Najdi forum

nalakirani nohti

Pozdravljene,

Zanima me, če katera ve ali so nalakirani nohti na nogah in rokah pri porodu dovoljeni ali je bolše, da se jih prej sčisti?

Predvsem me to zanima pri carskem rezu… Imate mogoče kakšne izkušnje?

LP B.

Pri carskem rezu na nohtih ne smeš imeti laka. Ne na rokah in ne na nogah.

Imam pa jaz na nohtih prozoren gel in mi z njim niso komplicirali čisto nič. Baje pa, de enim so…

Živjo,
za kakršno koli operacijo ne smeš imeti nalakiranih nohtov, saj jih mora anestezist med posegom opazovati: tudi nepravilna barva nohtov, če npr. pomodrijo, je en od znakov, kadar gre kaj narobe.

nova
Uredništvo priporoča

No, sej se mi je zdelo, da je nekaj na tem ja….

Hvala,

B.

Pa kaj greš na modno revijo? Misliš, da te bo porodničar gledal???? Halooo baba nora, kaj se greš!

^”halo baba nora”, mogoče pa takrat, ko moraš šibat v porodnišnico, nimaš ravno časa še na nohte mislit? Sej imajo sigurno aceton tam, če je sila, že zrihtajo vse.

Pač oprostite ker si lakiram nohte tudi v nosečnosti in sem urejena!!!!! Pa ne zarad porodničarja ampak zaradi sebe, ker mi je to lepo in svojega moža, kateremu je to sexy… IN????

Zanima pa me zgolj zato ja, da če me preseneti porod, da si sama sčistim in ne delam s tem problemov še v porodnišnici…

Pa kaj odgovarjate, če ste take no…..

A ni forum zato, da pomagaš….če ti je pa blesavo vprašanje pa ga avtomatično preslišajte, ani tako? Kere traparije se sprašujejo tukaj gor pa sem rajš tiho kot da nekomu solim pamet….

Kam gre ta svet jaoooooo

Ha ha ha, ti si pa res posrečena, če urejenost potrjuješ z nalakiranimi nohti. Upam, da so nalakirani, postriženi in da za nohti ni umazanije. Pa srečno v porodni z nalakiranimi ali ne nalakiranimi nohti, kjer bo jok in škripanje z zobmi. 🙂

matr ste ene zagrenjene, a samo zato ker je noseča bi morala 9 mesecev hodit okrog vsa zanemarjena? sej ni nič narobe če si nosečnica uredi nohte, pobrije noge, gre k frizerju… pač higiena kot običajno. vi pa pač bodite super mame, s štrenastimi lasmi, neobrite, pa bog ne daj da bi si nalakirale nohte ali nanesle maskaro, naj se že na daleč vidi kako se žrtvujete za otroka, a ne?

HVALA! Podpišem pod tvoj post ram0na.

Sem imela dva carska reza in dovolijo samo prozorni lak, zaradi mogočih sprememb podtkiva tokom anestezije. Če prideš nalakirana, ti ga sestre obrišejo. Ti pa toplo priporočam pedikuro pred naročenim carskim- daš 15 eurov, pa si brez skrbi ko te morajo drugi gledati v noge. 🙂

Sem imela dva carska reza in dovolijo samo prozorni lak, zaradi mogočih sprememb podtkiva tokom anestezije. Če prideš nalakirana, ti ga sestre obrišejo. Ti pa toplo priporočam pedikuro pred naročenim carskim- daš 15 eurov, pa si brez skrbi ko te morajo drugi gledati v noge. 🙂

ram0na
matr ste ene zagrenjene, a samo zato ker je noseča bi morala 9 mesecev hodit okrog vsa zanemarjena? sej ni nič narobe če si nosečnica uredi nohte, pobrije noge, gre k frizerju… pač higiena kot običajno. vi pa pač bodite super mame, s štrenastimi lasmi, neobrite, pa bog ne daj da bi si nalakirale nohte ali nanesle maskaro, naj se že na daleč vidi kako se žrtvujete za otroka, a ne?

Se popolnoma strinjam! Ene res nimate vse pošlihtano… Ne vem no… Tukigor se zelo rado očitno dogaja da nekaj vprašaš, potem pa te vsi napadejo, namesto da bi kdo odgovoril na vprašanje…Brigajte se zase če ne mislite pomagat, če ne pa pač pomagajte ane!
Grozno….

Ma eni ljudje so pač jezni sami nase in na svet in potem pač po forumih stresajo svojo jezo…najbolje jih je ignorirat, čeprav se mi smilijo, ker verjetno doma nimajo nič pozornosti in jim nihče ne pomaga pri njihovih težavah…

Skratka, mene pa zanima če lahko imaš nohte nalakirane pri normalnem porodu:))…verjetno spet neumno vprašanje za nekatere ampak mene resno zanima, če ti jih mogoče tudi pri vaginalnem porodu zbrišejo??:)

pa hvala za odgovor, če katera ve!

Ja tok o tem kako znajo bit nekatere “mamice” nesramne in zagrenjene :)))).

222_222 mislim, da ne bi smelo bit panike – če bi prišlo pa do carskega reza ti pa spucajo se mi zdi….Nisem sigurna…

Lahko danes vprašam v porodnišnici, ker imam opravek pa sporočim – upam, da ne pozabim vprašat :). Se bom potrudila.

Lep dan

Tudi dr.Pušenjak pravi in priporoča, da pridete v porodnišnico brez laka na nohtih, ker se na barvi nohtov hitro pokaže, če gre kaj narobe…
Sem za to, da so nosečke urejene, mislim pa, da je res bolje, da si že same ob bližajočem pdp odstranite lak. Glede na moje izkušnje v porodnišnici, verjemite, da je zadnje kar si želijo delati, odstranjevati lak…
Mene osebno so po porodu tudi začeli ovirati dolgi nohti, ker sem dostikrat dojenčka nehote popraskala pri previjanju, umivanju, ker se je zvijal, brcal, jokal…
Srečno 🙂

O, na to pa sploh pomislila nisem. Ko sem šla rodit, sem imela rdeče nalakirane nohte (ker so mi všeč) in leče, da bom svoje detece sploh videla (po potrditvi okulistke, da lahko grem rodit z lečami), pa sem bila vseeno kregana, ker sem rodila z lečami!!! Ne vem sicer zakaj, če okulistka dovoli? Z nohtov mi ni nihče odstranil laka 😉

Jaz sem imela nalakirane nohte na nogah, pa mi nikče ni nič rekel. Pa lak ni bil svetel, je bil temno rdeč. Sem pa imela vaginalni porod

lp

No, sem dobila kar odgovor iz prve roke – na porodni sem imela francosko brez problemov 🙂

Čestitke!

New Report

Close