Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Otroška previjalna miza

Otroška previjalna miza

Počasi razmišljam o nakupu otroške previjalne mize. Zanima me, ali naj kupim previjalno mizo, ki ima zraven še banico (nekaj takšnega) ali brez banice (http://nakup.pikapolonica.com/otroska-oprema/previjalne-mize-in-dodatki/pino-previjalna-miza-viktorija-bela/1300224035769021238). Ali je potrebna tako velika previjalna površina, kot je na drugemu linku, ali je kombinirana previjalna dovolj velika?

Tiste z banjico niso praktične. Je namreč banja majhna. tako da jaz ti svetujem da kupiš banjico, čisto obično brez nekih nastavkov noter .
Jaz imam ozko previjalno, bi bila pa boljša širša, ampak nismo imeli prostora.
Take so moje izkušnje.

Jaz sem šla v Ikeo, kjer sem kupila predalnik s 4 predali, ki pride precej visoko, saj sem tud sama visoka, gor sem pa postavila previjalni nastavek, ki sem ga kupila. Prislo je veliko ceneje kot “previjalna miza”, pa v mojem konkretnem primeru je bolj praktično, ker vse skupaj pride višje kot klasične previjalne mize, kar meni osebno odgovarja.

Ker te bo verjetno zanimal kolk me je koštal, ti lahko povem, da sem za nastavek dala 20 eur al 30 eur sem že pozabila, predalnik pa je bil 80 eur.

lp

nova
Uredništvo priporoča

Zakaj pa tako kompliciranje? Jaz sem kar deke vrgla na pult in je bilo opravljeno, zdaj si vsaj ne belim glave, kam bi z odvečno šaro – kot so previjalne mize ali nastavki. Razmisli, ali je res vse to nakupovanje za novorojenčka res potrebno ali se da rešiti kako drugače.

Na pult? Na kakšen pult? KuhinjskI?

Previjalno mizo boš dolgo potrebovala. Previjalna miza je neuporabna, če zraven nimaš tekoče vode na pipo. To bo še pa još preoblačevanja po sranju, kozlanju, …

Če ti prostor dovoli, naj ti mizar naredi eno rešitev v kopalnici.

Js sem kupila samo to podlago za previjati, največjo velikost (okrog 20 EUR) in sem jo dala na navadno pisalno mizo. Nad mizo imam poličke na katerih sem imela spravljene pleničke, kremo, en set oblačil, tetra krpice za umivanje ritke,… Pri nas se je super obneslo.

Praktične so previjalne, kjer je predalnik pa zgoraj deska (nastavek) za previjanje. Gor potem še pena (vložek) in to je to. V predalih imamo vsa oblačila, na polički pod desko pa pleničke, krpice in mazila. Ko je ne bomo več potrebovali, bomo desko odšraufali in bo ostal predalnik (Ikea, hemnes). Fino pa je, če je previjalna dovolj široka. To z banjico se ne obnese. V banjici se kopa itak samo prvih nekaj mesecev, no vsaj pri nas je blo tako. Potem pa v veliki banji, da fino čofota.

Pri nas se je kar fajn obnesla previjalna z banjico.Itak je tako, da se na vsako navadiš. Sem pa imela v kopalnici še poličko namontirano v en kot banje, da sem imela vse pri roki… Edina napaka previjalne mize (Brevi) je, da če jo malo več premikaš sčasoma radi počijo eni plastični nastavki, ki so gor kolesca pol prišravfana. Banjica pa, naša se je kar dolgo v njej kopala (2 leti) najprej smo imeli na stojalu, potem ko je bila malo manj kot leto stara,pa dali v ta veliko banjo in je sedela not da ni bilo treba vedno toliko vode točit v celo banjo, pa še majn je poškropila naokoli.

Mi smo imeli nekaj takega: http://www.gumtree.com/p/for-sale/brevi-changing-unit-with-bath-and-loads-of-storage-space/85281538

Banjico smo uporabljali prvih nekaj mesecev, potem smo začeli uporabljati stolček za kopanje. Malo je čudno za praznit, ker vodo spuščaš po cevki, saj se banjica ni dala odmontirati. Prednost take previjalne je bila, da smo jo lahko prestavljali iz prostora v prostor. Kasneje smo v banjici shranjevali stvari :). Konec koncev imaš lahko noter vedno vse pripomočke za kopanje otroka. Tudi ostale “poličke” so bile vedno polne otroških oblačil, plenic in robčkov. Ko je bil otrok že večji, pa brisače in dekno na kavč, da smo ga previli.

slišala sem, da imajo v IZI MOBILI v btcju fajn previjalne (oz. predalnike, ki mu dokupiš podlago za previjanje in rata previjalna)..cenovno ugodno, pa sam lahko izbereš barvo fronte, se pravi, prilagodiš svojim željam pa da potem tudi še paše v stanovanje.

nisem se šla še tja pozanimat in pogledat, bom pa definitivno šla.

Izi mobili ugodno? Dont’t think so.

http://www.izi-mobili.si/ponudba/otroske_sobe/otroske_sobe.html

izi mobili, previjalna v akciji, 169 evrov, barve fronte izbiraš sam…samo v vednost.

lp

slika 49

Midva sva kupila komodo in gor pripadajočo previjalno. Stoji v dnevni sobi. Zraven sva si montirala poločko, kjer so gor kreme in majhna posodica z vodo. Previjalno še vedno uporabljava, pa je mala stara skoraj 1l. Tekoče vode ne potrebujeva zraven (si jo prineseva v posodici).
Za kopanje imava posebej stojalo in banco (no, sedaj jo itak kopava že v navadni banji).

Meni pa je bila previjalna z banjico zelo zelo zelo uporabna (imela sem jo v kopalnici) in tudi sedaj sem kupila tako. Vendar drugačno kot je na sliki, od Brevi- Idea. Malo moraš razmilit, vsak ima svoje potrebe, navade, želje. je pa res, da mora imeti previjalka tako tudi stojalo za banjico, ki se izvleče- tiste brez stojala so zame osebno zelo nepraktične.

Midva se bova odločila za previjalno z Ikee:

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/80141708

Na srečo je v kopalnici dovolj prostora za montažo nad pralnim strojem in na levi ob steni je dolga polička, kjer bo dovolj prostora za vse kremice itd.Vsak, ki že ima izkušnje pa mi je svetoval naj bo previjalna blizu vode, če je le dovolj prostora 🙂

js bom tud vzela tole iz Ikee 🙂

Pozdravljeni,

smo Mizarstvo Špac iz Borovnice. Prisluhnemo vsaki ideji in naredimo hitro, kvalitetno in poceni. Brezplačno izrišemo, dostavimo in zmontiramo!

[www.spac.si]

041–636–205

[email protected]

lep dan!

Kaj mi lahko katera zaupa, kaj je narobe s to varjanto, da je banjica pod previjalno: jaz si to tako predstavljam: odkriješ previjalno, natočiš vodo, skopaš otroka, spustiš vodo – vzameš otroka v naročje, pokriješ nazaj previjalno in odložiš ter oblečeš otroka. V teoriji ne vidim težav, sem pa prebrala več komentarjev, da taka previjalna pod katero je banjica ni ok. Prosim za razlago.

Evo en tak primer: http://www.ebaby.it/index.php?target=products&product_id=6820
ali pa: http://www.oliviero.it/Articoli-per-Prima-Infanzia/Articoli-per-il-Bagnetto/Bagnetti-e-fasciatoi/Fasciatoio-Ulisse?utm_campaign=tradedoubler&utm_medium=item_list&utm_source=tradedoubler.it&zanpid=1564030678113530881

Ima mogoče kdo takšno previjalno in mi lahko pove, kje se jo lahko kupi pri nas ali pa v Italiji?

New Report

Close