Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Kaj vzeti v porodnišnico Ljubljana?

Kaj vzeti v porodnišnico Ljubljana?

Tiste, ki ste pred kratkim rodile v LJ porodnišnici, povejte mi, kakšno je kaj stanje z materialom tam?
Je dovolj vložkov, mrežastih hlačk? No, vložke imam itak že v torbi en paket…
Kaj pa brisače, jih je dovolj, si za vsak slučaj še kakšno svojo prinesem?

Pa za pleničke sem slišala, da je ponekod treba svoje prinest, potem, ko začneš sam previjat… Kako je s tem v Ljubljani?
Kaj pa prigrizki, mi lahko partner kaj prinese? Ker sem bolj lačne sorte, me že zdaj skrbi kako bo s hrano :)))

Hvala za odgovore!

mislm da se se glede materialov ne rabiš bat in je vsega dovolj. Le z moje…strani, so tisti vložki,ki jih dobiš za močno čiščo prezoki in ti gre vse mim in si jih morš prov skladat več skupi, tko da upam da si si vzela od tosame une v belomodri pakungi s krilci. Hlačk je dovolj, spalnih srajc, in brisač tudi. VEdi pa da če boš kaj rabila lepo reči sestri in ti bojo prinesle. Sploh če ti vse čez pride ne morš hodt krvava po sobi. Tudi s plenicami za dojenčka ni bilo nobenega problema.

Glede hrane: jaz sem imela dovolj to kar je bilo tam. Nekaj sem pojedla pri obroku, kar je lahko počakalo (kako sadje, kompot, skuta..) sem si spravla za malco, ni pa problem če ti še kaj prinese. Res bi ti priporočila še, da ne pozabiš na skrite prigrizke v tvoji torbi, ker ne veš kdaj boš končala s porodom in če boš rodila po večerji in šla zvečer ali ponoči v sobo, bo do jutranjega obroka predolga. Pa imej kako rezervo skrito tako, da boš zanjo vedela le ti, ker rado se zgodi, tako kot so rekli v materinski šoli, da ti partner poje med porodom:), no to se je zgodilo meni:)

bi ti pa priporočila, da si vzameš še donat. Ker bo treba kakat in rajši donat probaj, kot pa da si morš svečko dat.. Ker po porodu se lahko telo drugače vede. V porodnišnici ga ne moreš nikjer kupiti. Sem rodila glih na praznike in tud s trgovinam je blo kriza takrat.

Razen vložkov (ki jih imaš ti že pripravljene) jaz nisem potrebovala ničesar svojega sabo. Pa crockse mi je mož naknadno prinesel, ker so mi bili tisti bolnišnični natikači čisto premajhni in neudobni. Pa še za pod tuš so mi bolj odgovarjali crocksi, ker imajo višji podplat in nisem imela nonstop mokrih nog, ker je v kopalnici lahko kar precej mokro po tleh.
Brisač mi je en dan zmanjkalo, ker mi je vložek večkrat premočil pa sem se več tuširala, ampak sem sestram rekla in so mi brez problema prinesle dodatne. Hrane sem tudi jaz imela dovolj, pa sem bolj pri lačnih 🙂
Sicer pa ti partner lahko prinese kaj, če boš še lačna. Pleničk je bilo tudi dovolj na voljo.
Sestre prijazne, nobenih problemov. Uglavnem, jaz sem bila v Ljubljani zeloo zadovoljna. :))

nova
Uredništvo priporoča

Jaz v LJ, razen vložkov, nisem potrebovala ničesar. S seboj sem imela crocse, ker so fajn za kopalnico, tako kot je predhodnica napisala. Glede vložkov, so bili pa meni najboljši tile

Hrane je bilo več kot dovolj, sem ponavadi še pustila.

Jaz sem poleg vložkov imela s seboj še lanolin, nastavke za dojenje in dudo. Vse mi je prišlo prav, saj je bil mali kar grob in ne vem kako bi zdržala brez.
Sicer pa se strinjam s predhodnicami. Ničesar ni primanjkovalo, le hrana meni ni bila ravno okusna, ampak sem pa res med bolj izbirčnimi tako da nisem dobro merilo ;).

Tema je že malo starejša, ampak če slučajno še nekoga zanima trenutno stanje v LJ porodnišnici, sigurno ne pozabite na dodatne vložke in celo en paket mrežastih hlačk, jaz sem nekoliko krat morala dati čiste vložke v starejše hlačke, ker mi jih je pač zmanjkalo, in je bilo prav neprijetno. Pa definitivno za vsak slučaj vzemite en paket keksov ali nekaj malega za pojest, saj če rodite zvečer po času večerje, lahko ostanete do jutra lačni :-/ Tukaj je en dober članek o tem, kaj zapakirati v porodnišnico[/url].

New Report

Close