Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje ANGELI V PORODNIŠNICI MARIBOR

ANGELI V PORODNIŠNICI MARIBOR

ves čas porodniške sem si govorila, da bom enkrat na forum pa res napisala eno veliiiko pohvalo porodnišnici maribor, ki ji bom vse življenje hvaležna za čudovito izkušnjo ob rojstvu prvega otroka. no, zdaj, ko smo praznovali že prvi rojstni dan najlepšega otroka na svetu, ki se je rodil prav v tej porodnišnici, sem se odločila, da je skrajni čas, da opišem ta čudoviti dogodek. porodnišnico sem izbrala sama, ne glede na to, da mi ni najbližja. sem imela pač slabe izkušnje v drugih ustanovah po naši deželi poleg tega imam tudi izbranega G v tej ustanovi, dr. MUJEZINOVIČA, ki je predano spremljal mojo rizično nosečnost ter je neverjetno topel in prijazen poleg velike strokovnosti, ki jo premore. pa še šesti čut mi je govoril, da bo ob najpomembnejšem dogodku prav tukaj vse v najlepšem redu. in bilo je več, kot to. no, ker je naš otrok želel predčasno na svet, sva bila sprejeta kar nekaj tednov preden je bilo to zanj priporočljivo. in smo čakali, da bi čimdlje ostal v maminem trebuščku in pridobil kakšen gram več. nekaj dni sva ležala na porodnem oddelku, priklopljena na ctg, na katerem je poleg čudovitih sester in babic tudi ati vneto kontroliral bitje srčka. tudi, ko se ati zvečer kar ni in ni dal odpraviti proti domu, so bile sestre razumevajoče. potem so naju prestvili na oddelek, da bi počakala še kakšen dan. in nekega jutra, ko je dežurala dr. KUDROVA, huda modelka, ki razvedri še tako zaskrbljeno nosečnico, smo dočakali najlepši dan v življenju. odločila se je, da bo zdaj pa treba nekaj storiti, da je naš fantek zadosti močan in preselili so naju nazaj v porodni blok, kjer je dežural angelski zdravnik dr. JANKO. dobila sva umetne popadke, vendar našemu sončku niso teknili in je spal naprej. ko je dr. janko ugotovil, da ima naš fantek že malo ovito popkovnico, se je odločil za CR. v operacijski sem ponovno imela srečo pri spinalni, ko je nad mano bedela pravtako angelska dr. POGOREVČEVA. njenega bodrenja in umirjene, natančne razlage med operacijo ne bom pozabila nikoli v življenju! tudi ostale prisotne sestre in babica so bile krasne.
in, ko sem nekaj minut čez dvanajsto zaslišala jok svojega otroka, sem od sreče jokala tako močno, da sem se tresla s celim telesom in je imel dr. janko težave pri šivanju. čez nekaj dni, na oddelku, mi je mlada praktikantka zaupala, da je s kolegicami spremljala moj porod za vrati operacijske in da so jokale tudi one…

Me veseli, da ste imeli lepo izkušnjo in da si pozitivno naravnana, hvala za napisano in seveda čestitke ob prazniku,

prijeten večer želim

Ja, tudi jaz sem svojega sončka rodila v Mariboru in imam same lepe spomine. Starega kadra ni bilo nič prisotnega: Pelkič, Sikušek,…

Te dni berem in poslušam naravnost grozljiv zgodbe iz ginekološke klinike v Ljubljani. Verjamem, v Ljubljani sem jih na žalost bila deležna tudi sama. Deležnikov (profesorja in profesorice) pri tem ne bom poimensko izpostavljala, čeprav me mika, ko ju gledam vsa nasmejana ob rezanju trakov in podobnih cirkusov. Danes me je k pisanju spodbudila druga zgodba. Po slabih izkušnjah v Ljubljani sem se odločila, da bom rodila v Mariboru, moja čudovita izkušnja je opisana zgoraj. Zdaj pa poslušam o pomanjkanju anesteziologov v Mariboru in dobim solzne oči. Že ob mojem porodu v Mariboru jih je primanjkovalo in so bili preobremenjeni. A kljub vsemu tako zelo strokovni in še bolj prijazni. Upam, da se kljub pomanjkanju kadra še vedno s tako skrbnostjo trudite za mlade porodnice in njihov naraščaj. Naše dete je zdaj staro že sedem let, krasen otrok, ki se je rodil kot nedonošenček in za katerega je po porodu prav tako poskrbelo čudovito medicinsko osebje. Danes je pravi junak, živahen športnik, zelo odprte glave. Naša družina vam bo vse življenje hvaležna.

Hvala za napisano, si me kar malce pomirila, ker bom tudi sama rodila v MB in ker nimam izkušenj s to porodnišnico, sem z veseljem prebrala tvojo zgodbo in o samem počutju v tej porodnišnici, ker sem slišala in prebrala veliko kritik. Dr. Mujezinovič pa je tudi moj zdravnik in se strinjam z napisanim.

Danes, ko poslušam kakšne grozljive izkušnje imajo nekatere mamice iz hrvaških in, žal tudi slovenskih porodnišnic, sem se odločila, da to temo spet potegnem na plano. Naš fant je danes star že 9 let in pol in se krasno razvija. Ko preberem kakšen njegov test ocenjen s petico, kot ravnokar, se vedno spomnim še ene krasne zdravnice, ki je skrbela za našega nedonošenčka v porodnišnici Maribor. Na enem od takojšnjih pregledov, ko mi je bilo malo hudo zaradi nebogljenčka, ki ga je pregledovala, mi je z nasmehom rekla: gospa, saj bo, to mu delam zato, da se mi ne pridete čez 7 let nazaj se pritožit, češ, da mu pri matematiki ne gre, kakor bi bilo treba. Nekaj z bilirubinom je bilo povezano, nisem se poglabljala pač pa jim zaupala, da delajo v njegovo dobro. Draga zdravnica – uspeh je vseskozi odličen, petic pa na petek tudi pri matematiki 🙂 Hvala še enkrat! Vsem ostalim v tej porodnišnici, ki ste sodelovali pri mojem čudovitem porodu in vsa leta kasneje v ambulantni obravnavi, sem se zahvalila že večkrat. Krasni ste, res krasni.

Slučajno sem zašla na to stran in ne morem , da ne bi povedala še o moji izkušnji z Ljubljansko porodnišnico, oz z oddelkom za genetiko, ko sem zdaj že kar dalnjega leta 2001 prišla vsa preplašena tja na Amnicentezo, ker je bila nuhalna svetlina kar precej povečana tveganje (1:179) za DS, sem naletela na zdravnika, katerega ime ne bi omenjala in ki je izjavil da pač “debelim ženskam” ne dela Amniocenteze ( bila sem res precej okrogla)in kako so potem eno uro nekoga iskali da mi je naredil poseg,Hvala bogu da je bil ta drugi zdravnik super in mi je vse razložil in me potolažil.
Obenem, bi pa tukaj pohvalila porodnišnico in ginekološki oddelek Trbovlje, kjer so pa zame sami angeli, bila sem kar nekaj časa na obeh oddelkih pri prvem in drugem sinu.

kar nas ne ubije, nas naredi močnejše!

New Report

Close