Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kateri dobrodelni organizaciji najbolj zaupate?

Kateri dobrodelni organizaciji najbolj zaupate?

Kar šokira me, ko vidim, katera organizacija po zaupanju kotira najvišje.

Kolikor sem jaz videla, so enemu (verjetno socialnemu problemu) uredili stanovanje na račun Karitasa. Stanovanje je v resnici najemnik dal v uporabo svojemu delavcu. In ker ima delavec nizko plačo, se potem njemu (v resnici najemniku in lastniku) na račun “dobrih ljudi” uredi stanovanje. Koliko časa bo revež v stanovanju stanoval, se ne ve. Saj ni njegovo, niti nima pogodbe za stanovanje tu za nedoločen čas.

Na koncu bo urejeno stananovanje ostalo bodisi dolgoletnemu najemniku ali pa lastniku. In komu je Karitas dejansko namenil denar?

Ko sem šla pred leti, ko kot noseča študentka nisem imela denarja za voziček za dojenčka, vprašat, če imajo kakega starega, sem dobila odgovor: NE (z nekimi čudnimi izgovori).

Na srečo mi danes nič ne manjka in mi ni treba za nobeno stvar prositi. Dobila sem pa lepo izkušnjo: Preko dobrodelnih organizacij od sebe ne dam niti ficka. Z veseljem pa dam svoj prisluženi denar ali pa kako drugo stvar nekomu v roke. Lepa spletna stran za to je: http://www.podarimo.si/

Aja, še to. Na RK so ugotovili moje dejansko stanje (mnenje centra za socialno delo) in mi pomagali z rabljenim vozičkom, ki je bil sicer slab in se je po nekaj mesecih pokvaril. A vseeno začetno težavo sem uspela prebroditi in sem jim zato neizmerno hvaležna. Transparentnost delovanja je – po mojih izkušnjah – na RK bistveno boljša.

je ni take organizacije,ki bi ji zaupala.Toliko let se že zbira za lačne otroke,toliko denarja,sredstev,… pa so še zmeraj lačni in brez usega,uni buđoti na vrhu majo pa vile po celmu svetu.

Gravži gravžaste.

nova
Uredništvo priporoča

Unicefu, pa nekaterim društvom proti mučenju živali, ki jih osebno poznam.

Nobeni. Igrače ali oblačila zberem sama in jih dam kolegici, ki jih potem nese oz. dostavi pomoči potrebnim, tudi ko gre v tujino (s humanitarnim delom se ukvarja poleg službe). Na kraj pameti mi ne pade kakšen Karitas ali RK ali karkoli drugega.

-------------------- Fikreta ma vas rad;))

Nobenemu ne zaupam. Povsod so bile že kakšne afere. In nikoli ne veš, kam gre denar, ki ga daš orgarnizaciji.
Če že dam, podarim kakšno reč ali denar konkretno kakšni osebi,
za katero vem (oz.mislim), da res rabi.

Včasih sem redno dajala “članarino” za RK. Pa sploh nisem član kakšnega rdečega križa, ampak vsako leto se na vratih pojavi gospa (ki se še nikoli ni predstavila) in reče pobiram članarino za RK.

Zadnja tri leta (odkar je bila neka afera pri njih) , kar rečem da ne dam nič. Prej pa sem vpašala koliko, pa je kar rekla 1.000 na osebo.
Pa sem dajala.

Znanka, ki je pred leti tudi pobirala “članarino” za RK je povedala, kako so delali: na tisti del listka, ki je ostal stranki, so napisali dejanski znesek, na tisti del, ki so ga oddali skupaj z denarjem, pa manjši znezek.
Razlika pa ????

Nobeni,ker gre v vseh samo za eno stvar….pri denarju se zacne in tudi konca…

A ne obstaja možnost, da tisti čas na Karitas res niso imeli nobenega vozička? Saj niso trgovina, da bi morali ves čas imeti vse.
Mislim, da nisi fer.
Zakaj nisi šla že takoj na RK?

Ma ne, itak so vsi packi in pokvarjene barabe, reveži itak nič ne dobijo oziroma jih v resnici sploh ni ali pa si pomoči itak ne zaslužijo.

Mnogi si pač tako perejo slabo vest, ker nikomur nič ne dajo – čeprav bi si to lahko privoščili.

no sama sem do pred kratkim verjela,da se lahko zaupa….dokler nisem na lastne oci videla kaj naredi denar…in to tudi,ce zelis pomagat zivali…brezveze….sem zgrozena nad vsemi in ce pomagam, pomagam sama direktno, brez vmesavanja organizacij ali drustev…

Tudi UNICEF ni to, kar ljudje mislijo. Nekje sem prebrala članek, kjer je pisalo, da le okoli 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} darovanega denarja pride na cilj. Notri je tudi pisalo, da so kupili neke poslovne prostore v New Yorku za ne vem koliko milijonov dolarjev za sedež organizacije.

Ne zaupam nobeni dobrodelni organizaciji. Če želim komu pomagati, mu pomagam osebno. Raje dam 20 evrov nekomu v roke in da dobi vseh 20 evrov, kot pa da nekam nakažem, na cilj pa pride kvečjemu 1-2 evra.

Enkrat sem brala intervju z znanim slovenskim pevcem, ne bo ravno imenovala, kjer so ga spraševali, zakaj ne sodeluje več na dobrodelnih koncertih.

Rekel je, da je to opustil, ker mu je šlo na kozl…. Pevci so se odrekli hnorarjem, da bi šel zbrani denar v en dobrodelen namen. Po koncertu pa je bila zakuska s šampanjcem, kaviarjem in podobno kramo – tako da se je pol zbranega dobrodelnega denarja zapravilo že tam.

Unicef na mednarodni ravni, porabi za lastno delovanje 47{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zbranega denarja.

Mislim, da malo pretiravate. Menda pa je še kdo pošten. Sploh pa zadnjih par let najbolj zaupam RK. Zakaj? Imeli so afero, veliko kontrol in pretresov pa še nič konkretnega nepoštenega niso našli. Tisti “grešni direktor” je pač pomagal RK tudi na malo bolj nelegalne načine, ampak na koncu koncev je imel RK od tega zelo veliko koristi, če je pa še njemu kaj v žep padlo pa tudi prav, če je bil tako sposoben. Ali je mogoče danes v ljubljanski občini kaj drugače. Hoteli ste menedžerja in ga dobili. Zavedajte pa se, da bo to dobro ne samo za Ljubljano, ampak tudi za njega. Pa tako je tudi v redu, ali mogoče ne?
Kar pa se tiče karitasa pa raznih društev: koliko kontrol, korupcijskih komisij in podobno so imeli, da lahko nekdo trdi, da so boljši od RK.
In končno: RK pomaga vsem ljudem, Karitas pa v glaavnem samo svojim ovčicam – in je to prav?
Dajala sem in dajala bom (tudi od dohodnine) Rdečemu križu, ker jim zaupam in vem, da med ubogimi ljudmi ne dela razlik (ne verskih, ne kakšnih drugih). Pa ne mislite, da sem tam v službi ali pa tam delala. Poznam pa sosede, poštene, ki hodijo okrog, pobirajo članarino… in jih povsem po nepotrebnem grdo poslušajo od nestrpnežev.
Tisti, ki govorite, kako ne boste dajali organizacijam, pa močno dvomim, da dajete posameznikom. Če pa, pa vedite, da tam gori visoko v hribih živi neka teta, ki so vsi pozabili nanjo in ji nihče drug kot RK(če pa je verna tudi mogoče Karitas) včasih pomaga s paketom hrane ali rabljenih oblek.
Toliko v razmišljanje.

Ti kar sanjaj naprej, denar je itak tvoj.

Samo toliko v vednost: enkrat sem nesla 4 velike vreče oblačil na RK, večina oblačil sploh rabljena niso bila. Ko sem prišla tam, me je uslužbenka vprašala, kje je potrdilo iz čistilnice. Razložila je, da zahtevajo, da vsa oblačila, ki jih dobijo, so prej oprana v čistilnici! Če bi res to naredila, bi odštela malo premoženje. Bolj kot sem ji zatrejavla, da sem vsa oblačila sama doma oprala in zlikala, kar se je tudi lepo videlo, bolj je postajala nesramna, da oni tega pa ne bodo vzeli. No, odnesla sem na Karitas, kjer so bili zelo hvaležni.

In še to… pred približno petimi leti se je soseda hvalila, da ker je delala na RK, je imela ta privilegij, da je vedno pobrala vsa najlepša oblačila, ki jih je kdo prinesel tam. Pobrala je zmeraj vsa lepša in novejša oblačila, višek pa je delila sorodnikom in znancem. Tudi meni je ponudila, pa sem ji rekla, da jo je lahko sram, kar počne.

[quot

Samo toliko v vednost: enkrat sem nesla 4 velike vreče oblačil na RK, večina oblačil sploh rabljena niso bila. Ko sem prišla tam, me je uslužbenka vprašala, kje je potrdilo iz čistilnice. Razložila je, da zahtevajo, da vsa oblačila, ki jih dobijo, so prej oprana v čistilnici! Če bi res to naredila, bi odštela malo premoženje. Bolj kot sem ji zatrejavla, da sem vsa oblačila sama doma oprala in zlikala, kar se je tudi lepo videlo, bolj je postajala nesramna, da oni tega pa ne bodo vzeli. No, odnesla sem na Karitas, kjer so bili zelo hvaležni.

ana marija,
tu se pa jaz podpišem.
Se mi je zgodilo ravno to !!!
Kakšna svinjarija.

Sem v naši okolici našla družino, ki ji take stvari zelo prav pridejo in sedaj raje podarim vse njim. Vsaj vem da je dobil nekdo ki si sam res nemore privoščiti

denar pa nakažem le sem pa tja društvu Vita ali Korak in vem da so vsakega podarjenega € zelo zelooo veseli in ga znajo primerno porabiti

lp,k

No, no, previdnosti pri oblačilih še tako ni dovolj. Danes, ko nam grozi toliko nalezljivih bolezni pa uši… Jaz se strinjam, da je čisto pravilno, da se odda očiščena oblačila,čistoča pe že mora bit. Ali pa morda menite, da naj kar po revežu useka? Mislim…

Ti nosiš vse cunje prat v čistilnico? Ali jih pereš doma in imate vsi uši in nalezljive bolezni?

Jaz zaupam svoji. Preverjeno vem kako delamo 🙂

Roženkrančeva, kot prvo me moti, da se tista štorija z RK, o kateri smo pred leti vsi brali (kolikor vem do sodnega epiloga ni prišlo) zdi tebi normalna. Da če je “grešnemu kozlu” še malo v privat v žep padlo, je to razumljivo. A res? Zakaj pa? Jaz sem tudi sposobna, pa z veliko denarja imam opravka pa veliko ga prišparam v dobro firme – pa mi še na misel ne pade, da bi še kaj meni v žep padlo!!!
Me prav zanima, če bi mene tudi tako milostno oprostili, če bi vzela samo en šrauf ali pa rolo papirja.

Roženkrančeva, se strinjam, da naj bi na RK nosili ČISTA oblačila, nikakor
pa ne kemično očiščena. Zaradi te zahteve marsikateri lep kos oblek
konča v konternerju. A mi lahko poveš, zakaj bi jaz hodila v čistilnico, drago plačala čiščenje, potem robo domov nosila, pa spet na RK…. na koncu pa ne vem, kaj bi se s tem zgodilo.
Saj je menda dovolj, če zadevo PODARIŠ brez dodatnih stroškov.

Prav zato raje oblačila, ki jih ne rabim več, prodam za simbolično ceno (nekatere), večino pa podarim.

Ni dolgo tega, kar sem imela na razpolago cca 40 kosov oblačil, večina kupljena lani, na MON sem dala oglas podarim, oglasili sta se dve kandidatki, razdelila sem na pol in vsaki pol poslala. Vse je bilo oprano, ni pa bilo kemično očiščeno, pa po obratnem obvestilu vidim, da sta bili hvaležni in zadovoljni (Če katera bere-se opravičujem, če slučajno kakšna stvar ni bila v “primernem” stanju.
In dobila sem občutek, da sem dvema ženskama v stiski RES pomagala.

Rdečemu križu ne dam niti centa več.

Jaz pa poznam osebo, ki je nekoč imela sicer občasno, vendar čez daljše obdobje, vpogled v njihovo poslovanje.

Gospodje iz Rdečega križa se niso ukvarjali samo s klasično dobrodelnostjo, ampak so se šli tudi zelo zanimivo trgovino.

Jaz ne samo, da jim ne dam nobenega denarja, ne kosa obleke, da od njih ne kupim nobenih voščilnic, promocijskih artiklov, ne hodim na noben njihov koncert ali prireditev na kateri zbirajo denar, tudi na krvodajalske akcije ne hodim več.

Tudi na Karitasu cunje nosijo insajderji domov. Slišano in videno.

No no, to je pa malo prehudo.

S krvjo se ne kupčka, verjemi. Je je še za Slovenijo premalo, uvažamo je pa ne.

Zaupam Ligi proti epilepsiji; dobro vem, kaj vse ti ljudje naredijo s tisto malo denarja, kar jim je na voljo. K njim se ne steka denar kar tako, ljudje pač darujejo “velikim” in gasilskim društvom.

Žal pa ene stvari ne morejo in ne morejo odpraviti – in je najbrž ne bi mogli, četudi bi jim bilo na voljo na milijone evrov: predsodkov do vseh ljudi s to diagnozo. Veliko večjih kot drugod.

Tudi tu se kaže, kakšni ljudje živijo v Sloveniji. Sramotno.

New Report

Close