Nosečnost in obporodno obdobje

Odgovarjajo: Jasna Dolamič Gričar, družinska terapevtka, vzgojiteljica predšolskih otrok • Klavdija Slapar, dipl. babica

še 2 tedna do konca-se že dogaja?

Default avatar
nekaj me zanima,včeraj mi je ginekolog rekel,da se že maternični vrat tanjša in da je za en prst tanjši,,imela sem že tri popadke vendar jih nisem čutila. danes mi pritiska dol da bom znorela,včasih se mi zdi da imam popadek vendar ni močen je bolj kot pritisk da bo vse skupaj kmalu zunaj in pa kot da bi mi jemalo sapo. je to že blizu ali se je komaj začelo dodobra pripravljati?trebuh je kar trd vsake toliko časa in ko se prestavlja je zelo čuden občutek pa tudi nima več tako močnih gibov. a dokler jo čutim ni panike ali moram našteti teh 10 močnejših gibov na dan? hvala za pomoč
Default avatar
Mislim, da imava približno isto še do konca. :)) Jaz malega čutim bolj nežno, se premika - kaj pa vem - na vsako uro, dve? Drugače pa je bolj miren.Gibi so bolj nežni, no, na vsake toliko časa, predvsem popoldne in zvečer pa se mu "strga" hehe. Trebuh mi otrdeva. Sicer ti pa na tvoja vprašanja ne znam odgovoriti... Ali morda piješ čaj iz malinovih listov - za mehčanje materničnega vratu in skrajšanje druge porodne faze - MENDA? Jaz sem rekla, da bom probala, pa bomo videli, če bo kaj pomagalo.
Default avatar
ne vidim pa da jih veliko pije ta čaj.

Moderatorji

Jasna Dolamič Gričar , družinska terapevtka, vzgojiteljica predšolskih otrok
Jasna Dolamič Gričar
Klavdija Slapar , dipl. babica
Klavdija Slapar