Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje menstruacije ni, test negativen

menstruacije ni, test negativen

Lep pozdrav vsem

15.4 naj bi dobila menstruacijo, no takrat približno in je še do danes ni, torej mi zamuja 6 dni. Zadnjo m.sem imela 15.3.
Menstruacije ni in ni, naredila sem test ki pa je bil negativen.

Kdaj naj naredim nasljedni test, zadnjega sem delala v nedeljo.

Kaj bi lahko bil še razlog da nimam menstruacije oz. kaj naj naredim če mi test tudi naslednjič ne pokaže ničesar?

Hvala za vaše odgovore

Lidija

…če je test negativen, ti ostane še odvzem krvi…oziroma ginekološki pregled, da se ugotovi eventuelni vzrok zakaj nimaš perila…

srečno!

lahko, da ti pač zamuja, jaz imam vsak mesec drugače, enkrat je točna, drugič zamuja 4 dni, malo še počakaj mogoče nimaš redene, v najslabšem primeru pa pojdi na pregled in ovzem krvi kot je že tima rekla.

nova
Uredništvo priporoča

tudi sam imam ta problem.19.3.sem imela zadnjo m.in do sedaj je še ni test sem delala 21.4. in danes obakrat je bil -.imam bolečine v spodnjem delu trebuha že od dne ko bi morala priti m.naj povem še da na raščaju delava že skoraj 5 let in sva dala že preizkave mimo,nazadnje hsg in sedaj čakamo do septembra če ne pride do zanositve grem na laparo.kaj menite bi to lahko bilo?ali naj naslednji teden ponovim test?

Pozdravček

jaz sem zadnjo M imela 4.3.
do zdaj je pa še vedno ni…In ne,nisem noseča,nazadnje preverla danes zjutraj….imam pa vedno neredne menstruscije…Včasih na 3 tedne,včasih vsaki drugi mesec…Bi lahko bil vzrok kakršnekoli ciste na jajčnikih?

najlepša hvala za odgovore že vnaprej

papa

Hojla,
očitno je nekaj v zraku, jaz imam isti problem. 🙂
Pred pol leta sem prenehala jemati kontracepcijo, vsak mesec je bila menstruacija redna, zdaj pa kar ni in ni, zamuja že 14 dni, že dvakrat sem naredila test, pa je negativen.
Tudi jaz se sprašujem, kje je razlog za tak nenaden izostanek, pa nisem nič pametnega stuhtala.
Zdi se mi, da PUšenjak priporoča, da počakaš 3 mesece, in če menstruacije po tem času še vedno ni, se oglasiš pri ginekologu.

isto: no meni je menstruacija zamujala 74 dni, testi negativni! Pa sem šla k ginkologinji 🙂 Ravno takrat dobila menstruacijo, tako da grem zdaj spet na pregled…

Sem pa dobila takle odgovor, ko sem spraševala po mailih svojo ginekologinjo (tudi jaz sem prenehala z jemanjem tabletk):

Po prenehanju jemanja kontracepcijskih tabletk je možen izostanek menstruacije; če je daljši od treh mesecev, začnemo iskati možne vzroke, čeprav je še normalno, da traja izostanek do 6 mesecev. V tem času ponovi še kak test nosečnosti. Če obstaja možnost nosečnosti, se čez kakšna dva tedna naroči na UZ (tudi če bo test nosečnosti negativen).

No na UZ sem imela menstruacijo, tako da smo šli v novi krog, pa preverili po praznikih (spet UZ)

tu milena men ze 1 mesec zamuja m ..naj grem test delat..do zdaj sem mela redne m 14 prosim za odgovor

oČITNO JE RES NEKAJ v zraku.Jaz sem do zdaj imela redne M, na 28 dni in nazadnje sem jo imela 03.05.09.Do danes M še nisem dobila, naredila test in prav tako negativen, bila včeraj na rednem pregledu pri ginekologu ki mi je rekel da naj še počakam, da lahko pride do zamujanja še kak teden, če ne pa naj test nosečnosti ponovim.Kont. tablet ne jemljem že 8 let.
Pa mi včerajpo pregledu ginek. ni konkretno odgovoril ( ko sem ga vprašala če bi lahko bila noseča), je rekel da je še prehitro, da bi to sklepali.Skratka očitno nisem edina.

Tudi jaz sem pred novim letom prenehala z jemanjem kontracepcijskih tablet. ker sem imela na začetku težave s privajanjem na druga kontracepcijska sredstva, sem konec decembra in začetek februarja vzela urgentno tabletko. menstruacije so bile v tem času sevada zelo različne. toda med predzadnjo in zadnjo menstruacijo je trajalo 37 dni, od zadnje menstruacije pa je minilo že več kot 50 dni, naredila sem 4 teste, ki so bili seveda vsi negativni, mene pa že pošteno skrbi…

No jaz sem jo danes končno (po že dveh negativnih testih), torej dobila (od zadnje mesntruacije je preteklo 37 dni).Pošteno me je že začelo skrbeti, kaj bi lahko bilo narobe, ker sem imela do zdaj redne menstuacije.Se mi je pa danes dobeseno ulilo iz mene.V 15 min je bil vložek za ožet,pol pa sem dala tampon, da sem prišla do službe (40 min) in je že vse premočilo.

vse skupaj mi ni dalo več miru, zato sem v petek klicala v ambulanto svoje ginekologinje – sestra me je naročila še isti dan (ker je neka druga pacientka odpovedala). šla sem torej h ginekologinji, ji povedala vse, kar sem napisala zgoraj, zato je predlagala, da še nekrat opavim pregled, čeprav sem bila nazadnje marca. problem naj bi bil v policističnih jajčnikih, kar je potem pokazal tudi ultrazvok. zaradi tega še vedno nimam menstruacije in bom morala v skrajnem primeru vzeti tablete, ki bodo sprožile ovulacijo in s tem menstruacijo.

Joj, kaj je to, smo vse fuč, ali kaj? Tudi jaz imam podobne čudne zadeve. Menstruacijo sem imela zadnjič na 24. dni, pred tem pa kar trikrat na 21. dan. Zdaj pa je ni in je že dan 32.

Test sem delala danes drugič in je bil (spet) negativen 🙁

Toliko večja “štala” pa je, da bi morala po menstruaciji konec junija oz. v juliju začeti s Femodenom, ker gremo septembra na IVF. Grrr, sovražim to, kar se dogaja, ker mi samo zbuja lažno upanje!

Aja, kontracepcijskih tablet nisem jemala, tako da nimam pojma kaj je vzrok. No ja, verjetno kakšna grda cista 🙁

tudi jaz norim, ker želim zanosit in imam neredne m, pa se mi zdi, da samo denar mečem za teste. zaradi nerednih m sem ugotovila, da je brezveze delat test prej kot 40 dni po zadnji m, kar mi je pa še 100x hujše, ker je vseeno 28 dni prej mimo kot 40, že tako človek komaj čaka nasl. možnost, pri meni pa ti dolgi ciklusi 🙁

Pozdravljene,

imam podobno tezavo in me zanima ena stvar. Ali je izvenmaternicno nosecnost mogoce videti z ultrazvokom ali samo s krvnim testom. Zadnjo M sem imela 7.5., in pol leta sem imela tocno na 31 dni, torej mi zamuja ze 18 dni. Moje G ni bilo, zato me je pregledal en drug, ki mi je naredil UZ in rekel, da naceloma nisem noseca…ampak ni pa rekel, da 100% nisem noseca. Ker mi je dal hormone za spozitev ovulacije, in je rekel, da tudi ce sem slucajno noseca, to ne bo skodovalo plodu. Tako da zdej pa res ne vem, ali sem ali nisem, kaj je se prezgodaj za videt plod pri tej starosti?

Glede na to, da sem na internetu prebrala, da ima lahko policistične jajčnike okoli 10% rodnih žensk, priporočam vsaj pogovor z ginekologom/injo, še posebej, če so prisotni simptomi tega sindroma

http://vizita.si/clanek/leksikon/sindrom-policisticnih-jajcnikov.html

http://med.over.net/forum5/read.php?135,4060074,5521553#msg-5521553

Joj, jaz PCO nimam, ker so me pregledovali kot po tekočem traku…. Pa menstruacije tudi še ne (jutri bo 38. dan). Zdaj je ponehalo še špikanje, nič se ne dogaja, kot da je vse v najlepšem redu…

odsotnost: A ta ginekolog te pa ni dal na urinski test za beta-HCG? No, ne vem, meni se zdi malo “za malo” da ti reče, ja najverjetneje niste noseči, pa še tablete za sprožitev ovulacije ti da, kar tako. Glede na koncentracijo beta-HCG bi takoj vedel koliko je ura. Svašta.

zgleda da je res nekaj v zraku… jaz imam tudi podoben primer.
Nazadnjo menstruacijo sem imela 11.aprila,od takrat je pa še kar ni,vsak teden naredim test nosečnosti vendar je vedno negativen. ste me pa kar pomirile ko sem prebrala,da je možen vzrok za izostanek prenehanje jemanje kontracepcijskih tablet,jaz sem jih nehala jesti marca,ker se nisem dobro počutila(stara sem 21 let),res pa je da sem tudi shujšala,vendar sem postopoma,v enem letu za prb.10 kg,nisem izgubila teže kar naenkrat.vendar je ITM 19,3-sem prebrala da je to normalno,da ni prenizko.
sem kar v skrbeh kaj bi lahko bilo narobe,res upam da nisem noseča.
komai čakam torek,ko sem naročena pri ginekologinji,da bom videla kaj je vzrok.vam sporočim:)

Pinky ja na noben test me ni dal… sej to mi je res cundo, ker jaz bi lahko recimo imela kasneje ovulacijo in bi zanosila, pa se na UZ se nebi videlo. Zato mi je bil full cuden.

Najhujse, pa je sedaj copat te tablete, se dobro da imam samo se dve. Se mi zdi da mi po njih full nabija srce in pa full tezko diham… Tako da komaj cakam, da jih lahko neham jest, sem danes mislila klicat, da mu povem da mi ne pasejo, pa sem potem videla da imam samo se danes da vzamem, tako da je itak vseeno, al klicme al ne (itak ne priklices nobenega v Izoli na ginekologiji).

Poleg tega pa sem jaz recimo brala tista navodila in ce bi bila noseca jih nebi smela jesti. Tako da ti ginekologi so full cudni, skoda da res nobenega osebno ne poznam, tako bi saj vedela da se je zavzel za mene. Ta nadomescanja so pa full cudna, ker vem da ce bi bila moja ginekologinja bi me ziher bolj pregledala. Ampak na zalost je sla tudi sama na porodnisko, tako da, komaj sem jo dobila, ze je vec ni.

Jaz sedaj pocakam se teh 5 dni, da vidim in ce ne bo feste, grem direkt nazaj k ginekologu, da mi pove na cemu je res stvar. Ker se mi kr zdi, da je ne bom dobila…

no danes je bil pregled, dobra novica je da nisem noseča,slaba pa da ima policistične jajčnike…:/
sm še čist u šoku,in bi lažje sprejela da sem noseča kot pa da bom težko zanosila:/

New Report

Close