Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Pozitiven test, zdaj pa krvavitev???

Pozitiven test, zdaj pa krvavitev???

prosim naj mi kdo pomaga!!! dva tedna nazaj sem naredila test nosečnosti in bil je pozitiven, takoj sem šla h ginekologu na pregled, ampak na UZ se ni videlo nič. Je rekel, da je zgleda prezgodaj… zdaj v sredo sem spet naročena, ampak pravkar sem prišla iz WC- in videla, da krvavim!!! :(((

pa ponočiu se mi je dvakrat sanjalo, da sem krvavela… kaj to pomeni??? :(((

hitro na urgenco, da ti naredijo uz in vidijo če je vse ok.
tako zgodnje krvavitve pa lahko pomenijo da ni ploda in da se pripravlja ss, tako je bilo vsaj pri meni.
tudi meni se je sanjalo da krvavim in da bom doživela splav, kar je bilo potem res.

držim pesti, da je vse ok!

No, bila sem v bolnici, dežurna mi je naredila UZ in videla plod, velik je 2,7 mm, ampak ni zaznala bitja srca. :(((
rekla je, da ni nujno, da ni živ, ampak da moram pač počakati, kaj bo..

grozno bo to čakanje, res….

nova
Uredništvo priporoča

Počakaj še, mogoče je prezgodej za bitje srca…mojemu je tudi bolj pozno začelo biti ozm se je bolj pozno zaznalo. Držim pesti.

Ne vem, kaj naj si mislim, ampak že cel dan imam rjav izcedek. Vsakič, ko grem na wc, je rjav izcedek, tudi na vložku je nekaj madežev. Ni pa sveža kri, to me edino zaenkrat tolaži.

Samo brez panike. Tako zgodaj v nosečnosti itak ni kaj dosti za narediti. Tudi urgenca ti tu ne more pomagati, razen seveda, da pogledajo, ali nosečnost je in morda tudi ugotovijo vzrok krvavitve. Spremeniti pa ne morejo nič.

Meni so se začele krvavitve en teden po pozitivnem testu. Zgrabila me je podobna panika kot tebe. Sicer nisem šla na urgenco, ker bolelo me ni nič, prav ulilo se tudi ni, tako da sem šla na pregled h ginekologu na dogovorjeni datum. Na pregledu je ugotovil nosečnost v maternici, poleg nje pa kar konkreten hematom, ki je bil tudi vzrok krvavitvi. Utripa ni zaznal, je bilo še prezgodaj (v šestem tednu). Zato me je naročil čez 10 dni, ko pa je bil že lepo viden utrip. Hematom se je takrat že precej sčistil, a je še vedno krvavel. Zdaj sem v desetem tednu in je krvavitev že skoraj izginila. Upam, da se bo vse skupaj odvijalo uspešno naprej. Ampak vedeti pa človek ne more. Ene stvari so večje od nas. Dr. Pušenjak pravi, da je ob krvavečem hematomu 50% možnosti, da se nosečnost obdrži. Pa je pri tem čisto vseeno, če se sekiraš in cele dneve doma ležiš, ali pa če normalno živiš naprej.

Ti želim, da se vse skupaj tudi zate srečno odvije.

Izcedki so v mejah normale, mogoče ti bo napisala dabroston…jaz še nism vedela, da sm noseča sm mela cel teden izcedke….sm mislila, da je malo čudna menstruacija. Potem se je pa začelo še z drugimi težavami in konec 5ga tedna sem naredila test in je bil pozitiven. Povej ginekologinji kako in kaj, le mirno.

ajej, saj se trudim, da se ne bi sikirala, ampak krvavitev je vedno močnejša in čisto vsakič, ko grem na wc, mi teče kri, zdaj se mi zdi, da je vedno bolj sveža.
a lahko hematom škodi otroku??? ga ne morejo očistit ali kako drugače odstraniti?

hematoma se ne da odstranit, žal.

kako pa se odvija tvoja situacija? je kaj manj krvavitev?

Ma tako tako… vsakič, ko grem na wc, mi teče taka bolj rjavkasta kri (samo tekoča, nič strdkov), tudi na vložku imam madeže… Ne vem, koliko sem brala fo forumih, sumim na hematom. Jutri zjutraj imam pregled in upam, da bo moj ginekolog lahko kaj ugotovil in upam, da je zaenkrat še vse ok. Res si želim to bebo in res mi bo hudo, če ne bo uspelo :((

ss, žal… :(((

Tako se je prvič končalo pri meni. Pa imam zdaj dva divjaka. 🙂
Narava sama poskrbi, ko gre kaj narobe.
Škoda, da se je tako izšlo, a kasneje se vedno pokaže, da se je vse zgodilo z nekim namenom, saj veš.
Drži se in čimprejšnjo nosečnost ti želim!! 😉

Hvala za vzpodbudne besede, prav to, da vidim, da imate nekatere (ki ste dale isto skozi kot jaz zdaj), da imate doma zdrave otroke, me drži pokonci…

Čeprav jaz te težave povezujem s tem, da imam policistične jajčnike in zaradi tega precej težav, en kup neprijetnosti, ki jih povzročajo hormonske nepravilnosti. Žalostno pa je, da zdravniki določenih težav sploh ne povezujejo med seboj in ne dajo nobene napotnice… Če ne bi sama brskala in nonstop brala po forumih, člankih ipd., sploh ne bi vedela, da je v takih primerih treba na endokrinologijo na preiskave, da so zadeve med seboj dejansko povezane, čeprav tega nisem vedela, ker mi nihče ni povedal…
Namreč, jaz se zdravim tudi za depresijo in vsakič, ko sem zanosila, sem istočasno zdrsnila v depresijo. Kot da bi se mi svet obrnil na glavo, to lahko razume samo tisti, ki je kdaj okusil pravo depresijo. Imam tudi zelo povečan apetit, zredila sem se 10 kg (odkar ne jemljem več Diane35, ki so mi hormone uravnavale), imam zlo mastno kožo, mozolje, mastne lase… in vse to je povezano!!!

Zdaj bom naredila “uzbuno” pri zdravnikih in zahtevala, da me pošljejo na temeljite preiskave in povejo, kaj je narobe in kako me lahko zdravijo.

Prestrašena
najprej ti napišem mojo izkušnjo. Krvavela sem v vsaki nosečnosti od tega je bilo 2x z nosečnostjo vse vredu, 2x sem imela ss in 1x imn. V teh prvih tednih je pomembno, da greš v primeru krvavitev k ginekologu toliko, da potrdi, da je nosečnost v maternici in ti napiše recept za progesteron (pomaga žal le v 1% nosečnosti). Vse ostalo je skakanje na urgenco čisto brez veze. Narediti ne morejo namreč čisto nič. Tudi ležat ne preveč, ker se ti potem kri zadržuje in je lahko samo slabše. Malo več počivaj, pij folno kislino in to je to. Pomembno je vedet, da tako zgodaj se končajo nosečnosti kjer s plodom nekaj ni bilo vredu. Naravna selekcija pa naj se še tako kruto sliši. In verjemi, da je bolje da se to zgodi na začetku kot kasneje.

Glede pco pa sem sama z leti prebrala na to temo vse kar se da prebrati. In na koncu tudi naravno zanosila kar so smatrali kot nemogoče. Nikoli namreč nisem imela menstruacije in tudi ne ovulacije. Slednje je pa pri pco pravzaprav edino pomembno. Če torej imaš redne mestruacije in redne ovulacije potem na pco pozabi. Če pa so ovulacije problem potem pa seveda moraš nekaj v tej smeri narediti.
Endokrinolog ti bo res naredil natančne preiskave, predlagal tudi zdravljenja, ki pa verjemi ne bo rešilo tvojih težav…to je želja po otroku. Vsako močno hormonsko zdravljenje bo namreč prestavilo možno zanositev na neznano kdaj.
Pco je PRESNOVNA motnja in kot tako jo začni sprejemat in zdravit. Spremeni način prehranjevanja in po nekaj mesecih se bo tudi stanje začelo spreminjati. To seveda lahko narediš tudi umetno s hormoni vendar, ko boš hormone prekinila boš spet na začetku. Beseda presnovna motnja pa pove več kot dovolj kako se lotiti težav. Pa srečno.

Pozdravljena enastaramona – hvala za tvoj odgovor!! Veliko mi pomenijo odgovori žensk, ki imajo izkušnje. Kako hitro po SS-ih si pa lahko zanosila? Je bilo lažje, hitreje ali kako je to?

Jaz vem, da imam PCO (imam diagnozo že od najstniških let in še vedno je isto), menstruacij sploh nimam, sem pa očitno imela lani dve ovulaciji, glede na to, da sem dvakrat zanosila, ne? Torej zgleda, da do ovulacij vseeno pride.

Danes imam za sabo zelo neprijetno izkušnjo… morali bi mi narediti abrazijo, prišla sem v bolnico ob 7h zjutraj, dali so me na oddelek ležati, morala sem biti seveda tešča, počasi me je začela vedno bolj boleti glava, na koncu mi je bilo od glavobola že pošteno slabo (+vrtoglavica, tresenje), ura je bila 15.30 in ko sem rekla, da naj me spustijo domov, če mi ne morejo narediti abrazije, so hladno rekli, naj počakam… ker enostavno nisem več zdržala, sem vzela Nalgesin in pojedla kos kruha ter spila sok (so mi nastavili na mizo, čeprav ne bi smela jesti). Ob 16.20 pride zdravnica in me nahruli, zakaj sem jedla in pila, da zdaj pa mi ne morejo dati anestezije! Ko sem omenila glavobol, je nastala cela panika, da zdravnica tega ni vedela, da bi mi lahko dali infuzijo…. Haloooo??? Medicinsko osebje so in jim ni jasno, da človek, ki je nazadnje jedel/pil ob 23h zvečer, bil do 16h drug dan brez kapljice vode, dobi glavobol??? Pa ja vsak lolek-bolek ve, da od dehidracij nahitreje dobiš glavobol. Pa nisem občutljiva, marsikaj potrpim, migrenskega glavobola, ko že skoraj bruham, pa žal ne morem trpeti za nedoločen čas…

Tako gem jutri spet v bolnico in glede na to, kako razmišljajo, me je te abrazije prav strah :-((( Kako naj vem, da me bodo vredu sčistili in da me ne bodo poškodovali? 🙁

Niso prijetne te stvari, pa še žalostna sem, ker mi je to zgodilo.

Naredila sem test dva dni nazaj je biv pozitiven zdej sem pa vidla na wcju da krvavim z krvnimi strdki kaj zdej to oomeni?kaj nej naredim?a sm noseca al ne?svetujte mi prosim!

Kako se ti je končalo?? So se krvavitve umirile?

Pozdravljena,
Kot najstnici so mi postavili diagnozo pco z cistami, kasneje so ciste zginile vendar po krvi še vedno ostaja diagnoza, ker so hormoni v neskladju, preveč androgenih. Zdravim se ne več z tabletkami, kot v mladih letih zarafi povečanja možnosti raka, ki je žal družinskega tipa.
Težave z zanositvijo so itak pri taki diagnozi, no zanosila sem 3×. Pa še endometriozo imam.
No za prvega sem dobila ta je bil pri 22ih neke tablete, ki so mi izravnale cikel in niso bile kontraceptiv, nosečnost rizična, krvavitve, krči( dabroston, mirovanje-bolnica, buskopan, magnezij) kasneje popadki čez nosečnost, tanjšanje mv, inekcije za pljuča, rodila 14 dni prej.
Drugič sem imela poseg odstranitev pregrade, požig žarišč endometrioze, pihanje jajčnikov, zanosila čez 3m, 33let. Rizična nosečnost, krči, krvavitve, tanjšanje vratu, popadki odpiranje, inekcija za pljuča, spazmex, magnezij, obliži nitroderm za ustavitev popadkov, hospitalizacija 1,5mesca. rodila 17 dni prej.
Tretjič, po 3 letih truda ,test na stresni hormon malce povišan, hormoni pco in posegu prehodnosti jajčnikov ok, zanosila. Spet ista štorija…
Zanosit se da, samo lahko traja, pogovori se o terapiji in možnostih z gin.
Drgač pa stres od želje po otroku je psihično obremenjujoč, ker potem ti celo telo ne deluje ok, že tako ne. Probaj nekako čez to, ker lovit dneve in čakat ali je ali ni pa potem bit vedno znova razočaran je zelo stresno in obremenjujoče. Jaz sem v tretje že obupala sem se sprijaznila, da ne bo več, potem pa nas je na lepem presenetlo, še vedla nisem.
Držim prste za uspešno izkazovanje ljubezni med vama z partnerjem, naj obrodi sadove.

New Report

Close