Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Test-kdaj pokaže nosečnost

Test-kdaj pokaže nosečnost

Ker čutim, da se z mojim telesom nekaj drugače dogaja kot ponavadi, me zanima, če testi kot npr. Clearblue kdaj pokažejo nosečnost že pred zamudo menstruacije, torej kakšen teden po ovulaciji.
hvala vam za odogvore, ker sem resnično v skrbeh.

pokaže ti,ko menzes zamuja…že prvi dan…prej nima smisla,ker ne bo realno…l.p.

Krvni test pokaže veliko prej. Če se ti mudi pojdi v laboratorij.

nova
Uredništvo priporoča

V DM & Lekarnah imajo baby check mini (roza mini pakunkga, vsebuje dva testa).
kupila sem ga bila po branju foruma ginekologija in res pokaže zelo zgodaj .. par dni po prilakovani ovulaciji (< 20 dni od zadnje menstruacije) je pokazal pravilno. Srečno … in naj bo rezultat, tak kot si ga želiš 🙂

V DM & Lekarnah imajo baby check mini (roza mini pakunkga, vsebuje dva testa).
kupila sem ga bila po branju foruma ginekologija in res pokaže zelo zgodaj .. par dni po prilakovani ovulaciji (< 20 dni od zadnje menstruacije) je pokazal pravilno. Srečno … in naj bo rezultat, tak kot si ga želiš :)[/quote] Par dni po ovulaciji je bil test pozitiven ravno zaradi ovulacije. To da si noseča je samo naklučje. TUdi če ne bi bila bi bil test pozitiven.

No, zanimivo. Ko sem bila prvič noseča (8 let nazaj), sem bila neučakana in sem 14 dni po zamudi menstruacije, ko mi je Clear Blue kazal dve črtici, hotela še v laboratorij na krvni test, pa mi je sestra pri ginekologinji rekla, da so tako zgodaj najbolj zanesljivi testi a la Clear Blue, da se na krvi še nič ne vidi???

No, zanimivo. Ko sem bila prvič noseča (8 let nazaj), sem bila neučakana in sem 14 dni po zamudi menstruacije, ko mi je Clear Blue kazal dve črtici, hotela še v laboratorij na krvni test, pa mi je sestra pri ginekologinji rekla, da so tako zgodaj najbolj zanesljivi testi a la Clear Blue, da se na krvi še nič ne vidi???[/quote]

ojoj 🙂 ta sestra pa ni v šolo hodila

Ko pride do vgnezditve se začne proizvajat hormon bhcg in se podvaja na 24-72 ur. Krvni test pokaže vrednost hormona bhcg. Če je povišan se nekaj dogaja:)

25 dan sem imela pozitiven test

No,meni pa veliko zamuja-kajti imam že63dan,ko je nimam.Bila sem pri zdravniku-ginekologu-rekel mi je da imam zadebeljeno sluznico in da to pomeni,da bo prišla menstruacija-sam ne vem kdaj.vzeli so mi kri,ki pa je bil rezultat 0,00-to se pravi da nisem noseča,ali obstaja možnost.

Test za nosecnost naj bi pokazal pravilno 14 dni po spolnem odnosu, najboljse ga je uporabljati zjutraj (1. urin), ker je takrat koncentracija hormonov najvisja. Seveda pa drugace pokaze tud cez dan pravilno. V krvi se pa res ze zelo kmalu vidi, ali je ali ne.

In zakaj nekaterim test kljub nosečnosti ne pokaže? Sicer jih je zelo malo takih, a baje so.

No, zanimivo. Ko sem bila prvič noseča (8 let nazaj), sem bila neučakana in sem 14 dni po zamudi menstruacije, ko mi je Clear Blue kazal dve črtici, hotela še v laboratorij na krvni test, pa mi je sestra pri ginekologinji rekla, da so tako zgodaj najbolj zanesljivi testi a la Clear Blue, da se na krvi še nič ne vidi???[/quote]

ojoj 🙂 ta sestra pa ni v šolo hodila

Ko pride do vgnezditve se začne proizvajat hormon bhcg in se podvaja na 24-72 ur. Krvni test pokaže vrednost hormona bhcg. Če je povišan se nekaj dogaja:)[/quote]

Po moje javno zdravstvo špara s financami, saj so testi, kot je določanje beta HCG zelo dragi. Zato raje tako rečejo, da ti kupiš urinski test, čeprav je manj zanesljiv in občutljiv! Na tak način lahko okrog prinesejo ogromno žensk! Cena v krvi namreč znaša okrog 30€, urinski so pa do 10×cenejši. Mislim, da je bil to ta razlog, ne da bi bila sestra nevešča svojega dela.

Je pa logično, da prej naraste v krvi, saj se šele po določeni koncentraciji hormon začne izločati z urinom!

Ali jemanje kontracepcijskih tablet vpliva na izid krvnega testa tj. če se test naredi medtem, ko se jemlje tablete?

če punca ne je tabletk in nisva uporabila kondoma in je prišlo do ovulacije ali lahko naredi test oz. ali bo zanesljiv v roku 24 ur?

hvala in lp

Pozdravljene,upam,da mi bo ktera znala pomagati pri moji težavi oz zaskrbljenosti..

Ali je možno da urinski test First sign ni pokazal nosečnosti zaradi tabletk za pospešitev menstruacije,ki sem jih morala jemati,ker nisem imela menstruacije zaradi problemov z jajčnikom.
Do 15ga septembra sem bila v bolnici in sem nato do 20ga jemala te tabletke in nato 24ga dobila menstruacijo ki je bila prisotna 3 dni. 17ga sem imela nezaščiten spolni odnos (ginekologinja mi je rekla,da če mislim zanositi da je to pravi čas ker imam zelo močno ovulacijo zato tudi problem z jajčnikom)…ampak sma s fantom vseeno ”pazila”. Nato sva po menstruaciji začela načrtno delati na otroku. Test je pokazal pozitivno 29ga oktobra in zdaj nikakor nevem kdaj sem zanosila :S pred ali po menstruaciji,kar me resnično spravlja ob živce :/..nosečnost mi zdaj normalno računajo po prvem dnevu zadnje menstruacije ..24.september.
Te tabletke za pospešitev menstruacije mi nedajo miru,če so prikrile nosečnost in sem dejansko prej zanosla???

In kaj te zdej bedira,..sej tudi po velikosti ploda in gestacijki vrečki vidijo koliko je stara nosečnost.Lepo se sprosti, uživaj v nosečnosti in sploh ne razmišljaj o stvareh,ki niso pomembne,..:))),glavno,da je vse o.k. z bebačem.SREČNO

meni je po ET pokazalo rahlo črtico že 9. dan.

Zivjo punce,
upam da mi bo katera znala odgovoriti na moje vprasanje…S fantom sva priblizno pred tremi tedni nehala ‘paziti’.Po 14 dnevnem poskusanju sem dobila menstruacijo,a samo za dobra dna dni,to naj bi pomenilo,da se ni nic prijelo.Zdaj pa dober teden spet poskusava in meni je ze slabo,oz. imam stalno neprijeten obcutek v zelodcu zadnja dva dni.
Je mozno,da se pozna ze tako hitro,saj ostalih znakovse nisem opazila???
Vem,da smo zenske po M najbolj plodne,ampak vseeno se mi to zdi prehitro za ta stalen obcutek slabosti.
Upam,da mi bo katera lahko svetovala,kaj storiti…:)

Joj bi blo fino, da si punce mal preberete o delovanju ženskega telesa, pa si boste odgovorile na vrsto vprašanj.
To da si dobila dvodnevno krvavitev še ne pomeni, da se ni nič prijelo, ker sploh ni rečeno, da je to bila menstruacija. Lahko je bila celo vgnezditvena krvavitev in si noseča in ti je zato slabo. Najbolje, da se prepričaš z nosečniškim testom.
Ženska je najbolj plodna v času ovulacije……sicer res da se le ta zgodi po menstruaciji, pa vendar ne takoj, odvisno od dolžine ciklusa……..
Torej kaj storiti? Najbolje, da narediš test nosečnosti.

Pozdravljene!
Mene pa zanima če sem lahko noseča kljub temu da sem 4 – krat naredila test baby check mini, in je vedno pokazalo negativno?? Jemeljem kontracepcijske tabletke logest, vendar jih nism jemala tončno ob isti uri kot bi morala (moram ob 5ih, včasih pa sem sem vzela kasenje, okrog 9ih in podobno, ker sem pozabila). Poleg tega sva z fantom vedno prekinila spolni odnos… vendar mi je bilo zadne čase zelo slabo in skos se mi mudi lulat (res skus, občutek da moram lulat sploh ne izgine)… Menstruacijo, pa sem zdaj že dvakrat normalno imela. Kaj mislite?

New Report

Close