Najdi forum

DIANATAL GEL

Prodam Dianatal gel. Je še originalno zapakiran.
V porodnišnico smo prišli prepozno da bi ga uporabili- rodila v 1 uri!

Gel sem kupila avgusta, rok uporabe do 09./2013.

Cena v lekarni je okoli 90,00 EUR. Prodam ga za 70,00 EUR. Sem iz okolice Domžal.
Tel: 031 212 611

Lep pozdrav

Glede na trditev kolegice, da se je gel v lekarnah izredno pocenil, sem preveril, kaj je s tem in res stane 64 eur nov.
lp.

mene pa zanima če je tukaj katera ki je rodila s tem gelom in kakšne so izkušnje?
čaka me drugi porod in res ne bi bla rada spet tako rezana kot prvič…

nova
Uredništvo priporoča

V Ljubljani sem zanj odštela 89 EUR. Škoda ker tvojega posta nisem videla prej.

Sem preverila pri kolegici – tudi v Kamniku je skor 90 EUR.

Prosim če navedeš Lekarno kjer ga prodajajo za 64 EUR – bi bilo v pomoč vsem.

jaz sem našla tole:

http://www.lekarnar.com/izdelki/dianatal-porodni-gel

ja res je. sem klicala v lekarno – cena mu je padla na 65 EUR. Neverjetno.

Kakorkoli, še vedno ga imam doma in ga ne rabim .
Torej ga prodam za 50,00 EUR

še enkrat moja tel 031 212 611

Drage gospe!
za omenjeni gel še niso narejene raziskave, torej se v resnici sploh ne ve v koliki meri pomaga in če sploh je kaj od njega pričakovati.
Popolnoma pa je jasno, da je framacija velik lobij, ki nas na vsakem koraku lovi. In če nam ponujajo nekaj kar zagotavlja , da bomo trpeli manj, je popolnoma normalno, da bomo poprijeli. 🙂

Pri mojem porodu je bil uporabljen gel.
Rodila sem prvič, v porodno sobo prišla ob 15h, rodila ob 16.30h. Prvi otrok. Teža 3660g.
Ko je otrok prihajal ven, ga sploh nisem čutila. Babica mi je rekla, da lahko pobožam glavico, jaz vsa začudena, ker nisem pričakovala, da je glavica že zunaj.
Mogoče nisem občutila pritiska, večje bolečine ravno zato, ker je bil uporabljen gel, ki zmanjša trenje med otrokovo in našo kožo. Ne vem.
Če me vprašate za mnenje, jaz ga priporočam, če ne drugega, zaradi boljšega občutka.
Me pa zanima izkušnja s porodnim gelom še kakšne porodnice. Ali je bilo pri njej isto ??
Sama sem dala za gel tudi okrog 89 E, 5 mesecev nazaj, Ljubljanske lekarne.
LP

Pozdravljene,
ker sem tudi sama omahovala o odločitvi glede uporabe omenjenega gela pri prihajajočemu porodu, sem današnji pregled izkoristila za mnenje moje ginekologinje, ki ji zaupam. Rekla je, da je uporaba le tega še v povojih, da ga še preizkušajo in ni še nekih tehtnih povratnih informacij o njegovi uporabi. Če ga bom imela s sabo, ga bodo uporabili, pravi, ni pa se sploh za zanašati, da bo karkoli drugače, kot mi je “sojeno”…sama sem se odločila, da ga ne bom imela, zaupala bom osebju in poskušala tudi brez gela imeti lepo izkušnjo s porodom.
srečno in lep pozdrav.

brez veze kupujete ta dianatal, ker majo baje v porodnišncah podobn gel! to je men moja babca rekla k sm rojevala, je rekla brez veze.

Hm, kolikor vem, so imeli taisti gel v večini porodnišnic -v okviru študije. V LJ si ga tako dobila samo, če si bila prvorodka, ostale pa ne.

O učinkovitosti bi se dalo razpravljati. Definitvno ne dela čudežev, lahko pa pomaga. Meni pri drugem porodu, ko sem imela precej hudo vnetje, je definitvno!

Da pa babice niso navdušene – itak, saj imajo s tem še več dela, a ne? 🙂

Dianatal je itak sam za prvorodke, tko mi je ginekologinja rekla.
Meni osebno ni pomagal.

Babca je pa rekla, da za tok denarja,ki sem ga dala bi moglo bolj pomagat. Drgač ji pa ni bil problem ga uporabit, se sploh ne spomnem kdaj je noter dala. no ti si mela vnetje je to čist drugač, hvala bogu da ti je pomagalo.

Bom vidla kako bo pri drugem, zdej sm spet noseča in ga ne bom kupila. mogoče bom pa zdej ugotovila da mi je prvič pomagal. Samo se mi zdi, da če lahko toliko bolečine preneseš, lahko tud brez tega gela potrpiš.

Lp

jaz sem ga v drugo kupila v porodnišnici, je nekaj ceneje kot v lekarni.ne vem če je kaj pomagalo, oz. ni bilo časa vsega porabit, samo eno ampulo. ”svetuje” se, če je prvič težek porod ali sploh če gre za prvi porod. jaz sem ga po izkušnji prvega poroda seveda imela, je pa dejansko šlo tako hitro in praktično nič nisem čutila, malo že pomaga, da lažje zdrsne ven, ampak je pa kriminal, da gel prodajajo za tak denar oz. da ga sploh prodajajo, to bi moglo sodit zraven v vsakem primeru.jaz osebno lahko svetujem tistim, ki rodijo prvič, drugič gre tako hitro, da ne vem če je res smiselno, vsaj večinoma.
Lp

Zanima me, do kdaj ima rok uporabe in če je še originalno zapakiran?

Kje ga imajo za 65€?

Tudi če samo psihično pomaga je vredno, če si le lahko “odškrtneš” toliko denarja za neko stvar, ki se ti zgodi le 1x, 2x v življenju …

Pri mehaniku samo “havbo” odpre, pa je že 100€ ;))

Če bo potrebno, ga bodo brezplačno dali v porodnišnici. Ne nasedajte tem ugodnim nakupom.

Jaz sem noseča drugič in glede na preteklo izkušnjo ga ne bi kupila pa čeprav je bil porod dolg 6 ur. Sam iztis pri katerem bi naj gel pomagal je pri meni trajal 3 popadke po 3 pritiske in se mi ni zdel nič kaj tako groznega kljub temu da so me prerezali (sem čutila prerez ampak ne kot bolečino). Meni je bilo pri porodu najhuje tistih 5 ur in 45min ko nisem smela pritiskati, mi je pa otrok pritiskal dol.in je bilo ob popadku kar boleče to “zadrževati”.. tak da če za to kej izumijo kupim, druga pa ne. Sem bila verjetno tolk pod adrenalinom, da mi to ni predstavljalo nič posebnega…sem pa tulila med šivanjem (grdo so me razrezali in veliko šivali)…porod je bil za mano, hči pri očetu in sem se verjetno bolj “skoncentrirala na to kaj se dogaja” in me je bolelo zelo.

Pozdravljeni,
zanima me kakšno je vaše mnenje gin. Pušenjak glede tega gela. Ali res olajša porod?

LP,
sreckanosecka2015

Jaz sem slišala, da ga Pušenjak priporočala, tudi prebrala na njegovem forumu, pa v članku sem zasledila: http://med.over.net/clanek/porodni-gel-ki-omogoca-varnejsi-in-lazji-porod/

Jaz se tudi odločam za ta gel, in vse kaže na to, da sei ga bom priskrbela:)

Jaz sem ga pri prvem porodu uporabljala in sem res zadovoljna z njim. Porod je bil veliko hitrejši, pa še lažje je vse skupaj potekalo. V drugo je šlo prehitro (sem že prepozno prišla v porodnišnico), zato ga babice niso uspele vbrizgati. Zato imam eno še popolnoma zaprto škatlo Dianatal gela s tremi brizgami, če bi ga morda katera želela imeti. Ga prodam, ugodno.

Nataša, TEL: 041 527 505

Pozdravljene,

sama sem imela namen uporabiti Dianatal gel vendar je porod hitro potekal, tako da mi je ostal in ga prodam. Lp

New Report

Close