Najdi forum

Spoštovani dr.Pušenjak,

na vas se obračam zaradi slednjega:
sedaj sem v 8.tednu nosečnosti,vendar sem bila prejšnji teden zaradi dehidracije (ketoni 3+) sprejeta v Klinični center (zaradi nenehne slabosti nisem mogla prav jesti in piti) kjer sem dobila infuzijo.Ob odpustu so bili ketoni 1+.
Doma se vsaki dan znova trudim in silim,da spijem 2,7-3l/dan in imam 5 majhnih obrokov.Ker mi iz deva v dan slabost zelo niha (vcasih lahko kaj pojem,vcasih komaj) mi je ginekologinja včeraj predpisala Torecan svečke (2×1/dan).
Glede na to,da si kot nosečka seveda močno želim,da bi bilo z mojo kepico vse v redu,me zanima vaše strokovno mnenje glede vpliva Torecana na plod.Ne bi ga rada začela jemati,če bo to škodilo razvoju,ki v 8.tednu ni zanemarljiv.V primeru,da škoduje razvoju tako ali drugače,se bom raje še naprej prebijala iz dneva v dan..

HVALA lepa za vaš čas.

Pušenjaka ni, je na operaciji, poleg tega na tem forumu ne odgovarja on – ni njegov forum.

Povem ti iz svoje izkušnje, meni je bilo res zverinsko slabo in to do poroda, dehidracija in hospitalizacija 2 x, vendar so mi torecan odsvetovali, še posebej do 14. tedna. Kolikor so mi razložili, bi mi ga predpisali samo v primeru, če slabosti ne bi mogli obvladovati z infuzijo in bi ta ogrožala tako mene kot plod. Meni je pomagalo jest meso in zelenjavo, brez OH in to po malem. Po 20. tednu sicer nisem več mogla bruhat, slabo mi je bilo pa vseeno za crknit. Vseh 36 tednov 🙁

Pozdravljeni,

hvala lepa za mnenje in, da ste delili vašo izkušnjo. Tudi meni je bilo včeraj dobesedno zverinsko slabo.. ampak, bom raje preživljala to, kot pa jemala Torecan.
Bom probala vašo metodo, torej brez OH in upam, da bo vsaj malenkost bolje.
Pri meni je ravno ta problem, da mi je nonstop tako slabo, da komaj živim, se pa kljub temu res trudim, da se posilim in s hrano in z vodo ali kakšnim ledenim čajem. Bruhala pa sem do sedaj le enkrat. Pa tako kot sem se veselila nosečnosti… 🙁

nova
Uredništvo priporoča

dr. Pušenjak odgovarja na forumu ABC ginekologije in porodništva, ne tukaj.
Jaz sem imela Torecan med nosečnostjo (strašno sem bruhala, tudi hospitlizirana sem bla zarad dehidracije), ampak me je čist uspaval in eno tako grozno težo mi je povzročal, sploh ne znam opisati. sem raje bruhala kot prenašala tiste čudne stranske učinke, res… nekaj krat, ko je bilo res grozno, sem ga sicer vzela in vsakič mi je blo žal, ker sem bla čist ohromljena, totalno zaspana, pa spat nisem mogla v miru, samo ležala sem lahko, niti za sedet nisem mela moči… res grozen občutek. kot da te po eni strani čist uspava, ampak istočasno si pa nemiren oz. čutiš neko čudno težo, sploh ne znam več opisati občutka, ampak grozno, huje kot bruhanje v glavnem… probala sem svašta, tudi neke zapestnice iz lekarne (so full drage, čeprav je samo en kos blaga in neka plastična kuglica, en velik nateg v glavnem!!!), ampak meni ni pomagalo NIČ.
V 4.mesecu je slabost sama izzvenela in potem je bilo ok. Pri večini nosečnic slabost mine do 4.meseca, do takrat pa žal… čudežnega zdravila ni.

Brez zamere, ampak če si bruhala samo enkrat, imaš še veliiiiiiiko srečo!!! Jaz sem bruhala po 3-7 krat na dan in to v loku, pa še drisko sem mela nonstop. Najhujši je tisti pekoč občutek v grlu od kisline po bruhanju, ki ne mine kar lep čas in tudi Rupurut ni pomagal, grozno!!!!! Bruhala sem tako zjutraj kot zvečer. Če res ne bruhaš, bodi srečna!

Dalia, hvala za še tvojo izkušnjo glede Torecan-a.
Ja, se pa strinjam s teboj, da sem lahko srečna, da še zraven tega vsega ne bruham. Že zdaj se počutim za v koš, ker mi je nonstop slabo- nonstop sem na meji med tem ali bom bruhala ali ne, katastrofa. Tako da.. le upam lahko, da bo minilo enkrat in da mi ne bo tako vseh 9 mesecev. Če mi bo, pa tudi nič ne bom mogla 🙁 Bom že preživela.

velika večina neha bruhati oz. se nehajo slabosti do 4.meeseca, zeloooo redke so, ki jim je celo nosečnost slabo. je pa res, da ko se trebuh dvigne, začne pritiskati na želodec in ti je lahko spet malo slabo, predvsem je mene zadnja dva meseca mučila kislina, ampak to ni nič v primerjavi s slabostmi prve mesece…

Za vsak slučaj povem, če kdo še ni. Izogibajte se jemanju torecana več kot 1 tableto dnevno, če ste močnejše postave 2, 3 nikakor ne. Ravno okrevam od hudih stranskih učinkov – zvijanje vratu in drugih mišic, slabši vid,… Na urgenci sem vsa zategnjena čakala še eno uro za antidot Torecanu in potem še pomirjevalo, ker antidot ni pomagal. Sama se jih sedaj tako zelo bojim, da jih še v zdrvstveni dom za tiste brez zavarovanja ne upam nesti, kdo ve kaj se bo še komu pripetilo. Upam da nisem še ostalih preveč prestrašila, ampak želim da vsaj preberete od mene, kajti zdravnica in farmacevtka sta mi neglede na mojo postavo predpisali 3 tablete dnevno zaradi vrtoglavice, ki ne izzveni. Srečno!

Hvala vam/2211/ , kar ste napisali o zdravilu Torecan . Tudi jaz sem imela težave s Torecan-om . Za to jih ne maram več. Ne smem pomisliti , kako mi je bilo hudo v glavi /čutila sem ,pritisk,težo,nemir itd. Lep pozdrav .

New Report

Close