Forum: Pomoč voznikom v prometu

Kako ravnati v prometni nesreči, kako se obnašati, če vas ustavi policija? Kako pridobiti vozniško dovoljenje? Ste izgubili vozniško dovoljenje, ne veste kakšen je postopek? Vas zanima postopek o prekršku ali potrebujete informacije? Želite vedeti, kaj je opozorilo, plačilni nalog, odločba, sodba ali drug akt izdan v postopku o prekršku.

Odklonil krvne teste

Nova tema
Default avatar Schlopy 1 Feb 2017 20:10

Zdravo! Policaji soe ostavili in mi s hitrim testom nasli canabis.. krvme teste sem nato odklonil. Se lahko pogodim da mi ne vzejo vozniskega? Hvala za pomoc

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Avatar lukarupnik 2 Feb 2017 10:21

Pozdravljeni, dobili boste sklep o začasno odvzetem v.d. Na ta sklep lahko vlagamo predlog za vrnitev, če opravite kontrolni zdr. pregled. Dobili boste tudi poziv na zaslišanje pred sodnikom. Tam bodo ugotovili, da ste storili prekršek za izrek globe min 1200€ in izrek 18 kazenskih točk. Nato boste dobili sodbo in nato nato še en sklep o prenehanju veljavnosti v.d. Na ta sklep lahko vlagamo predlog za t.i. pogojno obdržanje v.d. Torej če opravite kontrolni zdr. pregled imamo možnosti da obdržite v.d. Na spodnji povezavi imate seznam kje lahko opravite tak pregled. Lp

http://www.mz.gov.si/fileadmin/mz.gov.s ... 021211.pdf

Luka V. Rupnik, vodja šole vožnje AMTK
Litostrojska cesta 40a, Ljubljana
040/310-140, 01/518 13 56
http://www.prvaavtosola.si, [email protected]

Default avatar Rad_Pisem_Romane 4 Feb 2017 00:44

Spoštovani!

Najprej bi se Vam rad iskreno zahvalil za pomoč ljudem v stiski z verodostojnimi odgovori. Z brskanjem po forumu sem v Vaših odgovorih našel veliko uporabnih podatkov, ki mi bodo (vsaj upam) v pomoč tudi pri mojem primeru.

Imam podobno situacijo kot gospod Schlopy, ustavljen pri vožnji, hitri test za droge pozitiven, sledil začasni odvzem na licu mesta, zraven prištejte še rdečo luč (3KT, 250 oz 125€) . Zagovor pri sodnici sem že opravil, kjer sem povedal, da je šlo za izoliran dogodek, ki ga obžalujem (kar je res).
Danes (3.2.2017) sem prejel sodbo skupaj s položnico 1200€ ter dodatnih 200€ sodnih stroškov (za 15 minutno obravnavo primera) ter 18 KT.
V kratkem se imam namen prijaviti na zdravniški pregled (danes je sob, čakam pon).

Zanima me, če imate kakšne uporabne informacije v zvezi z naslednjimi stvarmi:
-ali naj se pritožim na sodbo ali na sklep, ki naj bi ga še naknadno prejel?
-koliko časa ponavadi mine od prejete sodbe do prejetja sklepa?
- kakšne so po Vašem mnenju realne možnosti, da dobim vozniško nazaj "na pogojno"? Pred tem nimam nobenih prekrškov ter kazni, vozniško imam (sem imel) 7 let, aktivni iskalec zaposlitve.
- ali obstaja kje objavljen kakšen "dober" oziroma ustrezen primer predloga za prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja, s katerim bi si lahko pomagal spisati lastnega predlog?

Za odgovor se Vam že vnaprej zahvaljujem! Keep up the good work.
LP

Avatar lukarupnik 4 Feb 2017 09:56

Pozdravljeni, predlagam sledeče (odg. sledijo po zaporedju vpr.):
- ne pritožite se na sklep, ki ga boste prejeli, ampak predlagajte t.i. pogojno obdržanje v.d.,
-praksa kaže, da sodišče pošlje sklep v roku meseca do dveh po pravnomočnosti sodbe
- če bo predlog dobro sestavljen, če je kont. zdr. pregled ok in glede na navedeno, potem imate dobre možnosti za pogojno obdržanje v.d. -menim, da bi ga morali obdržati,
- da bi vedel ali obstaja dober primer predloga ne vem. Na spletu boste našli nekaj ponudnikov, ki predloge sestavljajo. Lahko me kontakirate na mail. Lp

Default avatar thorr 10 Feb 2017 16:41

lep pozdrav, pred kratkim sem odklonil odvzem, ker sem redni uzivalec marihuane, ze okrog 20 let star sem pa 34 let, ne uzivam pa alkohola in drugih drog, samo marihuano, v celem zivlenju nisem imel zdravstveni tezav, niti enega dneva bolniske nisem vzel, delam pa ze od 14leta na zagi in strehe, vglavnem tezka fizicna dela, prevozenih imam med 700 000 in 800000 km brez vecjih nesrec, nobene nesrece z drugimi udelezenci, obravnavajo me pa kot najhujsega kriminalca, zavedam se da sem storil prekrsek in v skladu z zakonom bom svoje prekrske tudi placal brez jokcanja itd...no da neham bluzit, zanima pa me ce preverjajo pri ponovni kontroli, thc samo v urinu ali tudi v krvi in koliko casa naj bi ostal v krvi.... ali je dlje casa v urinu ali krvi... hvala

Avatar lukarupnik 12 Feb 2017 16:51

Pozdravljeni, na kontrolnem zdr. pregledu, ki ga boste opravljali za pogojno obdržanje v.d. ali za ponovno pridobitev v.d. bodo gledali prisotnost drog v telesu, v urinu zagotovo in mislim, da tudi v krvi oz. z jeternimi testi. Koliko časa ostane kje ne vem. Preberite kak forum z drugim naslovm tu, na MON-u. Spodaj imate link, ki me je pripeljal iz iskalnika, kjer sem vtipkal koliko časa ostane thc v telesu. Morda najdete kaj koristnega. Vsekakor priporočam, da očistite telo, šport, savna, voda itd. in se nato odpravite na pregled. Rezultati pregleda ostanejo v drž. rač. sistemu. Poleg tega je po novem zakonu potrebno opraviti pregled v bližini bivanja, kar je posledično prineslo čakalne dobe na te vrste pregledov in je izredno težko ujeti roke za pogojno obdržanje v.d. Lp

search/results?q=koliko+%C4%8Dasa+ostan ... sort=0&l=0

Stran 1 od 1
Na vrh