Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Za kaj jemljete Utrogestan?

Za kaj jemljete Utrogestan?

Spodaj je tema o utrogestanu, pa me zanima, ali ga to jemljete po nasvetu ginekologa ali kar samoiniciativno? Čemu pa je namenjen?

ojla,

No naj ti jaz iz svojega stališča povem svojo zgodbo oziroma zakaj se jemlje Utrogestan. Naj ti povem, da če greš na umetno oploditev, kot sem šla sama, sem v prvem postopku dobila navedene tablete, naj jih jem od odvzema celic do prenosa zarodkov, nato pa tablete ponovno dobiš da jih jemlješ do krvnega testa. Naj ti povem, da tudi sama takrat nisem vedela zakaj moram jemati te tablete, vprašala pa tudi nisem. No potem pa je sledil drugi postopek in se je zgodilo isto, vendar še vedno nisem vprašala čemu te tablete, ker sem mislila, da so to del postopka. Ko pa je bl test pozitiven in sem dobila za domov še dve škatli tablet in ko sem tiste pojedla, so se pa začeli problemi v moji nosečnosti. Namreč postopoma sem začela krvaveti, vsakič ko se je pojavil krvav madež sem pomislila evo pa je konec, no pa hvala bogu ni bilo – vsakič ko sem bila na pregledu pri ginekologinji, pa me je vprašala ali še vedno jemljem te tablete, jaz ji vsakokrat razložim, da ne več, ker jih nimam. Seveda sem vedela oziroma sem iz forumov izvedela da se te tablete zelo težko dobi oziroma se jih bolj ne kot pa ja. Tako, da se s tem tudi nisem ubadala. Ko pa je bila zadeva že tako ponavljajoča, oziroma sem neko soboto pristala na urgenci (kjer mi je tamkajšnja ginekologinja predpisala Dabreston – ki se ga menda tudi nikjer ne dobi) sem pa na naslednjem pregledu le prejela še dve škatli Utrogestana po navodilih ginekologinje, da to so tablete podpora nosečnosti. Nič drugega samo podpora nosečnosti. Naj ti povem, da so mi te tablete do tega dne pomagale, saj so krvavitve in izcedki v nosečnosti čisto izginili. Hvala bogu, moram pa jih jemati do konca dvanajstega tedna.

Upam, da sem ti odgovorila na tvoje vprašanje, drugače pa če se sama sprašuješ ali bi jih preventivno jemala ali ne, bi ti predlagala v kolikor nisi noseča ti jih ni treba jemati, Če pa si noseča in to na podlagi umetne oploditve, ter hkrati še v prvih mesecih, bi ti pa sama sicer priporočala, da jih jemlješ oziroma se o tem posvetuješ s svojo ginekologinjo.

Vem da sem bila dolga, ampak morda bo pa moja zgodba kateri prišla prav še predno se ji zgodi kaj takega kot se je meni.

Jaz sem v dveh nosečnostih morala jemati Dabroston do 14.tedna zaradi grozečega splava, ker mi rumeno telesce ni dovolj delovalo. In je pomagalo!

Dabroston je umeten hormon, ki pomaga naravnim nosečniškim hormonov, da se zdrav zarodek lepo zasidra.

Če pa bi bil otrok npr. kromosomsko prizadet in bi narava poskrbela za naravno selekcijo, pa Dabroston vseeno ne prepreči spontanega splava.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz jemljem Utrogestan, ker sem imela rahlo krvav izcedek, sem dobila recept na urgenci (beli recept kar pomeni da se plača) dobi se jih v domžalah v zd domu pri ginekologinji in stane ena škatla 9€. Jaz sem dobila 3 in si jih vstavljam vaginalno.Sedaj je precej bolje že so pa še vedno izcedki kar je normalno. Mislim da jih ne morš kupit kar tako brez pregleda in posveta. Zanosila sem pa po naravni poti tko da ne vem kako je z umetno in če je potrebno jih jemat.Jemala pa jih bom do 12T, sedaj sem v 9T.

Jaz sem ga pa začela jemati samoiniciativno.

Pred 2 letoma sem imela splav v 20. tednu, potem pa skoraj leto in pol (z istim partnerjem) nisem mogla zanosit. Vse sem si prebrala na netu, glede neplodnosti, vsega in bila sem že na 1. pregledu na neplodnostni. Zadnjih nekaj mesecev se mi je ob sicer zelo urejenih M, začel nekaj dni pred M pojavljati krvav izcedek. Prebrala sem, da je to lahko (med drugim tudi) znak za popuščanje rumenega telesca in da se jajčece ne more vgnezdit. Popuščanje RT je baje sploh značilno po porodu ali po splavu. Zato sem na 1. pregledu na neplodnostni prosila za recept Utrogestan. V prvem mesecu jemanja sem zanosila. Zdaj pa ne vem ali je to le naključje, ampak zaporedje dogodkov je takšno, da je povsem mogoče, da mi je pomagal.

lp
lili

Ja,kot so ti predhodnice povedale,Utrogestan in Dabroston se uporablja kot podpora nosečnosti,da ne bi prišlo do spontanega splava,krvavitev…pač,dokler se posteljica ne formira v celoti do 12 tedna nosečnosti.Dobra zadeva,meni je pomagalo!

Dober dan!
En teden nazaj sem zvedela da sem noseča, novica me vsekakor šokirala, saj sem šele 2 meseca nazaj nehala jemati kontracepcijo, ker sem močno krvavela,sem mislila da je že prepozno.
Ampak sem imela srečo in dobila karseda najbolšega genikologa in sicer dr.Polona Korec-Testen, ki vztrajala skupaj z mano da bo vse uspešno, po 3h dneh v boljnici, na ultrazvoku končno zagledala slikco ploda!Utrogestan sem kupila (po receptu) za 3 meseca ,tako da upam da bom imela zdravo nosečnost in dojenčka!

Vsem bodočim mamicam preporocam to zdravilo, saj ne krvavim več in ni več straha da bi otroka izgubila,

Pa to zdravilo ni nic nevarno za otroka an. Jas jemlem v 25tednu nosecnosti

Zdravo zanima me ali je normalno pri utrogestanu zaspanost, utrujenost, omotičnost? In koliko casa traja? Motlram prekiniti s tableti?

New Report

Close