Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Krvavitev v zgodnji nosečnosti

Krvavitev v zgodnji nosečnosti

Oj.

Kot sem napisala, se mi je danes pojavil krvav izcedek – kot npr.zadnji dan menstruacije. Sem v 7 tednu nosečnosti. Klicala sem ginekologinjo, pa ni več delala. Sestra je rekla, da naj počivam, v primeru močnejše krvavitve pa naj grem v bolnico. Prvi pregled imam šele sredi naslednjega tedna. Ali ima katera podobno izkušnjo?

Hvala. T

žIVJO,

jaz sem krvavela v 5., 7., 10., 17., 25 tednu, sedaj pa imamo 4 mesece starega sončka.

Počivaj in poskušaj odmisliti. Vem, da je težko, pa vendar…

Upam, da sem ti dala malo vzpodbude.

Jaz sem imela tudi v 8 tednu nosečnosti podobno krvavitev kot jo imaš ti, pa imamo sedaj doma 11 mesecev stara navihančka, dvojčka.
Izcedek je bil rjav in mi je takrat ginekolog dejal, da so to verjetno ostanki od zadnje menstruacije, ki so se izločili.
Uživaj.

nova
Uredništvo priporoča

Da boš brez skrbi, pojdi v bolnico, napravili ti bodo ultrazvok in te pomirili.

ne vem kaj naj ti rečem. ni vsaka krvavitev splav, kot tudi ni pravila koliko krvi bi naj bilo da je prišlo do česa nezaželjenega.
počivati moraš vsekakor, pa res počivaj, ma če si preveč na trnih kot so ti rekle že zgoraj pojdi k dežurnemu ginkelogo, čeprav je tako da se pri teh tednih ne da veliko narest, le počivat in čakat. dobiš še injekcijo proti krvavitvam, pol pa naprej Dabruston (vsaj jaz sem dobila tako). ma če moraš čez vikend delat in se ne moreš zmenit za prosti vikend pol bo treba k dežurnemu že zaradi bolniške, ki ti jo bo itak vsak svetoval. in v vsakem primeru ostani doma do pregleda pri ginekologu, bolniško do 1 mesca ti da lahko tudi izbrani splošni zdravnik.

pa držim pesti da bo vse o.k. in ja javi kaj kako bo naprej.

a, ja če dobiš visoko vročino, krče, ali kake koli druge bolečine v trbuhu, pa pojdi takoj k dežurnemu, tudi če ne bo nič krvavitve.

Punce hvala. Včeraj sem počivala, danes dopoldne se tudi nisem ravno pretegnila. Popoldan pa spet rjavkast izcedek. Boli me ne, le čuden občutek imam v spodnjem delu trebuha – bolj podobno neki slabosti. Malo bom še počakala, če bo pa sveža kri grem pa v bolnico. Držite pesti. T

Ah, pojdi se pokazati. Z ležanjem ne moreš preprečiti ničesar, to je bolj za občutek. Kot so napisale, lahko ne pomeni nič ogrožujočega, lahko napoveduje splav.

V 1. nosečnosti sem večkrat sveže zakrvavela, pa se je končalo krasno. V 2. nosečnosti sem imela krvavo-rjav izcedek, pa to še le na papirju-pa se je nosečnost končala z odmrtjem ploda.

Predvsem pa, nič ni od tebe odvisno, če pride do splava je to poskrbela narava, ker je bilo s plodom nekaj narobe. Sicer držim pesti, Bilka

Tudi jaz sem imela obarvane izcedke v osmem tednu. Prvi dan mi je ginekolog po telefonu rekel, naj počivam, naslednji dan izcedka ni bilo, potem je spet bil. Zato mi je ginekolog rekel, naj pridem na UZ, da bova oba mirna. In sem šla. Izkazalo se je, da ni nič. kaj več mi ni razlagal. Po UZ se mi je ponovilo še enkrat, potem pa ne več. Zdaj sem v 14. tednu.

Mene je obisk pri zdravniku pomiril, sem pa kasneje na forumu videla, da taki izcedki niso redkost. Saj, če se ne motim, gre verjetno za tako imenovani “spoting”, ne pa za krvavitev, tako da ni nevarno. Seveda pa nikoli ne veš, tako da naredi tako, da boš ti bolj mirna.

Lp

VV

Jaz sem tudi krvavela kar nekaj tednov.

Bi šla pa na tvojem mestu takoj na pregled. Kot prvo, da se izključi imn in kot drugo boš dobila progesteron, ki včasih pomaga.

Ojla.

Bila sem na pregledu in ginekologinja pravi, da na ultrazvou ne vidi nič posebnega, oz. da je vse Ok. Mene pa izcedek vseeno moti, saj ga imam še vedno. Vzroka krvavitve mi ni povedala.Tako hodim v službo, doma počivam kar se da in čakam da bom imela pregled za nuhalno.Se vam to zdi normalno?

Aja, za povrh vsega mi je dala eno slikco rekoč:”Jaz vam dam sliko, vi pa meni 1 evro.” Mislim, če to ni noro.

Lepo se imejte. T

jaz bi na tvojem mestu menjala G..jaz se imela rjavkasto-rdeč izcedek,pa mi je bila pisana bolniška..takoj mi je napisala napotnico za v bolnico,v primeru če bi bilo kaj narobe.računala za slikico?mislim da ti to pripada,pa tudi če bi imela samo os.zavarovanje..tart od kod si?čuvaj se..držim pesti zate:-))

Tudi jaz sem pri izcedku dobila bolniško.

To z enim eurom pa ne razumem? Pa si ji dala ta euro?

Oj.

Ja, dala sem ji euro. Meni je bilo v tistem trenutku važn samo to ,da je rekla da je vse ok. Sem pa z Bleda. Je res hecno. Ženska ima okoli 40 pacientk na dan. Sem že razmišljala o zamenjavi, vendar vem, da če bom hodila na Jesenice, bom imela vsakič drugega ginekologa. To pa tudi ni nič. Sedaj počivam, vendar ni tako kot bi moralo bit. Sem že razmišljala, da bom šla k dežurnemu, da mi da napotnico za pregled v bolnici. Ali veste, če naredijo pregled ali komplicirajo.

Lep pozdrav. T

nimajo kaj komplicirat..tam so zato da nam pomagajo!meni je moja G rekla,da je bolje za malenkost it k zdravniku večkrat,kot pa da greš prepozno in je lahko kaj hudo narobe..mislim pa,da se z temi krvavitvami in rjavim izcedkom ni za igrat,kajti lahko se zgodi da splaviš..
no upam da se ti bo vse izteklo pozitivno
lp

Ojla.

Po desetih dneh sem imela dovolj. Pa še sveža kri se mi je pojavila. Moja splošna zdravnica me je takoj poslala v bolnico. Tam so me pregledali, naredili ultrazvok. Z otročkom je vse v redu, zakaj pa krvavitve jim ni jasno. Sedaj sem en teden doma, dobila sem tudi Dabruston. Počivam, kervavitev in izcetka ni več. Uf, sem vesela. Naj bo tako še naprej. Sedaj stokrat lažje prenašam slabost in utrujenost. Lepo se imejte in hvala za spodbude. T

lej ni nujno da krvaviš iz maternice, lahko je bila krvavitev iz nožnice iz sluznice nožnice. pa da te malo potolažim, kolegica je krvavela v kosih, pa vseeno donosila zdravo deklico, jaz pa sem imela zgolj par kapljic na papirju pa je bilo že vsega konec.

Ko se mi je pojavila krvavitev in sem o tem brala na forume, me je skoraj kap. Bilo pa je le navadno vnetje, ki je v času nosečnosti še pogostejši pojav. 2 tedna vložkov in vse je bilo / je ok. Tako da brez prevelike panike. Ni vse tako črno (rdeče 😉 ), kot izgleda 😉

Danes sem bila prvic pri ginekologinji (ze pol leta zivim v Nemciji), ki mi je potrdila nosecnost 🙂 🙂 (4. teden). Sem pa danes krvavela, in je rekla doktorica, da verjetno zaradi pomanjkanja nekega rumenega hormona. In mi je dala ene tablete, ki jih moram vsak vecer dati v noznico, cez en teden pa imam ponovno pregled. Rekla je tudi, da sicer ni nenavadno, ni pa ok, da se to dogaja. Svetovala mi je tudi mirovanje. Ce bi se krvavitev ojacala (da bi bila mocnejsa,kot pri menstruaciji), pa moram takoj na urgenco.

Pozdravljeni,

po daljšem času je test pokazal +.
Zanima me strokovno mnenje in kaj bi lahko rahli rjavi izcedki pomenili?

zadnja M 6.5.2014
pred 3 meseci ENDO,ASP.
vmes 2 normali M, ciklusi od 29 ter 25 dni.
danes sem v laboratorju dobila izvid HCG 386,6.
od včeraj rahla rjava tekočina, danes celo malo sluzi in delček cca 7mm tkiva.

Ali so to za to dobo nosečnosti normalni simptomi?

Hvala in lp

Za strokovno mnenje poglej na forum abc ginekologije.

To kar se ti dogaja je zelo pogosto. Lahko ne pomeni nicesar, lahko pa da gre za zacetne znake splava. Ce se nisi bila na pregledu, pojdi, da ti preverijo, ce ne gre za izvenmaternicno nosecnost, morda ti dajo tablete Dabroston. Sicer pa kaj dosti ne morejo pomagat, ce gre za splav. Srecno.

New Report

Close