovarjam fusa (sosed dela cisto uradno), vem pa, da se dogaja tudi fus.

Pa poleg tega lahko ima povzrocitelj zavarovanje prve skode in dejansko bonusa sploh ne izgubi (je res minimalno placilo).
Default avatar

Julij Cezar

Barca je napisal/a:
Barca je napisal/a:

Seveda placa kasko povrnitev v vozno stanje - CE ti stroski ne presegajo dolocenega % vrednosti avta.
Ekonomska totalka pa je ekonomska totalka in ne krije celotne povrnitve v vozno stanje. In kasko sploh ni potreben, ker ni bila povzrociteljica.

Preden si "pameten", malo preveri, kdaj imas prav in kdaj je bolje, da si tiho.
ti bod raje tiho, sam sebe zavajaš, kaj sem pa jaz drugega napisal kot ti zgoraj cepec neumni? ti dam primer bizgec, recimo da ima ona audija a 8 letnik 1999, avto je vreden 2000 eur, pa ji v karambolu poči ohišje menjalnika in je treba menjati menjalnik, rabljen menjalnik stane krepko preko jurjja da o ostalem ne govorim a res misliš da bo zavarovalnica krila stroške popravila do voznega stanja? niaknoka dobila bo 1500 in to je, pol pa naj dela kkar hoče, s tem, da bo kasko plačevala od cene novega vozila, z odbitno franšizo ali pa z soudeležbo pri škodi
Tole namenjeno meni?
niti ne, ampak butlu ampak šele zdajle videl, se opravičujem za grobe besede
Default avatar

Barca

Barca je napisal/a:
ti bod raje tiho, sam sebe zavajaš, kaj sem pa jaz drugega napisal kot ti zgoraj cepec neumni? ti dam primer bizgec, recimo da ima ona audija a 8 letnik 1999, avto je vreden 2000 eur, pa ji v karambolu poči ohišje menjalnika in je treba menjati menjalnik, rabljen menjalnik stane krepko preko jurjja da o ostalem ne govorim a res misliš da bo zavarovalnica krila stroške popravila do voznega stanja? niaknoka dobila bo 1500 in to je, pol pa naj dela kkar hoče, s tem, da bo kasko plačevala od cene novega vozila, z odbitno franšizo ali pa z soudeležbo pri škodi
Tole namenjeno meni?
niti ne, ampak butlu ampak šele zdajle videl, se opravičujem za grobe besede
OK:)
Default avatar

avto123

V glavnem. Če imaš prometno, pa čeprav nisi kriv, lahko v trenutku ostaneš brez avta. Zavarovalnica ti podari ene par €, ti se pa znajdi! Morda si lahko kupiš kolo na razprodaji!
Default avatar

vice

avto123 je napisal/a:
V glavnem. Če imaš prometno, pa čeprav nisi kriv, lahko v trenutku ostaneš brez avta. Zavarovalnica ti podari ene par €, ti se pa znajdi! Morda si lahko kupiš kolo na razprodaji!
Točno tako.

Mogoče kdo ve, v katerem zakonu ima zavarovalnica podlago za ekonomsko totalko. Ker to je nateg, človek ostane brez avtomobila ...

Moderatorji

strokovnjaki Zavarovalnice Triglav
ZavarovalnicaTriglav