Najdi forum

Hemoroidi

Sem v 8. mesecu in spet imam hemoroide 🙁 Tokrat se mi zdi, da so “hujši” kot v 1. tromesečju. Prebavo imam super, vse ok, otrok pa mi seveda pritiska dol in po moje sem jih zato dobila. Prosim vas za nasvet, kaj ste ve uporabljale v takem primeru, ali je dejansko kaj pomagalo? Koliko časa so pa trajali? Mene zelo motijo, sploh zdaj ko sem hotela iti v sproščene nakupe za dojenčka. Pazim na prehrano, pijem dovolj vode, prebava je res b.p., tu se nimam kaj pritoževati.

Pa še to: kako potem izgleda porod, če imaš še vedno hemoroide? Boli še dodatno ali je le neprijetno? Pravijo, da jih dobiš lahko tudi ob oz. po porodu zaradi pritiskanja. O, groza 😉

Kaj bolj pomaga – da se več giblješ (au, boli) ali da ležiš (hmm, tudi au. boli)??? Trenutno sicer uporabljam Hemoclin gel, ampak hmm, ja, no…. Ni haska.

Kaj lahko dobim na recept in kaj mogoče brez recepta, pa da deluje?

Hvaležna bi bila za vsakršen dobronameren nasvet 🙂

Krema Hadensa, ki se dibi v Avstriji. Zakon!

Najboljše je kar aloa vera 100%. Ali pa mazilo z ognjičem, rmanom, kamilico in lučnikom.

LP

nova
Uredništvo priporoča

Sirup Prorektal S, ki mehča blato, pride res čist kašasto tako, da ni potrebno nobenega napenjanja pri odvajanju. Sicer praviš, da imaš prebavo o.k. lahko pa vseeno probaš. Po vsakem odvajanju obvezno se obriši z mehkim toaletnim papirjem in v DM lahko kupiš tudi hladilne robčke za hemoroide s katerimi si lepo obrišeš in ti lepo hladijo. Drugače pa obvezno tuširanje s hladno vodo po vsaki veliki potrebi. Hemoclin gel lahko kar pospraviš, ker ne nuca prav nič. Vem pa, da nekateri ginekologi predpišejo tudi v nosečnosti modulex kremo oz. svečke ali kaj podobnega.
Uf, upam, da čim prej mine ta nadloga, ker vem kako je to zoprno.

Definitivno naredi vse, da si pozdraviš hemeroide PRED porodom.

Jaz sem rojevala z hemeroidi, pa sem skoraj umrla, tak je bolelo. No, naj ti povem samo, da so notranji hemeroidi po porodu od sile bili kar zunanji!!!
Pa prej sploh nisem vedela, da imam še notranje!!! Zunanje sem si pozdravila. Tako da predlagam, da si nabaviš tisto mazilo za hemeroide, ki si jih lahko stisneš v danko, da se hitreje pozdarvijo.

Potem sem potrebovala še kakšna dva meseca da so se vsaj delno zacelili, pa še šivana sem bila, tako da je bolelo iz vseh strani …

jaz ti lahko povem le to, da nikoli nisem imela hemeroidov, niti med nosečnostjo. nato pa sem jih fasala na porodu. Ker sem imela kar težak porod in ker sem bila prerezana, torej so me šivali, me je vse tako bolelo, da sem npr. za obračanje na postelji porabila najmanj 5 minut s solzami od bolečin. In v bolnišnici mi sploh niso točno povedali, zakaj me vse tako boli, so sestre me priganjale, naj vstanem, naj dvignem otroka ipd. naj grem z njimi, da mi pokažejo nego otroka…pa sem jim skoraj skupaj padla od bolečin tam spodaj…so me na hito prijele in peljale nazaj v posteljo. Nisem mogla hodit…Ko sem prišla domov, sem šele videla (z ogledalom), da je tam spodaj vse nekam čudno…in nisem vedela, ali me boli od hemeroidov ali od šivanja. Skratka, dobro da sem doma imela moža, ki mi je dajal in previjal otroka, ker sam nisem zmogla od bolečin. Me je vse tako nekam čudno dol vleklo, ko sem stala. Ko je prišla patronažna na dom, je rekla: Kaj pa vi tako čudno počasi hodite. Sem ji povedala, pa se je le namrdnila…glede na to pa, da berem, da naj bi patronažna po porodu na domu pregledala tudi porodnico, tudi tam spodaj.
No, zadeva se je malce umirila šele čez 14 dni. Od takrat sicer nimam kakih težav, se pa včasih pojavi pekoč občutek, če grem kakat na trdo ali pa če imam drisko, in ko seumijem, si potipam, in čutim kakšno bulico, ki pa po dveh dneh izgine. zdaj me čaka drugi porod, in se že kar bojim, kaj bo.

Ja, hemoroidi so res nadloga! Če prej ne, veš kaj so po prvem porodu-vsaj velika večina, vendar vsi o tem nekako molčijo.
Tudi jaz sem jih dobila pri prvem porodu in mi nihče o tem ni nič povedal. Sem v bolnici tudi mislila, da me šivi tak bolijo, pa me niso, hemeroidi smo me veliko bolj. Stanje se je umirilo čez nekaj mesecev po porodu (hladen tuš, kreme, “tiščanje”nazaj…).
Zdaj sem v 34.tednu nosečnosti in so se vrnili….že kaka 2-3tedne, in to zunanji. Grozno!!!! Tudi jaz imam prebavo bp, torej to ni od napenjanja, ampak otrok dol tišči. Vsaj mislim si tako. Hemoclin gel res ne pomaga.
Tako, draga-NISI SAMA!!!!!
Vse dobro!

Jaz sem jih tudi dobila pri porodu. V bolnišnici mi je sestra priporočila Modolex mazilo. Meni je pomagalo. Dobiš ga v lekarni brez recepta.

Jože majes kmetija plavica. Čaj in mazilo res pomaga ob redni uporabi. Imam 4stopnjo delovalo po parih dneh. Resnično priporočam

New Report

Close