Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje dojenček + doktorat

dojenček + doktorat

Živjo,

ima mogoče katera tako zkušnjo, da je združila oboje. Vem, da je precej odvisno od vsakega posameznika in so zato mogoče taka vprašanja brez veze, a kljub temu me zanima, če je kateri uspelo to združiti in kako je šlo (ali pa gre).
?

Hvala.

lp

Sama še sicer nimam otrok, ampak kolikor poslušam moje sošolke iz faksa, jim je lepo zneslo do dipl. z dojenčkom (nekatere so že imele naraščaj v 1. letniku, nekatere zdaj na koncu, nekatere se močno trudimio;)).

Mislim, da se za vse najde čas, menim pa, da je pri doktoratu treba precej preštudirat in raziskovat – sama sem trenutno v izdelavi dipl., ki mi para živce in odkrito povedano, se mi zdi, da se z njo preveč ubadam in kompliciram, bi bilo bolje, če bi zraven imela enega nagajivčka in s tem manj časa, bi jo po mojem tudi prej naredila, zdaj pa samo cincam in zapletam …

Težko kaj rečem, sama moraš presoditi svoje sposobnosti in kaj ti je važnejše, ne poznam pa tudi tvojega partnerja, z ozirom na to, koliko bi ti pomagal pri otroku … je veliko dejavnikov, ki vplivajo na uspeh na strokovnem področju poleg družine.

Ma ja, tako je, da bi vse rada.
Sposobna mislim, da sem- čeprav težko ocenim, ker nevem koliko se za doktorat zahteva.. Partner bi mi tudi pomagal oz. bi si delo delila (ker če govorimo “pomagal” to že kaže, kot bi bilo to le moje delo), čeprav ima tudi sam precej zahtevno delo in hodi večinoma domov okrog 18h..

Sama sem razmišljala tako, da je mogoče najboljše se vpisat na podiplomca takoj, ko dobiš službo..potem zanosiš kmalu..celo nosečnost lahko hodiš na fax (baje da bodo po bolonjski za doktorat tudi predavanja )..potem na porodniški pa tudi imaš več časa in se lahko zopet posvetiš raziskovanju.. Se mi zdi vse lepo, le ocenit ne znam,če je mogoče malo premalo realno 🙂

kaj ti misliš?

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem se leta 2002/03 vpisala na podiplomca – magistrski študij in sem do junija 2004 naredila vse izpite, potem sem se poleti poročila in sva se z možem odločila imeti prvega otroka. Leta 2005 se je rodila hči, sedaj pa sem noseča za drugega. Vmes smo se tudi preselili. Tako da je sedaj leto 2008 in še vedno mi ne uspe narediti magistrske naloge. Tolaži me dejstvo, da ti porodniška prestavi obveznosti za eno leto. Zelo rada bi končala študij, ker me moje področje zanima, pa enostavno ne morem, ker je toliko dela, da se ne morem v miru usesti za knjige, preštudirati in spisati, kaj šele raziskovati, knjige pod mizo pa kar čakajo… Ne vem, mogoče sem premalo disciplinirana za delo, ampak rada bi imela otroke zdaj, ne pa čez 10 let. Moj mož pa tudi še končuje fax.

Ja, te razumem, ja- tudi sama ne bi rada imela prvega otroka pri 35-ih.. Po drugi strani, me pa nadaljevanje študija res zanima, zaenkrat mi gre fax res super in se mi zdi tudi malo škoda, da ne bi naredila še tega..

Ko se enkrat vpišeš na podiplomca je potem omejeno v kolikem času moraš zaključit, ne? V kolikom pa? (bo po bolonjski kaj drugače? padem ravno v to generacijo, ki bomo med prvimi za bolonjski doktorat in bo pomoje ful zmeda)..

he he… še ena, ki je na podiplomca vpisana od 2002, pa še ni doktorirala. samo meni ni izgovor otrok, izpite opravila v dveh letih, potem pa je bilo vedno nekaj bolj nujnega treba postoriti in je študij pač stal. odvisno kakšno službo imaš, če lahko v miru tam študiraš, potem otrok ni ovira. če nameravaš samo doma popoldan študirati, lahko (po mojem) kar pozabiš na hitro končanje študija. razen če si zelo disciplinirana in se boš usedla vsak večer za knjigo ali računalnik. jaz (žal??) nisem. mi pa ni niti za delček sekunde žal da sva se odločila za otroka preden sem zaključila študij. odločitev je bila zavestna, če mi lahko zaradi dela stoji študij, mi bo pa še malo zaradi otroka.

torej, kakorkoli se boš odločila, srečno.

p.s. sicer ne vem kako je z bolonjo, drugače gre pa nekako tako: če si MR imaš pogodbo do kdaj naj bi študij končal in tvoje delo je (vsaj teoretično) v veliki meri študij. če nisi je treba doktorat oddati (vsaj na našem faksu) v 4 letih od odobritve teme doktorske disertacije. pri nas jo moraš imeti odobreno pred vpisom v 3. letnik, torej to znese vse skupaj 6 let, od tega maš 4 leta status. vsaka porodniška ti stvar prestavi za eno leto, enako pri mr-jih. sicer pa najbolje da se pozanimaš na faksu kamor se nameravaš vpisati.

Aha, hvala za informacije..pa tudi vsem ostalim za svojo izkušnjo.

Mission possible je bil zaključek v moji glavi 🙂

Ti boš delala doktorat???? Haloooo pa tako bedna vprašanja postavljaš. Zdaj vidim kako inteligentni ljudje imajo pred svojim imenom DR???? Prav bedna si.
Boš sploh znala rodit, al boš tud o tem tu spraševala!!!!

Hvala za tvoj prispevek.. Res je bil zelo potreben in mi je totalno osvetlil vso zadevo. Še dobro, da obstajajo tudi taki, kot si ti.

evo jaz, vpisana na doktorat, sicer na začetku in trenutno na drugi porodniški in…namesto, da bi sedaj pisala, srfam po forumu:))seveda se da, zakaj ne? rabiš pa ogromno samodiscipline in ker jaz nočem otrokom odžirati mojega časa pač študiram zvečer,ko spančkata. včasih se mi da, včasih pač ne, ampak v 5 l bom pa ja to dala skupaj, ni vrag.kar pogumno.
LP, D

Jaz tudi končujem magistrsko, vendar ne bom uspela zagovarjati do konca junija. PDP pa imam konec avgusta. Vse izpite sem končala že 3 leta nazaj, na otročku sva delala 4 leta in ko je končno uspelo se tako težko usedem za računalnik in pišem… ne znam povedat. Upam, da bom uspela vsaj 1 leto, ko bom doma, čeprav vem, da bo težko.
No, otroček je vsekakor na prvem mestu.
Za študij pa se sedaj ne bi odločila, v času nosečnosti pač nisem tak tip.
Pa srečno vsem!

Ma ti se moraš pa prow povsod pucat, al kaj?

Draga allegra!

No, jaz tudi delam doktorat in sem drugič noseča. Sem pa MR, tako da imam rok, do katerega moram končati (kar je dobra motivacija, obenem pa tudi pritisk) in lahko kaj študijskega naredim v službi (v službi sem 8 ur dnevno, od tega ene 3 ure lahko delam za doktorat). Če bi imela službo, ki bi ne bila povezana z mojim študijem in raziskovanjem, bi se težje odločila za doktorat. Doktorat (vsaj tako, kot ga jaz jemljem) ni easy, kar napišeš in ugotoviš, mora biti nekaj novega, znanstveno utemeljenega in podkrepljenega, da lahko tudi drugi potem gradijo na njem naprej. Torej, jaz v službi študiram ca. 3 ure, potem pa zvečer, ko gre ta mali spat, še ene 3 ure. Ob vikendih pa še več. To pomeni, da se moram marsičemu odpovedat, kar bi sicer z veseljem počela zvečer. OK, vsake toliko prekinem rutino in si privoščim prost večer, a še vedno visi nad mano pritisk, da imam še ful za preštudirat in raziskat.
Želim ti obilo poguma in zadovoljstva!

Rdečapesa, tvoj komentar je precej nizko in če že imaš kaj za povedati, bi lahko izrazila tudi na lepši način …

Sem se ravno spomnila ene moje profesorice, ki je zdaj noseča že tretjič in je pred tremi leti doktorirala. 1. fanta je rodila v 4. letniku dodiplomca, drugega med delom za mladega raziskovalca, tretjega pa zdaj, ko je dr. Je zelo življenjska in prijazna, nič ne komplicira in daje povdarek na najnujnejše in najpomembnejše, zame je tako daleč najboljša prof. na fakulteti. Doma je v hiši, tako da ji tudi urejanje doma vzame prcej več časa, kot če bi bila v bloku.

Mislim, da se vse da, če je dovolj samodiscipline in reda, kot so ti že druge napisale. Zate bi lahko rekla, da si dovolj zrela, da bi zmogla oboje in se zavedaš odgovornosti, sicer ne bi vprašala za nasvet in izkušnje sem gor.

Želim ti veliko uspeha na strokovnem področju in veselja z otročkom (pa upam, da se ne bosta predolgo trudila zanj). 😉

*poUdarek;)

Hvala punce vsem, za svoje izkušnje in vpodbudne besede. Tudi jaz vam želim, da bi vam šlo vse po načrtih in bi uspešno rastli vaši doktorati in malčki.
🙂

Mislim, da se bom odločila za to.. seveda pa je potrebno prej diplomirat.

Haloooo, niti diplomirala ŠE NISI pa že bluziš o doktoratu????? S teboj je pa res nekaj hudo narobe,mislim, da se mal precenjuješ. Fajn, da obstajajo forumi, da lahko nekateri gor sprašujete, drugi pa se lepo zabavamo, ne allegra.Pa še to v premislek, kako si tako zelo prepričana, da ti bo sploh uspelo narest otroka.

kaj točno tebe moti v moji prepričanosti in precenjevanju?

jooj, zakaj se preprosto vpašanje tako pogosto izrodi v napadalen, da ne rečem zloben, odgovor? naj priznam da sem tudi sama razmišljala o podiplomcu še preden sem diplomirala, pa o otroku tudi, čeprav nisem vedela, ali ga bom sploh lahko ‘naredila’. eno mi je uspelo, za drugo sem prepričana da mi bo tudi. in verjetno še marsikateri drugi.

le en nasvet za allegro: med porodniškim dopustom nimaš časa za študij. oz. imaš ga če skrb za otroka prepustiš drugim, sicer pa ne. tega tudi sama prej nisem verjela, predstavljala sem si nekako tako: otrok leži na odejici ali se igra, ti pa bereš članke. odpade. doktorata se ne da napisati v 20-minutnih pavzah medtem ko otrok slučajno še spi, tebi pa je uspelo zmetati cunje v pralni stroj, posodo v pomivalni, špagete v lonec in vsaj za silo pospraviti po stanovanju. takšna je vsaj moja izkušnja.

Priznam ja, da sem si tudi sama tako predstavljala- da otrok itak veliko spi in imaš čas za študirat..

no, bo šlo pa takrat malo počasneje..

hvala in srečno 😉

New Report

Close