Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje krema proti strijam

krema proti strijam

nosečke moje, a mi lahko poveste, kdaj ste ve začele uporabljati kremo proti strijam?Sem v 3.mesecu, pa nisem še nič ukrepala..kako ste se pa mazale?priporočate kako posebno?
hvala in lep dan še naprej!!!

Jaz sem se začela mazati po trebuhu in stegnih (predvsem pa po trebuhu:)) nekje okrog 3. meseca. Uporabljala sem kremo Creastrian (kupljena preko enega kataloga ampak na žalost nevem več kateri katalog je bil). Če je kaj pomagalo pa nevem – po trebuhu sicer brez strij ampak po stegnih pa kar precej:((. Sem se pa tudi zredila za 18 kg, kar je verjetno kar precej pripomoglo k strijam. Sicer sem težo po porodu z lahkoto izgubila (imam le še slab 1 kg +) ampak strije ostajajo:(( kaj hočemo:)

Hm, jaz sem se začela takoj, ko me je začel srbeti trebuh (zaradi raztezanja), se pravi v kakšnem 2. mesecu oz. bolj redno v 3.
Sprva sem do konca porabila mleko za telo, ki sem ga uporabljala sicer, potem sem pa dobila od kolegice Bübchenovo zadevo (povsod jo prodajajo) in sem ostala pri tej znamki. Mažem se pa po trebuhu (najbolj redno), prsih, stegnih in zadnjici 🙂 Posebno priporočilo? Ko se le da, naj to delo opravi partner. Zbližata se, spoznava tvoje “novo” telo in še nežna masažica paše 😉

Sicer vem, da si mislila na znamko kreme. Mislim, da je načeloma vseeno, da le nima kakšnih umetnih barvil, dišav in ostale nepotrebne kemijske navlake. Glavno, da kožo redno neguješ. Se mi tudi zdi, da je veliko odvisno od tipa kože, kaj kateri paše in pa tudi kakšne gene ji je mama posredovala 🙂

Zaenkrat (32 t.) se mi ne pozna nič, imam pa še kar nekaj pred sabo, tako da trkam na les in se mažem 😀

lp

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem se mazala z Eucerinovim olje – prve mesece sem bila ful pridna in sem se namazala vsak večer po tuširanju, potem pa sem postala malomarna in sem se namazala le tu in tam… Po mojem je dobra vsaka kremica ali mleko, ki je vsaj malo vlažilna in mastna, je pa ogromno ogromno odvisno od kože. Kljub prav mačehovskemu odnosu do svoje kože nisem fasala niti ene same samcate strije, je pa res, da sem se med nosečnostjo zredila 11 kg in imam sedaj dobre tri tedne po porodu le še slaba 2kg plusa.

Moja cimra v porodnišnici ni imela te sreče in ji je kljub rednemu in pridnemu mazanju ostal vsa razpokan trebuh. Me je prav bolelo, ko sem videla, kaj lahko rata….

Jaz sem se po 2. mesecu začela mazat in sicer zjutraj in zvečer po trebuhu, nato sem se občasno tudi po stegnih in prsih. Po 4.mesecu sem se samo zvečer, malo sem opustila oz.pozabila na prsi in stegna, pa skušam tudi to delat. Zdaj bom v 6.mesecu panimam še strij, razen tistih, ki jih imam še iz najstniških let po zadnjici.

Jaz sem si mazala trebuh z kremo proti strijam od baby love iz dm-a in nisem fasala nobene strije.Sem si pa res redno vsak dan mazala kr že od zaćetka,pa nimam elastične kože.Sem jih pa pokasirala v prvi nosečnosti.

[url=http://lilypie.com][img]http://b1.lilypie.com/9jZhp2/.png[/img][/url]

Čeprav nisem več nosečka, saj sem maja povila svoji dve punčki ti povem, da se nisem mazala z nobeno kremo in tudi nisem fasala prav nobene strije (trebuh sem pa imela ogromen). Mislim, da je to ali bo nekdo dobil strije ali ne v veliki meri odvisno predvsem od tipa kože (predvsem njene prožnosti) in ne od tega z katero kremo se mažeš.

točno tako skye. nekje sem prebrala da strije nastajajo globoko v veznem tkivu in jih nobena žavba ne prepreči. sama sem se sicer mazala najprej z afroditino, kasneje pa z vichyjevo kremo, včasih tudi z eucerinovim urea losijonom – ampak predvsem zaradi noro suhe kože v nosečnosti. če se nisem mazala me je vse srbelo.

Jaz sem danes noseča 29 tednov. Čez dan se mažem s kremo Pregnacare, zvečer pa z Eucerinovim oljem. Mažem se po trebuhu, prsih in stegnih. Priznam, da včasih čez dan pozabim, zvečer pa nikoli. Zaenkrat strij še ni. Vendar sem bila pred slabima dvema mesecema v bolnici in mi je ena, ki je bila že dvakrat noseča, rekla, da se je v vsaki nosečnosti res pridno mazala, uporabljala kreme brez kemije, čim bolj naravne, pa so ji nastale strije dva tedna pred porodom. Obakrat. Tako, da ne vem … Morda bo pomagalo, morda ne …

A ni nobena tukaj,ki je ali vporablja stari način in to je domače in ne od špara ali tuša olivno olje?

New Report

Close