Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Nosečniška oblačila – v katerem tednu?

Nosečniška oblačila – v katerem tednu?

Pozdravljene!

Zanima me, v katerem tednu nosečnosti ste pričele nosit nosečniška oblačila?

Jaz sem v 7. pa se mi zdi, da me kavbojke že prav tiščilo:)

Hvala za odgovore!

Mislim da okrog 20 tedna. Je pa res, da sem bila v začetku nosečnosti poleti in takrat je veliko hlač, ki so na štrikce…

Jaz sem bila med tistimi(april/maj), ki me je začelo hitro tiščati. Prve hlače sem si kupila v 10, tednu. Sicer nosim hlače, ki so mi čisto prav in me je spredaj tiščalo, pa še slab občutek sem imela. Poleti sem nosila oblekce in kratke hlače, zdaj proti koncu pa sem si morala spet kupiti nove hlače (v H&M), ker je trebuh vsak dan večji. 🙂

LP

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem zdaj v 10 tednu pa se bom danes odpravila po nakupu.

Če pa se tebi zdi, da te kavbojke že tiščijo pa hitro na lov za nosečniškimi hlačami zato, da bo bolj kamot.

Pa lep pozdrav!

tudi jaz se danes odpravljam po nakupih….toda ne vem kam…

mi das kaksen nasvet ppinkpponk??

Jaz sem v 23. tednu in šele te dni začenjam nositi nosečniške hlače, ker so tiste elastike v pasu res ogromne. Ampak mislim, da bo pa sedaj res treba, ker navadne kavbojke samo še elastika med gumbom in gumbnico drži skupaj.:)) Problem je v tem, ker običajne hlače postanejo pretesne veliko prej, kot so prav nosečniške. Za vmes je morda najbrž nekaj časa najbolje prilagoditi navadne hlače ali pa najti kakšne na štrikec. Še boljša so pa kakšna elastična krila za vmesne obdobje, ko je trebuščka že kar nekaj, pa vendarle še premalo za nosečniške hlače. Pa srečno pri nakupih. Jaz sem si kupila samo ene kavbojke, dvoje pa sem kupila rabljene in so kot nove, saj jih je mamica, ki mi jih je prodala nosila le kakšne tri mesece…

V Celju sem v H&M kupila dvoje hlače: svetlo rjave in črne. Imajo pa tudi vojaško zelene. Cena je 35€, videla pa sem, da imajo različne številke (manjše in velike). Prodajajo pa tudi celo paleto kavbojk (cena večinoma okrog 50€). Še vedno prodajajo tudi temno modre hlače (blago spominja na kavbojke), ki so res super, jaz sem dala spomladi za njih 30€.
Sicer imajo različne hlače tudi v Kepici (v hali A v BTC-ju) ter v Baby Centru (La vie).
Drugje nisem kupovala. Vendar so nosečniške stvari res zelo zelo drage.

LP

ojoj!!!

pravkar iz nakupovanja….groza in strah!!!

dvoje hlace in ena majčka…200eu!!! svet je na glavo padu!!

v Kepici ter v Baby Centru (La vie).

pa se mi zdi da sem izbrala najcenejse stvari!!!no ja obstajajo se cenejse,vendar pri 22 ne mislim izgledat kot sosedova vreca krompirja…

napomoč!!! kje naj kupim se kaj cenejšega??drugace bom bankrotirala!

Jaz sem v HM kupila super hlače za 34 EUR (bolj športne, bež barve) in v Benetonu (črne, tudi malo bolj športne, ostanek iz razprodaj) za 31 EUR, super krilo iz jeansa v C&A za 25 EUR, nosečniške žabe 40 DEN (v HM – 8 EUR za dva kosa) Več pa itak ne rabim za ta dva meseca in pol, kolikor mi je še ostalo do konca.

V prvi nosečnosti sem začela nosečniške stvari nosit tam okoli 16.tedna. Sicer sem nosila hlače na “špagice” in modne trenerke. V tej nosečnosti pa bomo videli, nekaj stvari sem posodila kolegicam in jih nočem več nazaj (ene pač ne znajo cenit posojenih stvari), ene kavbojke so še ostale, sicer pa me je z oblačili za tole nosečnost dobro založila prijateljica, ki je rodila maja. ne bo kaj dosti treba po nakupih, seveda pa bom vseeno šla hi hi hi…ne morem brez šopinga…ha ha ha…
Ti svetujem, da kupiš morda kakšen bolj “poceni” izdelek, saj oblačila morda ne boš nosila velikokrat, nato pa samo obležijo v omari. Za ziher pa jih spravi, če boste imeli še kakšnega.Nikoli se ne ve!!!

Pa lepo nosečnost!!!

Jaz sem bila v H&m in c&A (v Celju ) vendar sem odšla prazna domov. Konfekcijskih Št. 40 jim primankuje. 38 me že rahlo tišči 42 mi je pa prevlika. Ja cene pa se sučejo nekje od 35 eur naprej. Veliko sreče pri nakupovanju.

V 13t imam še običajne stvari, jasno tiste, ki so širših krojev pa hlače z elastanom. V prvi nosečnosti sem začela nositi nosečniške hlače okoli 15t.
V Ljubljani sem si ogledala kar nekaj trgovin in ugotovila, da je letošnja moda naklonjena obilnim trebuščkom, seveda sem že nakupila par zadev prav noro zapravljati pa ne mislim saj imam kar nekaj stvari od prej in nekaj od sestrine lanskoletne nosečnosti.Ugibam pa, da ne bo šlo brez nakupa boljših jeans nosečniških hlač, pa tudi zelo si želim kupiti kakšno daljšo jopico lepega kroja, lepe imajo v Promodu ampak se nisem odločila za nobeno. V C&A mi ni bilo nič všeč, čeprav se najdejo vmes lepi kosi ampak rabiš čas za brskanje. V HM mi se ni uspelo priti ampak zagotovo vem, da bom tam kaj našla.

lp

prav nosečniški hlačnimkomplet sme oblekla prvič po doplnjenem 7 mes. pa še takrat mi je bila tunika prevelika, hlače pa zaprte na zdnjo luknjo. sicer pa sem hlače z nosečniško gumico začela nosit okrog 25t.
veliko je dovisno od tega kje otrok leži, kje nosiš.ni vsak nosečniški trebuh enak.

Od 18 tedna,imam hlače na štrik.

pri prvi nosečnosti sem nosila že pri 14t ker me je vse drugo tiščalo zdej pri drugi nosečnosti pa že v 8t :-S

Trenutno sem v 17 tednu, vse mi je še čisto prav, trebuha še sploh nimam, prav čudno. Sem ginekologinji rekla če je sploh res, da sm noseča. Nosim oprijete hlače, majčke iste srajče kot prej. Nobenih trakcev ne rabim še vse komot zaprem. Tudi niti pol kile še nism šla gor. Pa bi se že rada mal pobahala z nosečniškimi cunjicami…

Verjetno je to tvoja prva nosečnost.

Meni se v 1.nos. tudi ni kaj prida poznalo do 22. tedna. Zdaj pa že od 14. tedna izgubljam živce, ker ne morem nič več oblečt (razen nosečniških hlač). Sem pa 18. teden in imam trebuh kot prvič v 24. tednu (se spomnim, koliko so mi bile takrat nosečniške hlače prav).

Pa se tudi nisem še nič zredila.

joooj, ko tole berem :)))

mene je pa razgnalo zaradi hiperstimulacije takoj po oploditvi 🙁
takoj sem imela petnajst centimetrov večji obseg pasu.

zdaj sem sredi devetega tedna in nosim nosečniške hlače :((
no, po kilah se še nisem zredila… hvala bogu, vsaj to…

drugače pa se mi zdi ponudba oblačil porazna
la vie je blazno drag, H&M ima pa tako žalostne cote, da sem se samo obrnila in šla.
cela kolekcija v temnih, grdih barvah, črno, rjavo, umazano sivo… razen enih pinky hlač…

grem še v C&A pogledat, mogoče je tam kaj boljše

Ja, s cunjami je zdaj žal tako … Ko ženska zanosi, je za nekaj mesecev obsojena na pajkice in razvlečene majice. Vsaj ponudba nam dopoveduje tako …

Če ti lahko malce pomagam (stanje 3 dni nazaj v Lj):
– Benetton nima več mama programa, v BTCju se v Benetton trgovini (za CA) najde nekaj tankih poletnih kavbojk, ki pa so bolj ostanki preteklih sezon kot resna ponudba. Imajo pa 50% popusta na vse. Nekaj je tudi oblek, kril, tunik, ki bi lahko bile za nosečnice.
– Emporium: Premaman in Benetton mama ne obstajata več, so pa luštne stvari v trgovini Wallis (elastične poletne oblekce živih barv, ki pašejo tudi na rastoče trebuščke, okoli 30 EUR)
– MotherCare BTC – ponudbe je kar nekaj, cene se mi zdijo dosti visoke, ampak meni stvari od tam po slogu niso bile všeč (vleče bolj na HM)
– Popek v centru Diamant (zraven Emporiuma) – veliko stvari za nosečnice (perilo, pižame, krila, hlače, obleke – poglej na spletno stran).
– CA ima v ponudbo še kar normalnih kavbojk (že vsaj 2 leti enak kroj), vendar so precej debele za poleti. Nekaj je tudi bolj poletnih stvari, kakšne bele (in samo bele) lanene hlače, krila … Če se drugje nič ne najde, se tam pač najdejo stvari za rešit življenje 🙂 Na nosečniško postavo čisto ok pašejo tudi srajčke s kratkimi rokavi z navadnega oddelka (cena okololi 10 eur)
– HM – obup. Navadne majčke se bolj splača kupiti na navadnem oddelku bolj dolge.
– babycenter – Hahahaha, ko sem videla ceno 75 EUR za kratko krilce, sem se obrnila in jo podurhala ven.
– v supernovi na rudniku je v 1. nadstropju trgovina Bambini, kjer imajo tudi nekaj stvari za nosečnice (materiali so na otip precej kakovostni, ampak to sem gledala kaka 2 meseca nazaj).
– pikapolonica – nisem pogledala.

Srečno 🙂

Pozdravljene nosečke 🙂 Delim z vami, ker sem zelooooo zadovoljna z oblačili za nosečnice. Kupila sem si na spletu dve različni obleki in jih nosim ves čas, ker so raztegljive. Tudi njihove pajkice so super. Grem proti koncu (juhuhuh, komaj čakam, da vidim mojga lumpa 😉 ) in še vedno nosim enako velikost obleke, res so raztegljive…se da tudi kakšno kilco skriti 😀 :D. Sem jih pa kupila na spletu, pa še fulll prijazni so in ti pomagajo, če si v dvomih za nakup. Res priporočam, preverjeno odlične stvari http://www.trebuscek.si/obleke.html

Srečno vsem nosečkam 🙂
Melita

New Report

Close