Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Noseča pri ginekologinji dr. Barbara Rojnik? Ali jo zamenjati?

Noseča pri ginekologinji dr. Barbara Rojnik? Ali jo zamenjati?

Pozdravljene,

imam eno vprašanje za vas? Imam ginekologinjo že dobrih 14 let. Nikoli nisem imela nobenega problema in sem hodila k njej samo po tabletke. Pred dobri 2 leti sem imela neke težave, ki so trajale več kot leto. Vsak mesec sem bila pri njej in nikoli ni nič opazila pri pregledu. Sumila je kaj bi lahko bilo in mi je dajala različne tablete. Vedno je rekla, da je problem v moji glavi in da ona nič ne vidi. Po več kot enem letu sem šla po drugo mnenje, in sicer na kliniko za neplodnost, ker sem imela tudi s tem težave. Gospod mi je v 5 minutah ugotovil težavo. Imela sem namreč krvave ciste in 2 sta mi celo počili, bolečine so bile neznosne. Odkril mi je tudi neke druge težave. V roku 2 tednov sem bila operirana in s tem so se tudi vse težave končale. Na koncu me je še kregal kaj sem počela toliko časa in zakaj nisem prišla prej. Kako naj pridem prej, če mi je moja govorila, da je vse v redu, da se meni blede, da se izmišljujem, ker nimam kaj početi v življenju.

Zadeve je sledeča. Jaz sem sedaj v 5 mesecu nosečnosti in imam še vedno isto ginekologinjo. Vsakič me na hitrico pregleda in pravi, da je vse v redu. Prav tako kot je delala takrat. Ko sem vprašala koliko je otrok velik, je bil odgovor “Nič večji kot zadnjič.” Še en pregled nazaj mi je pa na isto vprašanje odgovorila “Nič kaj posebnega”. Po pravici povedano me je strah, da ni slučajno kaj narobe in ona ne bo ničesar našla kot ni pred dvema letoma in za vse vedno krivi psiho. Ko vtipkam njeno ime v forumih najdem same kritike čez njo. V tem smislu, da je strokovna, ampak ful, ful neprijazna. Mene ta neprijaznost niti ne moti. Me pa moti to, če je površna. Ne bi se rada šla tega rizika v nosečnosti. Zanima me, ali bi mi ona morala že pri splošnem pregledu odkriti ciste, ali imajo na posebnih klinikah toliko boljše/ drugačne aparature? Imam namreč kar nekaj kolegic, ki so imele ciste in vse so ta problem odkrile pri svoji splošni ginekologinji.

Zanima me še nekaj. Kako je z menjavo ginekologinje v času nosečnosti? Slišala sem, da v takem primeru ne marajo vzeti novi nosečih pacientov in še posebej, če ta že ima svojega ginekologa?

Lp,

Sicer ne bom komentirala na dolgo in široko, ker bi imela marsikaj za povedat (sem njena bivša pacientka), pa bom raje modro tiho. Ti bi svetovala, da že pred prvim pregledom v nosečnosti menjaš ginekologa…v Leonišču bi te verjetno vzeli…ne vem pa, kako je zdaj, ko si že v 5. mesecu. Pokliči v Leonišče (lahko tudi mail pošlješ) in vprašaj, kaj se da naredit, če sploh. Mislim, da je v nosečnosti precej komplicirano menjat, vendar- vse se da, če se hoče :)))
Sicer te pa popolnoma razumem in ti želim veliko sreče z otročkom 🙂 Če ne drugače, zamenjaj ginekologa po porodu, sploh, če misliš met še kakšnega dojenčka.

Srečno!

Dr. Rojnik ni preveč v redu. je zelo hladna. pred dvemi tedni sem na nedeljo odšla na urgenco zaradi rahlega srbenja in so mi opazili nekaj bradavičk. dobila sem aldaro, daktarin vaginalete in tableto proti glivicam. tisti teden je minil dokaj ok. sem pa sedaj, v torek odšla na pregled k svoji (Rojnikovi) ker sem po Aldari dobila nek izpuščaj oz. vnetje. dala mi je byvacin. pa me je v sredo začelo srbeti. v četrtek po zelo neprespani noči zaradi srbenja, sem la na pregled v njeno ordinacijo pa je rekla da nič ne vidi in da sem morda alergična na aldaro, ki sem jo prejšni dan dala se enkrat gor (takrat se nisem vedela da me srbi od aldare). na tem pregledu (v četrtek) mi je rekla naj vzamem claritine in naj kupim bepanthen plus. ko sem prvič namazala je bilo ok. ko sem namazala drugič pa ni nič pomagalo. tako vse do večera sem zdržala z obhladki. ko sem se zbudila je bilo grozno. peklo me je, tuš in kamilice niso prav nič pomagali. spet sem šla na urgenco kjer sem že komaj hodila. sprali so me z antiseptikom in srbenje je ponehalo. prekinila sem z vsemi kremami in koncno sem lahko mirno spala. Rojnikova mi je nalagala le kremo na kremo.

Na žalost sem imela z njo slabo izkušnjo.

nova
Uredništvo priporoča

Pri meni je čisto isto govorila, da ona nič ne vidi in mi predpisovala neke kapsule za dodatno zdravljenje glivicnega vnetje (ki ga nimam). Ni mi hotela dat napotnice za spolno prenosljive bolezni. Potem ko sem jo dobila od svoje zdravnice, so mi ugotovili ureaplasmo, ki povzroca moje tezave. Ko po prvem antibiotiku ni bilo v redu, sem sla spet do nje…ker je to za h ginekologu, ne k splosnemu zdravniku, ona pa spet rece da nic ne vidi… ja itak, saj nimas mikroskopskega vida.
V glavnem, sem se hotela narocit za kontrolni prejgled za ureaplasmo na infekcijski in kaj mi recejo- da mi more moja ginekologinja napisat napotnico. Kakorkoli, zdaj menjam ginekologa, ker pri njej ocitno ne bom nicesar uspela resit. Deluje kot da se ji pac ne da ukvarjati s pacienti.

New Report

Close