Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje kdaj ste začutile gibe

kdaj ste začutile gibe

Jaz sem v 19. tednu, pa še ne čutim gibov (vsaj zdi se mi tako, ker v spodnjem delu trebuha še ne čutim premikanja). Kdaj ste začutile prve gibe (1. otrok), v katerem delu trebuha ste jih čutile in kako se to čuti, ali večkrat na dan?

jaz v 22.tednu in na začetku se sploh ni čutilo kot premikanje ampak bolj kot nekakšno valovanje :)) ..ne znam prav dobro opisat :))

LP Jullie ******************************* http://jullie.moj-album.com/

Jaz v 19t. So takšne ki jih začutijo že v 16t i take ki šele v 23t – ni panike če ga še ne čutiš, še sita ga boš:)), no vsaj jaz sem ga bila na koncu.

Jaz sem začutila prve brce v 16t. Sprva bolj rahlo, potem vse močneje, v 20t že precej močno. Čutila pa sem zelo nizko in predvsem v ležečem položaju.

Pri 22. tednih, kot nekakšno trzanje.

Obakrat v 14 tednu

Prvič v 20. tednu, drugič v 17. tednu, tretjič v 18. tednu. Čutim ga bolj spodaj pri mehurju, kako je pa težko opisati. sedaj na začetku bolj kot rakel dotik (enkraten ali dvakraten), mogoče je podobno trzanju mišice. Čutim ga pa , ko se umirim, v polsedečem ali ležečem položaju.
Je pa tudi res, da ga suhe ženske začutijo prej, in ni nujno, da ga od začetka čutiš vsak dan.
Ker sem precej suha, ga čutim tudi z roko (če roko položim na trebuh). Danes ga je čutil moj najstarejši sin in je rekel: ej, mami ful dobr, ampak ni fer do nas, da ga ti vedno čutiš, mi pa samo, če imamo veliko srečo!:)))))

Joj Koki5 si me kar mal “potolažila”,… tudi jaz sem v 19 tednu in še ne čutim gibov. Ko sem jaz spraševala so skoraj vse že čutile in me je bilo potem kar mal strah.

Najbolj bom potolažena naslednji teden, ko bom imela ultrazvok.

Lep pozdrav,

Marisha

nič še ne zamujaš. jaz sme bila sicer med hitrimi, ma je šlo tudi za drugo nosečnost, ker se je prva slabo zaključila po par tednih. no jaz sem gibe čutila okrog 15,16 teden. ampak zvečer, ko sem se umirila, in sva z možem gledala Tv, sem pri popku nekja začutila. kot bi zaplavala ribica, lahko bi bili tudi vetrovi. drugi dna sme imela ginekologa in sme to povedla,a je rekel malo je hitro ampak morda so bili, če so bili gibi jih boste čutili vsak dan nekje v istem času in ja je bilo tako, pol pa vsak dan močnejši. in rodila sem samo 3 dni prej. sem pa bila tudi precej suha in po moje je veliko odvisno tudi od lege ploda.

pri 15, 16 tednih pri popku res še ni mogoče zaznat metuljčkov, ker maternica niti ne sega še tako visoko

Jaz pa sem bila obakrat zgodnja – konec 16. tedna :)) Teden prej sem začutila kot neke vrste CO2 mehurčkov ali pa prhutanje metuljevih kril, potem pa je čez čas dvakrat močno ‘potrkalo’. Obakrat sem brčke začutila zvečer, ko sem udobno ležala na hrbtu, z iztegnjenimi nogami.

21.-22.teden

jaz sem tudi bolj pozno čutila brce, tam šele 20 teden… če ne več… pa sem sedaj že v 7 mesecu, pa je mož zadnjič tipal trebuh pa je ravno brcnil se je tako vstrašil moj in izjavil da je to kot znanstvenofantastika…

lp

V 22. tednu. Zdaj sem pa proti koncu, pa se mi včasih zdi, da me kar celo premakne, tako močno se premika.

tudi okoli 21. ali 22. tedna..sem komaj čakala:))

Hej, js sm prve brce občutila 17.-18.tednu. Da so to brce sem vedla takoj, ker drugače kot da me je nekdo malo brcnil notri v trebuščku ne znam opisati 🙂 partner takrat še ni mogel začutiti brc, zdaj pa se bliža 20.teden in so brce redne vsak dan najbolj dopoldne in proti večeru. Tudi na otip se brce že lepo čutijo, danes pa sva prvič videla premik trebuščka tudi navzven.
Vsem bodočim mamicam želim brezskrbno, zdravo in veselo nosečnost, pa seveda zdravega otročka 🙂

New Report

Close