Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek endometrijska aspiracija, tabletka ali abrazija

endometrijska aspiracija, tabletka ali abrazija

Spoštovani!

Najprej nekaj moje zgodovine. Za mano so 3 splavi: 2x spontana in 1x z abrazijo. Razlog je genetska napaka, ki jo prenašam jaz, in sicer okvara 11. in 17. kromosoma. Čakava na PGD postopek že od novembra lani. Zdaj je končno sonda pripravljena in po menstruaciji v novembru, naj bi izvedli postopek. No, med čakanjem pa nama je julija uspelo, da sva zanosila sama (rečeno nama je bilo, da imava 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} možnosti, da donosiva, zato sva poskušala tudi sama, z zavedanjem, da pa je možen tudi splav). In tako tudi ta nosečnost ni uspešna. V četrtek sem imela 1. pregled pri 9. + 4/7 tednih in je bila ugotovljena prazna GV, velikosti 25mm. Rjave izcedke imam od 8. tedna. 2 dni sem krvavela tudi v 6. tednu, tako da sem pri 5. + 4/7 šla na urgenco, kjer se v GV še ni nič videlo, velikost 10mm.
Naslednji četrtek imam torej še en pregled, da še en dr. potrdi prazno GV, sledi splav. Pišem pravzaprav, da vprašam, kakšne vrste splav-čiščenje bi bilo v mojem primeru najbolj primerno, če upoštevamo, da bi res rada šla novembra že v postopek in da se mi telo do takrat že opomore. Če sem prav razumela Iz prebiranja ostalih forumov, velja, da je, če je GV manjša od 20mm, ne glede na višino nosečnosti (tudi več kot 7 tednov), možna endometrijska aspiracija? Se jo lahko opravi tudi pri pri vas, v Dravljah, na napotnico ali samoplačniško? Oziroma, kje jo opravljajo? Ker do sedaj sploh nisem vedla za to možnost. Abrazijo so mi delali v 7. tednu in mi te možnosti v UKC Ljubljana sploh niso omenili. Ker, če sem primerna za ta postopek ( v primeru, da se je GV v tem tednu zmanjšala), bi najraje izbrala tega, ker ste večkrat zapisali, da je to hiter, za telo neagresiven postopek.
Če pa to pri meni ne pride v poštev, kaj je druga najboljša opcija zame, da čim hitreje okrevam? No, glede okrevanja ste že napisali, da so tablete. So tudi pri meni bolj smiselne kot abrazija? Bolečin se ne bojim. Raje malo potrpim pa da čim prej okrevam. 🙂
Še eno vprašanje, ker ne vem, koga naj poslušam glede pretečenega časa do naslednje nosečnosti po splavu. Dr. Merlo, dr. Tomaževič, vi pravite 1 mesec, v Leonišču pravijo 3 mesece. Tudi za moj primer menite, da bo dovolj 1 mesec? Ker mogoče je PGD in IVF postopek vseeno bolj obremenjujoč za telo kot če zanosiš spontano?

Hvala za vaš odgovor!

New Report

Close