Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Gimnazija Poljane ali Gimnazija Bežigrad?

Gimnazija Poljane ali Gimnazija Bežigrad?

Pozdravljeni!

Naslednje leto se moramo odločiti kam gremo po osnovni šoli:) Ker že 2 leti kolebam ali bi šla na Poljane ali Bežigrad sem se odločila da vas poprosim za pomoč. Po gimnaziji želim študirati dentalno medicino. Katero gimnazijo mi Vi predlagate? Prosim tudi tiste, ki ste hodili na eno izmed omenjenih gimnazij napišete svoje mnenje.

Najlepša hvala že vnaprej! 🙂

Aja, pozabila sem omenit da imam dovolj točk in da moram skozi vsa 4 leta obdržati Zoisovo štipendijo torej moram imeti povprečje najmanj 4,10.

Jaz sem hodila na Bežigrad in bi priporočila seveda gimnazijo Bežigrad. Takrat ko sem jaz hodila cca 10 let nazaj, je bilo tako, da so nam profesorji velikokrat šli na roko, spraševanje je bilo (za razliko do Poljan) skoraj v celoti napovedano vnaprej. Rezultati na maturi so bili veliko nadpovprečni – ves razred se pripravlja na maturo na višji stopnji in tudi sama sem bila več kot zlata maturantka..

Naravoslovni predmeti so na precej visoki ravni, medtem ko so Poljane bolj družboslovno usmerjene.. Tako da mogoče so Poljane boljše za tiste, ki jim naravoslovni predmeti ne grejo ali pa so bolj nadarjeni za jezike.. SIcer pa mi je bilo v gimnaziji super, sama pa se moraš odločiti, kam te srce bolj vleče.

Veliko sreče pri izbiri!!

nova
Uredništvo priporoča

Najlepša hvala:)

A si občutila snobizem in da se gredo elito? Kakšno je pa nasplošno vzdušje med dijaki in dijaki ter profesorji?

hmmm …

… izkušnje imamo z obema šolama. Tudi na Poljanski je spraševanje napovedano že kar nekaj časa, kar precej poudarka je na naravoslovnih predmetih (tudi izbirno). Na Tvojem mestu bi razmislil tudi o kakšni tretji šoli, za obe pa velja, da lahko ujameš super ali obupno kombinacijo profesorjev/razreda.
Če bi se moral sedaj odločiti za eno šolo glede na vse kar je za nami, bi rekel Poljane, ker imamo mnogo boljši spomin zaradi posameznih profesorjev, ki so šli mnogo prek običajnih dolžnosti in iz istega razloga bi rekel ne Bežigradu. (amapk upoštevaj, da je to odvisno od posamenika, razreda, profesorjev, časa …)

Vso srečo, LP
Fredi

Hejla (: sem poljanka in imam sestro bežigrajčanko, torej kar dobro predstavo o stanju na obeh šolah 🙂 Obe imata napovedano spraševanje in kokr primerjamo sta šoli nekje tam tam po zahtevnosti. Sploh pa se ne zanašaj na to, da so P družboslovne in B naravoslovne, jaz imam res težjo matematiko kot sestra (je pa res da imam samo hudo smolo s profesorjem) in sestra anglešcino (spet smola s profesorjem) in na P ne čutim prav nič nekega hudega poudarka na družboslovju napram naravoslovju (bolj nasprotno, je dost možnosti ce si bolj naravoslovn človek) edino da imamo nekaj več jezikov na izbiro.. Lahko ti rečm neki, pa premisli, obe šoli sta tzki, in učenja je ogromno, če si pdb pa se ti možnosti na vpis na fax res zmanjšajo in res res me grozn boli da je bivša sošolka na Mostah odlična z nič učenja (v oš je bila pdb) in k sva primerjali teste sem bila res šokirana, kaj dajem čez za pdb in nebom sprejeta kamor hočem iti medtem ko ona.. ahh me sam to tolaži da bom pač maturo bols pisala ((:

Kylizzle
Kko si se potem odlocla?

New Report

Close