Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek VARNOSTNIKI

VARNOSTNIKI

Imel sem namen, da se zaposlim kot varnostnik. Ko berem razne poste mi je kar slabo.

Znanci zaposleni varnostniki so mi povedali, da jim PRAZNIKI po zakonu, tako kot vsem državljanom niso priznani.
Ko dela varnostnik na praznik, se mu obračuna še 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dodatka, vse lepo. Ko pa je na PRAZNIK prost, se mu praznik ne obračuna.
Ko je na rednem letnem dopustu, in sta recimo med tednom dva dneva PRAZNIKA, se njim obračuna na dan praznika redni letni dopust.

Sprašujem vas, kje piše o tem zakonu, ali kdo ve?


Imel sem namen, da se zaposlim kot varnostnik. Ko berem razne poste mi je kar slabo.

Znanci zaposleni varnostniki so mi povedali, da jim PRAZNIKI po zakonu, tako kot vsem državljanom niso priznani.
Ko dela varnostnik na praznik, se mu obračuna še 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dodatka, vse lepo. Ko pa je na PRAZNIK prost, se mu praznik ne obračuna.
Ko je na rednem letnem dopustu, in sta recimo med tednom dva dneva PRAZNIKA, se njim obračuna na dan praznika redni letni dopust.

Sprašujem vas, kje piše o tem zakonu, ali kdo ve?[/quote

Zakaj sprašuješ nas? Vprašaj znance, kateri so ti trosili take nebuloze.

Itak moraš it prej v šolo za varnostnika, narediti izpit, pridobiti licenco…

R

Morski galeb-terna, varnostniki nimajo plačanh praznikov. Kar je gospod napisal je vse res.

nova
Uredništvo priporoča

Za eno firmo lahko trdim, da zgoraj napisane teze ne vzdržijo.
Za firmo G7, pa je možno, ker gre v franže.

R

Za eno firmo lahko trdim, da zgoraj napisane teze ne vzdržijo.
Za firmo G7, pa je možno, ker gre v franže.

R[/quote]

Berem, da si izredno inteligentna, nisem v G7 lahko pa povprašaš katerega koli varnostnika, vsak ti bo povedal, da praznikov nima plačanih, na dan praznika se mu odšteje redni letni dopust,

Za eno firmo lahko trdim, da zgoraj napisane teze ne vzdržijo.
Za firmo G7, pa je možno, ker gre v franže.

R[/quote]

Berem, da si izredno inteligentna, nisem v G7 lahko pa povprašaš katerega koli varnostnika, vsak ti bo povedal, da praznikov nima plačanih, na dan praznika se mu odšteje redni letni dopust,[/quote]

Čaki, čaki, ne me žalit, no:-((

Možno je, kar ti trdiš. Za G7 se ve, kje je. Za firmo, ki jo jaz poznam /pa nisem tam zaposlena/ pa vem, da imajo plačane dr. praznike.

Čisto tako, iz konteksta, kako to, da ti vzamejo LD za državni praznik, saj večina varnostnikov, ki jih poznam, nimajo pod 200 ur mesečno?

R

Že kakš let sm varnostnica in vas sprašujem, zakaj niso prazniki plačani, a smo iz druzga sveta al kak to gre? Ka za nas ni zakonov?

To je pa zato ker nimate sposobnega sindikata predvsem pa sami za svoje pravice ne naredite nič! Zakon velja ampak če nihče ne prijavi potem ni kršitve razumeš?

Ma kaki sindikati, kaj ti bodo oni plačal dr. praznike, hehhe, to je smešno, nič ne moreš, če ti ne plačajo, kam se boš pritožil, oz.komu…?..LP

Ne smešne so tvoje izjave. Sindikat je tisti ki bi se moral boriti za delavske pravice. Pritožiš se pa lahko inšpekciji, kakšni bojo ukrepi je potem druga zgodba.

Po zakonu morajo biti državno prazniki plačani. Če delaš na dan praznika, se ti plača še dodatni 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Če si pa na dan praznika prost, se ti mora ta dan praznika plačati. Prav tako se ti za dan praznika ne sme obračunati dopust!!!

Ker pa je ta goljufija dovoljena s strani vlade, se lahko obrišeš pod nosom.

Pritožili smo se inšpektorju za delo. Rekel nam je naj ne težimo in bodimo veseli, da lahko delamo. Na naše vprašanje, ali ima on plačan praznik, je odgovoril, da ga ima.

Velikokrat delamo neprekinjeno po 16 ali 20 ur. Za delo osmih ur dobimo povrnjeno strošek-seveda najnižji po zakonu za prehrano.
Ravno tako pa dobimo isti najnižji znesek, za delo 16-h ali 20-h ur, kot če bi delali samo 8 ur. Po zakonu je tako, da se za 10 ur dela dobi isti znesek, kot za 8 ur dela.

Će pa se dela več kot 10 ur, se za vsako uro nadaljnega dela mora po zakonu izplačati za vsako uro določen dodatek po zakonu za prehrano.

Ker inšpektorji tako niso prikrajšani, jim je pać vseeno. Plačani pa so iz našega davkoplačevalskega denarja, če kaj delajo ali ne!

Začnite že enkrat skrbeti za svojo prihodnost in se ne pustite več frizirat kot ovce !!!

Ja sej greš na dopust za rečmo en teden pa sta dva dneva praznik, pol pač daš sam tri dni svojga dopusta ostalo je pač praznik in se temu primerno obračuna na tista dva dneva. A ni tako?
Al kako pol?


Ja pol pa najbolš da greš za inšpektorja, a ne.

mislim, da je vse odvisno od vsakega podjetja posebej. Sam sem zaposlen v podjetju provarovanje, pa lahko rečem da so korektni in fer. Preveri http://www.provarovanje.si

NOVA PANORAMA, podjetje za varovanje LJ – ne plačujejo prispevkov. Ko mački stopiš na rep, zacvili in te odpustijo. Kradejo ure, malico, potne stroške. Odnosi vodilni – zaposleni so na ravni otroškega vrtca, brez osnovnega bontona, komunikacija poteka prek SMS, vodilni so nemi oz.ne znajo govoriti. Sodelavci brez kulture obnašanja. Nekateri si privoščijo vse: igrajo igrice med delovnim časom, slikajo slike z oljnimi barvami na del.mestu naročnika, le dela varnostnika ne opravljajo. In so zelo cenjeni. Ostali ne smejo niti malicati. Delovni čas: 17 ur, 16,13,12 ur. Če delaš 8 ur, je to praznik. Ko si slučajno prost, pa ti prek sms-a pošljejo vabilo na prireditev in potem oddelaš še 6 ur prireditve poleg rednega dela.
Izogibajte se te varnostne službe, ker te uničijo v kratkem času: tako psihično kot fizično. Sploh pa ne marajo žensk v varnostni službi, ker naj bi menda ženska sodila v kuhinjo. Doživiš mobing in šikaniranje. Daleč stran od njih in ne nasedat sladkim besedam na razgovoru!!!!!

New Report

Close