Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ZDRAVILNI POST PO BREUSSU

ZDRAVILNI POST PO BREUSSU

Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje s postom po Breussu.
Z 42-dnevnim postom se baje ozdravi marsikakšna bolezen, celo rak.
Hvala za odgovore.
LP
Damjana

Nekaj piše o tem na naslovu:
http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1198

Ela

Če se ne motim je tudi v Slovenščini izšla njegova knjiga….poglev v knjigarnah in knjižnicah…
LP, Joži

nova
Uredništvo priporoča

Žal ti moram povedati, da je moja prijateljica s tem postom poskusila premagati kožnega raka, shujšala je na 37 kg, a žal kljub temu umrla. Pred smrtjo mi je priznala, da je bila odločitev za ta post napačna.
Zapustila je dve deklici…

Tudi mene zanima osnovno vprašanje,kakšne izkušnje imate s to metodo zdravljenja.
Imam namreč prijateljico,ki ima raka na mehurju in se je odločila za to metodo in je na tem že 10 dni.Problem je v tem,da ima že sedaj zelo nizko telesno težo.Ima tudi zelo izsušeno kožo in suha usta.Postala je zelo utrujena in ji gre na bruhanje.Poleg tega jo zelo zebe.
Ima morda kdo podobne izkušnje?
Prosim za odgovore VV

Moja mama le že večkrat naredila prav takšen post (40 dni). Prvič zaradi raka na dojkah, drugič zaradi raka na materničnem vratu, sedaj pa kar tako, za boljše počutje. V obeh primerih bolezni je bil post več kot uspešen. Postenje je trajalo 40 dni prav tako kot po Breussu, vendar pa njegove knjige ni prebrala in ni sledila prav takšnim navodilom. Opažam, da je glavna razlika v temu, da bo Breussu naj bi človek zaužil 0,5 l tekočine dnevno, ona pa je na dan popila vsaj 6 l. Zraven je jemala algea alge (spirulina in clorela sta prav tako učinkoviti). Ta tekočina je bila voda, čisti sadni sokovi in pa neslana juha iz cvetače, ohtovta, brokolija in redkvic. Opažam da po Breussovi metodi ne samo prekineš vnos beljakovin ampak tudi drugih zelo pomembih snovi za telo. Vitamini in minerali so še kako pomembni. Recimo primer pri suhi koži se je sigurno pojavil zaradi dehidracije. Zdrav človek bi moral na dan popiti vsaj 2 l tekočine in ne razumem zakaj bi pri postenju to količino zmanjšal. Med drugim, moja mama tehta 52 kg (zdrava), med postom je izgubila 2 kg. Kadar telo preide v stanje postenja to razume kot čiščenje in prekomerna izguba teže je zbak nepravilnega izvajanja le taga. Pri postu je tuti ključnega pomena klistir. Potrebno ga je obravljati vsak dan!! Če ga človek ne izvaja od prvega pa do zadnjega dveva, lahko prude do smozastrupitve in posledice tega so okvara ledvic, jeter, slabo počutje, nemoč…. Ljudje vse to pozabljajo in poskušajo klistir nadomestiti s slano vodo, donatom… Odrasel človek ima v debelem črevesju okoli 7 kg starega blata in ko končamo s ostom se lahko zgodi da tehtamo toloiko kilogramov manj, vendar se to vsekakor ne vidi na telesu. Zato vsem, ki se postite, z zdravo pametjo in dobro voljo v post. Dobra volja je tudi zelo pomembna. Zdrav duh v zdravem telesu:-) Pa še to prvih nekaj dni se lahko pojavi lakota, slabost, slab zadah… Vendar to po 5 dnevu mine. Zmotno je tudi to, da ljudje pričnejo s postom in sredi (npr 20 dan) končajo in nato širijo slabo mnenje o postu. Zadeve se je treba lotiti premišljeno in vestno in stvar tudi končati. Pred postom postopoma prenehamo jesti in ko končamo še počasneje začnemo z “normalno” prehrano.

Srečno vsem in ne se bat!! Uspelo vam bo!!

Moja mama le že večkrat naredila prav takšen post (40 dni). Prvič zaradi raka na dojkah, drugič zaradi raka na materničnem vratu, sedaj pa kar tako, za boljše počutje. V obeh primerih bolezni je bil post več kot uspešen. Postenje je trajalo 40 dni prav tako kot po Breussu, vendar pa njegove knjige ni prebrala in ni sledila prav takšnim navodilom. Opažam, da je glavna razlika v temu, da bo Breussu naj bi človek zaužil 0,5 l tekočine dnevno, ona pa je na dan popila vsaj 6 l. Zraven je jemala algea alge (spirulina in clorela sta prav tako učinkoviti). Ta tekočina je bila voda, čisti sadni sokovi in pa neslana juha iz cvetače, ohtovta, brokolija in redkvic. Opažam da po Breussovi metodi ne samo prekineš vnos beljakovin ampak tudi drugih zelo pomembih snovi za telo. Vitamini in minerali so še kako pomembni. Recimo primer pri suhi koži se je sigurno pojavil zaradi dehidracije. Zdrav človek bi moral na dan popiti vsaj 2 l tekočine in ne razumem zakaj bi pri postenju to količino zmanjšal. Med drugim, moja mama tehta 52 kg (zdrava), med postom je izgubila 2 kg. Kadar telo preide v stanje postenja to razume kot čiščenje in prekomerna izguba teže je zbak nepravilnega izvajanja le taga. Pri postu je tuti ključnega pomena klistir. Potrebno ga je obravljati vsak dan!! Če ga človek ne izvaja od prvega pa do zadnjega dveva, lahko prude do smozastrupitve in posledice tega so okvara ledvic, jeter, slabo počutje, nemoč…. Ljudje vse to pozabljajo in poskušajo klistir nadomestiti s slano vodo, donatom… Odrasel človek ima v debelem črevesju okoli 7 kg starega blata in ko končamo s ostom se lahko zgodi da tehtamo toloiko kilogramov manj, vendar se to vsekakor ne vidi na telesu. Zato vsem, ki se postite, z zdravo pametjo in dobro voljo v post. Dobra volja je tudi zelo pomembna. Zdrav duh v zdravem telesu:-) Pa še to prvih nekaj dni se lahko pojavi lakota, slabost, slab zadah… Vendar to po 5 dnevu mine. Zmotno je tudi to, da ljudje pričnejo s postom in sredi (npr 20 dan) končajo in nato širijo slabo mnenje o postu. Zadeve se je treba lotiti premišljeno in vestno in stvar tudi končati. Pred postom postopoma prenehamo jesti in ko končamo še počasneje začnemo z “normalno” prehrano.

Srečno vsem in ne se bat!! Uspelo vam bo!!

Zdravo!

Hja, takole.., prebiram tole o postu po Breussu… Svašta!

Po štirih letih, sem se zopet pripravil izpeljati omenjen 42 dnevni post. Zdrav moški srednjih let. Po prvem nisem imel nobenih težav, razen tega, da sem bil proti koncu nekajkrat malo omotičen, pa še to po kakšnih težjih opravilih. Danes, ko to pišem, sem pri 33 dnevu, ja, še enajst mi jih preostane. Počutim se kot spomladanska rožica, poln energije 😉 Kako le?

Pred pričetkom posta sem se nanj pripravljal kar nekaj časa, predvsem psihično. Da pa ni težko pričeti, mesec do posta skorajda nisem užival mesnih izdelkov, pazil sem se tudi pri količini zaužitih hidratov. Alkohol odpade, prav tako tudi kajenje.. 😉 In ja, še ta šok.., upam, da mi slednje za vedno uspe upustiti, sem na dobri poti 🙂
Izdelal sem si tabelo, v katero dnevno zapisujem zaužite količine popitih tekočin ter njihove kalorije. V preglednici so tudi skoraj vsakodnevni podatki o teži, obsegu pasu, krvnem tlaku, srčnem utripu ter dnevnih aktivnostih, ki jih ne sme primanjkovati. Hja, zadnji malo večji podvig je bil 28 dan posta in sicer enajst kilometrski tek. Ja, prav ste prebrali, po vsem tem!!! Ni tako težko, se privadiš. 😉

Če koga zanima kaj več, sem na voljo.. 🙂

Pozdravljeni!

Zanima me, če ste imeli kakšen poseben jedilnik, oz. plan posta. Sama se že nekaj časa počutim zelo utrujeno in brez energije, pa mislim, da se mi pri mojih letih to še ne bi smelo dogajati (29). Je pa res, da se zadnji dve leti ne ukvarjam s športom in sem zelo malo fizično aktivna…
Sedaj iščem literaturo, kaj naj v času posta sploh jem. Zasledila sem tale zdravilni post po Breussu, vendar po forumih berem, da naj ne bi bil preveč dober. Prosila bi vas če je možno, da napišete kaj več o samem poteku vašega posta, kako je s prehrano, sokovi in klistiranjem, v kolikor ste se tudi tega poslužili?

Hvala za odgovor že v naprej in lep pozdrav,
Anja

Pozdravljeni!

Zanima me, če ste imeli kakšen poseben jedilnik, oz. plan posta. Sama se že nekaj časa počutim zelo utrujeno in brez energije, pa mislim, da se mi pri mojih letih to še ne bi smelo dogajati (29). Je pa res, da se zadnji dve leti ne ukvarjam s športom in sem zelo malo fizično aktivna…
Sedaj iščem literaturo, kaj naj v času posta sploh jem. Zasledila sem tale zdravilni post po Breussu, vendar po forumih berem, da naj ne bi bil preveč dober. Prosila bi vas če je možno, da napišete kaj več o samem poteku vašega posta, kako je s prehrano, sokovi in klistiranjem, v kolikor ste se tudi tega poslužili?

Hvala za odgovor že v naprej in lep pozdrav,
Anja

Are you tired of seeking loans and mortgages from banks? Have you been turned down constantly by your banks and other financial institutions due to bad credit?
Are you about loosing your home due to financial constraints? Do you want to purchase a house of your choice but no finance?

The good news here is that we are now offering private loans of any amount to individuals and corporate organization with low interest rate of 3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} to enable you meet with your financial demands.Interested individuals should Contact us now for more details. E-Mail : ([email protected])

THANK YOU
MR MUSTAFA CHANG

Pozdravljeni
POST PO BREUSSU
Odkrili so mi raka na vratu mehurja v velikosti 5×2 cm, glede na velikost in mojo starost 50 let, mi je operater predlagal ,da bi bilo najbolje odstraniti mehur .
Tega nisem mogel sprejeti, zato sem zadevo vzel v svoje roke in se odločil za post po Breussu .
Sedaj sem ravnokar končal z 42 dnevim postom in včeraj z velikim upanjem že opravil pregled z ultrazvokom, ki je pokazal samo poslabšanje bolezni .
Opozarjam vse, ki imate diagnosticiranega raka, da ne naredite napake, kot sem jo jaz, post NE ZMANJŠUJE IN NE ODSTRANJUJE RAKAVIH CELIC .
Post sem vzel zelo resno in se dosledno držal navodil ,ki sem jih našel v knjigi 42 dnevno zdravljenje raka po Rudolfu Breussu avtorja Jurgena H.R. Thomarja .
Prekršil se nisem niti enkrat, popil in pojedel nisem kapljice oz košča česar koli, kar ne sodi v post, vse to v upanju ,da ozdravim .
V času posta sem shujšal 13 kg in zelo oslabel, krvni tlak je bil tako nizek, da se mi je zelo pogosto vrtelo, lakoto sem čutil do konca posta ,kjub temu da sem dnevno popil 5 l tekočine, sem imel usta pogosto suha in brez sline ,nekajkrat sem se tudi klistiral .
Vse to sem pretrpel v upanju na izboljšanje, žal se je vse skupaj samo poslabšalo, prosim vse , ki to berete, da vzamete mojo izkušnjo resno, kot opozorilo kaj ne smete storiti v podobnem primeru !!!

Lp, Uroš (če koga karkoli zanima v zvezi s postom me prosim kontaktirajte )

Pozdravljeni.
Še moja izkušnja s postom po Breussu:
Jaz sem si po tej metodi postenja pozdravil raka, ki se ga ni več dalo operirati.
Zdravnik mi je svetoval obsevanje. Ko sem seštel vse stranske učinke obsevanja, sem šel na 42 dnevni post in se pozdravil. Sicer rak ne izgine takoj po postu, se samo skrči in rakave celice se ne razmnožujejo več.
Čez par let pa tudi te mirujoče rakave celice izginejo.
Vsaj pri meni je bilo tako.

Ozdravljeni in bolni!
Nabavite si že vendar to knjigico (EMKA.SI) – Dr. Rudolfa Breussa – dobro jo preštudirajte z razumom in ne s svojo pametjo. Noben stavek ni napisan v prazno.Če vam ta knjiga ni všeč pa si preberite še _”internetne strani Dr. Johanne Budwig” (napisala je tri knjigice o boju proti rakom -že leta okoli 1960, pri nam pa je prevod baje izšel šele pred nedavnim)in je njena dieta zelo uporabna v Nemčiji , Ameriki in še kje.Zanimivo koristno branje za popolno ozdravitev , tako kot pri Breusu. Breussovo brošurico imam v nočni omarici že več kot 15 let in se nikoli nisem bal raka. Po prejemu diagnoze “folikularni limfon visokega gradusa”,sem iz ambulante TAKOJ odšel v zeliščno lekarno-ČE NE TAKOJ –JE PREPOZNO– dobil sem vse potrebno-in tisto minuto sem bil pri Breussu.Če je on živel skoraj 50 let ob teh sokovih, moja mama preživela koncentracijsko taborišče , bom tudi jaz mesec in pol.Zame to ni bilo nobeno stradanje.Vse potrebno vsebujejo njegove sestavine.Holesterol je padel na minimum (opustim tablete,pritisk je padel pod 120-opustim tablete,trebuh vedno manjši,dokončna izguba kg(18).Pa brez panike! Normalno sem opravljal vsa , tudi neka težja fizična dela -počutil sem se že 4trti dan kot bi bil prerojen.Točno tako kot je opisano v knjigi.Čaje in po 20 dnevu , še čebuljo juho, sem precejal dodatno skozi prt.(tako dr. Breusse)Po 22setem dnevu sem dodal tudi 1000mg C vitamin (5g čez dan) ,glogove in baldrijanove kapljice ( po Breussu). Dr. Breuss navaja “napačno” zdravljenje , Dr. Budwigowa pa se odpoveduje kemoterpiji, oba pa povesta , da v tem primeru ti dve dieti kvečjemu škodita.TOREJ POZOR ,kaj počenjate. Striktno sem bil odločen odpovedati se kemo.Preveč oslabi imunski sistem . Shujšam pa tako ali tako!
Na zadnjem Obisku po vseh pregledih na Onkološkem Institutu LJ, (4rti mesec) mi zdravnica ,ko pregleduje izvide , v prisotnosti moje žene pove : citiram -“po vsem tem kar so Vas prebadali , vam ne morem postaviti diagnoze –zame ste ZDRAVI.”konec citata. HVALA-HVALA ,HVALA Dr. Breussu!!! Dr. Jezerškova (OI) v svojem spisu navaja . da so za limfome krivi PESTICIDI; torej se bom do nadaljnega čimbolj držal receptov Dr. Budwigove .BIO , BIO, ja, če že moram izbrati zlo-izberem manjše. KAKO pa VI ??


Anja -priporočam ti ,da odpreš še internetne strani “dr. Johanne Budwig” ,(prevod pa je izšel baje pred nedavnim tudi pri nas);seveda preberi vse.V treh knjigicah je baje okoli 500 receptov za različne bolezni. Pa srečno!!


Anja -priporočam ti ,da odpreš še internetne strani “dr. Johanne Budwig” ,(prevod pa je izšel baje pred nedavnim tudi pri nas);seveda preberi vse.V treh knjigicah je baje okoli 500 receptov za različne bolezni. Seveda pa brez laboratorija ne bo šlo?? Pa srečno!!!
[/quote]


Anja -priporočam ti ,da odpreš še internetne strani “dr. Johanne Budwig” ,(prevod pa je izšel baje pred nedavnim tudi pri nas);seveda preberi vse.V treh knjigicah je baje okoli 500 receptov za različne bolezni. Seveda pa brez laboratorija ne bo šlo???? Pa srečno!!!
[/quote]

Saj niste resni….

Dragi bralec!
Pri Breussovem postu je v sokovih tudi sok ZELENE, ki vsebuje rastlinske beljakovine,kar zadostuje potrebe telesa.Breuss tudi navaja , da lahko popijete žajblovega čaja kolikor želite.Jaz sem ga popival po liter in pol na dan. Torej vsega skupaj več kot 2 litra.Pa vseeno dobro preberite to brošuro , noben stavek ni napisan v prazno!! LP POPAY

New Report

Close