Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Umetna prekinitev nosečnosti

Umetna prekinitev nosečnosti

Ob koncu 6. tedna nosečnosti sem imela UPN (vakumsko). Potekala je brez zapletov in takoj zatem sem smela iti domov. Teden dni po UPN sem imela šibko rdeče-rjavo krvavitev in nobenih krčev, prsi pa se mi niso nič zmanjšale in tudi trebuh imam še vedno napihnjen. Zato sem ponovno opravila test nosečnosti (Baby check), ki je bil (še vedno?) pozitiven.
Zanima me, v kolikem času po UPN pade nosečniški hormon na raven, kjer test ne pokaže več nosečnosti in v kolikem času izginejo telesni znaki nosečnosti (prsi, trebuh,…)? Je kljub krvavitvi možno, da UPN ni bila uspešna?
Na pregled pri svoji ginekologinji sem naročena šele konec meseca in v primeru, da UPN ni bila uspešna, bi bilo za ponovno (vakumsko) prepozno. Smem zaprositi za pregled prej (in morda UZ)?

na to ti bo prej odgovoril mag.Pušenjak na gnekologiji.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Gospa X.y.mogoče mi lahko odgovorite na mojo osebno težavo, mi lahko prosim posredujete svoj email?

Hvala!
Lp,
Tina

nova
Uredništvo priporoča

Baje ta hormon upada zelo počasi,celo nekaj tednov, zato je skoraj sigurno zaradi tega pozitiven.

ma telesnih znakov nosečnosti pri 6 tednih, roko na srce, še nisi mogla imet, razen morda napete prsi. torej si se enostavno samo zredila. kolk časa upadajo hormoni pri takšni prekinitvi pa ne vem, vem da pri odmrlem plodu in opravljeni abraziji več tednov. prvo perilo lahko pride do 60 dni po abraziji, no pri meni so povišane vrednosti hormona v krvi vztrajale čez 40 dni, ma jaz sem dopolnila 13 teden ko sem morala na abrazijo.
drugo pa je vprašanje, če si spila čaj z kapljicmai, preden si šla domov, mislim da ga dobijo tudi tiste ki se jim opravi zaželjen splav. sicer pa, ko boš dobila M, se bo napihnjenost umirila.

Mislim, da je najbolje, če se obrneš na Pušenjaka s svojim vprašanjem. Jaz ti lahko povem, da je moja prijateljica imela abrazijo zaradi missed splava, pa je morala kar ene 14 dni hodit kontrolirat betaHCG.
Ju3, tvoj prvi stavek ne drži niti pod točko razno.

zanimivo ne, da sem bila že 4x noseča (eno nosečnost sem pripeljala do konca, ostale tri, žal le od 7. do 13. tednov) pa vsi “telesni”znaki nosečnisti ki sem jih imela pri 6.tednih, so bili slabost, bruhanje, pogosti obiski wc-ja in bolečine v trtici in ja res tudi napete prsi. o napihnjenem trebuhu pa nič. že res da se nosečnice med seboj precej razlikujemo samo tako ….sicer pa če je v skrbeh, naj se obrne na svojega ginekologa, ker kakorkoli že, če je kaj narobe, bo treba nazaj. če ne krvavi in nima drugih vnetnih znakov je v bolnišnici, kjer so ji oprvaili poseg, je brez nove napotnice ne bodo vzeli.

ju3, jaz pa sem imela v tej nosečnosti na začetku edini znak, ki je bil, le napet trebuh. In to dejstvo je bilo prvo, ki mi je dalo misliti, da sem morda noseča. Predvsem sem bila presenečena, ker sem bila tisti čas na dieti, izgubila dobrih 8 kg, trebuh je pa kar naenkrat postal napihnjen, kar sem opazila predvsem po oblačilih.
Tako da, samo po sebi sklepat in posploševat pač ne gre vedno.

Test betaHCG po abraziji pa kar dolgo časa in počasi pada. Tudi jaz sem morala nekajkrat na kontrolo in če se prav spomnim, je popolnoma hormon padel šele po dobrih 14 dneh.

Občutek napihnjenega trebuha je eden prvih znakov, ki jih nosečnice opisujejo, pogosto prej kot slabost in bruhanje.
Razlaga je enostavna: hormonske spremembe povzročajo povečano zastajanje vode v telesu, poleg tega pa pride do vpliva na gladko mišičje prebavil, kar upočasni prebavo.
Se pa strinjam, da to še ne pomeni, da je zrasel tudi nosečniški trebuh;)))

Pozdravljene!

Moja situacija je takšna…sem v 12 tednu nosečnosti in sem se odločila da jo prekinem. Seveda moram na komisijo ker je nosečnost višja od desetih tednov in te komisije se zelo bojim. Strah me je da mi prekinitve nebi dovolili, ker s plodom ni nič narobe, moji razlogi so drugačni in sicer..razšla sem se s partnerjem ker me vara, sem trenutno brezposelna iz prvega zakona imam 12 letno hči, poleg vsega imam pa še zelo bolano mamo, za katero bom s časoma morala popolnoma skrbeti… Zanima me, če ima katera izkušnje s to komisijo, da bi mi malo razložila kako ta stvar sploh poteka in ali so moji razlogi za prekinitev nosečnosti dovolj močni da mi jo odobrijo.

vnaprej hvala za odgovore.

Pozdravljeni
Na spletu prebiram o UPN saj sem pred dilemo kako jo naj prekinem. Klicala sem v ordinacijo pogovarjala sem se s sestro druge zdravnice ker je moja na dopustu pa mi je rekla da me bojo ščistili. Zdaj me pa zanima kako to poteka in kakšne so posledice in okrevanje saj nebi rada v službi prosila za dopust in bolniško ker nočem da kdor koli ve o tem razen mene in mojega moža. Sem poročena in imam otroke stare 16 in 13 let jaz se že nagibam proti 40 desetem tako da ponovni narastek ne pride v poštev.Prosila bi če mi kaj poveste o tem “čiščenju”.

hvala in lep dan

pr4eberi si kaj o abraziji. malo pa dvomim, da boš drugi dan ali takoj sposobna it v službo.
vsaj dan ali dva bi že morala imeti prosto

Jaz sem bila na UZ naročena 14 dni po umetni prekinitvi nosečnosti, bila sem v 7. tednu (splavila z hormonsko tabletko) in se mi je vrednost hormona znižala na 5.

Gospa žena 1, ne bom obsojala tega, saj sem sama naredila isto in mi je danes zelo,zelo žal.
jaz sem po neinvazivnem splavu dobila 1 teden priporočene bolniške, tako da če Vas imajo namen čistit po moje niti ne boste sposobni iti v službo, tako da si le vzemite bolniško ali dopust, kaj Vam je ljubše. V službi kljub temu ne bodo vedeli zakaj ste odsotni, če sami ne boste povedali.

Drage moje, sama sem šla skozi umetno prekinitev nosečnosti s tabletkami v 6. tednu nosečnosti. Stara sem 39 let, imam tri otroke, stare 16, 14 in 10 let. Ker mi nobena kontracepcija ni ustrezala, sva z možem poskušala paziti pri spolnih odnosih in sva se zanašala na varne dneve. Letos pa se je zgodilo, da sem zanosila. Ker sem že sama pri sebi bila odločna, da še enega otroka ne moreva imeti, sem bila tudi trdno odločna za umetno prekinitev nosečnosti. Ni mi bilo vseeno, vendar sem vedela, da je to najboljša pot za vse člane moje družine. Ginekologinja je bila sicer kar jezna, češ da je ona študirala, da se otroci rojevajo, vendar sem jaz imela že dobro izdelano svoje mnenje, sicer so me seveda prizadele njene besede in sem doma tudi zajokala, vendar sem bila prepričana, da je to najboljša rešitev. Dobila sem napotnico in sem v Staro porodnišnico na prekinitev. Prvi dan sem dobila tabletko, ki sem jo popila v porodnišnici in sem odšla v službo. Nič posebnega se mi ni dogajalo. Drugi dan sem občutila slabost v želodcu skozi ves dan, vendar nisem bruhala. Tretji dan sem odšla nazaj v porodnišnico, kjer sem v nožnico dobila tri majhne tabletke in sem šla ležat za tri ure. Krvaveti sem začela po treh urah, rahlo krvaveti, prav tako sem imela rahle krče. Vse skupaj ni bilo nič hujšega. Ker nisem močno krvavela, so me odpustili domov. Lahko povem, da so se v porodnišnico vedli strokovni in zelo prijazno, vsi so bili prijazni ginekologinja, sestre in čistilke. Doma sem imela še ves dan krče. Na uložku sem opazila 1 cm veliko belo snov, ne vem natančno, kaj je bilo. Potem sem imela krvavite, kot pri običajni menstruaciji še 7 dni, potem pa še rjavkast izcedek nekaj dni. Za takšno izkušnjo lahko povem, da se ne bojte, ker ste v dobrih rokah pri nas v porodnišnici in da vse poteka kot bi imele menstrualne krče in menstruacijo. Če ste odločne to izpeljati, potem bodite pogumne. Kar se psihičnega stanja tiče, lahko povem, da verjemite vase, ker same najbolje veste, da ste se pravilno odločile. V upanju, da bo vse dobro potekalo tudi pri vas, vas lepo pozdravljam.

New Report

Close