Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje KOZMETIKA ZA NOVOROJENČKE-MUSTELA

KOZMETIKA ZA NOVOROJENČKE-MUSTELA

Hello izkušene mamice.
Zanima me, če ste katere izmed vas že od začetka uporabljale kozmetiko Mustela.
Slišala sem že veliko pohval o tej znamki, ne vem pa, če jo lahko uporabljamo od samega rojstva naprej, ker je koža res zelo zelo nežna. Naj bi se uporabljala samo voda, vatka, kakšno naravno olje (Ribodermin) ali mandljevo olje (to so nam rekli v MŠ).
Zanima me tudi, kateri od izdelkov Mustele so najboljši oz. katere uporabljate ve.
Hvaležna vam bom za odgovore in nasvete.

Živjo Angela,

Kozmetiko Mustela lahko uporabljaš od vsega začetka, seveda tisto za novorojenčke. Sama sem jo uporabljala od prvega dne in jo uporabljam še danes, ko je sinček star 8 mesecev. Svetovali so mi jo v lekarni, pa tudi patronažna s. jo je zelo pohvalila. Sama sem z njo zelo zadovoljna. Po kopanju pa še vedno uporabljam samo mandljevo olje Baby love, ki ga dobiš v DM, ker se mi zdi najbolj naravno in ga koža super prenaša.

Pri taprvi hčerki nisem komplicirala in šla po načelu manj je več. Imela sem doma Lumpi mazilo za rito in Robodermin (ta je res krasen, ga uporablja cela družina…). No pri tadrugem se je pa pojavil atopični dermatitis in sem začela malo bolj gledati. Vse kar vsebuje parabene, samo v smeti. Tudi NIvea in BUbchen sta ena navadna svinjarija. Jaz uporabljam za oba otroka Od 100% naravne kozmetike Lavera, ki ima tudi BDIH certifikat. Od Mustele poznam samo kremo Stelatopia, ki pri nas kar uspešno blaži težave z atopičnim dermatitisom.

nova
Uredništvo priporoča

Mi smo dobili v porodnišnici eno malo škatlico kreme za ritko Mustela. Mi je bila zelo všeč.

Lahko vprašam kje se kupi kozmetika LAVERA? Prvemu sinu namreč Mustela in Bubchen pa vse ostalo ni odgovarjalo. Sedaj pričakujem drugega škratka, pa bi rada vedela kaj več o tej kozmetiki.

N

Hvala punce za nasvet. Mislim, da bom tudi sama uporabljala Mustelo. Komaj čakam, še 2 tedna.

Moja punčka joka, ko jo umivam z Mustelo bodisi gelom bodisi trdim milom. Sicer ful uživa, ampak to jo pa iritira. Ji ne paše očitno. Tako da ne moreš iti na ziher,da bo ravno Mustela prava.

Hladilno mazilo iz lekarne (je malo dražje, ampak odtehta) in olje za po kopanju. Bepanten za morebitno vneto ritko in to je to.

Mustelo na splosno zenske zelo hvalijo,
no, jaz sem v nekem trenutku zagnala vse skatlice, ki sem jih dobila tako ali drugace, stran, in sedaj uporabljam
izkljucno hladilno mazilo iz lekarne in 10% olivno olje v belobazi, ki sicer smrdi kot lepilo za prvi razred, obnese se pa krasno.

se strinjam da je manj več. sicer kozmetike mustela ne poznam, ampak za prve mesece je nam popolnoma zadoščalo hladilno mazilo iz lekarne, bepanthen in ribodermin (čeprav sem tudi jaz v pričakovanju nabavila vraga in pol pred porodom :-). pa enkrat tedensko milo pri kopanju, sicer pa vsak večer samo voda. še ritko raje umivam z vatko in vodo, vlažne robčke pa uporabljamo samo na poti.
dojenček sam najlepše diši!

Pozdravljeni

Svetujem ti, da si ogledaš izdelke Alverde in Welede in se na podlagi sestavin, ki jih vsebuje odločiš za najbolj “naravno”. Mogoče ti bo za boljšo odločitev v pomoč http://www.zdravje.net

Imam pa vprašanje za g. svincnik in sicer me zanima za kaj uporablja mazilo 10%olivno olje v belobazi (npr. vneto ritko, nego kože po kopanju,..). Hvala za odgovor.

Lep pozdrav.

Pozdravljeni

Opravičujem se za napačni naslov, pravilni naslov internetne strani je http://www.zazdravje.net

Lep pozdrav.

sem jo uporabljala, dokler nisem podrobno pogledala sestave: polno parabenov in tudi alkohol vsebuje !?! Sem vrgla stran!
Sedaj uporabljam le hladilno mazilo iz lekarne in ribjo mast iz lekarne, pa weleda olje za pregibe. V rezervi imam doma še bepanten in praško pasto.

Enako.

http://www.pod-drobnogledom.si
vse o sestavinah otroske kozmetike

New Report

Close