Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje dr. Gašperlin-Dovnik

dr. Gašperlin-Dovnik

Pozdravljene!

Zanima me, če katera od vas hodi na preglede k dr. Darji Gašperlin-Dovnik v ZD Celje. Kako ste zadovoljne? Ali gredo partnerji zraven na UZ. Jaz ga imam v torek v 32. tednu, sicer samoplačniškega (3. Uz), pa moram rečt, da še nikoli nisem videla, da bi kdo šel z nosečko v ambulanto. Vsi partnerji le zunaj čakajo. A mogoče ne mara, da zraven pridejo? Moj si zelo želi še enkrat dojenčico videt. Je bil zraven samo na nuhalni v Domžalah. Pa tudi slikce od uz nikoli nisem pri njej dobila. Verjetno bi morala sama rečt. Ali naj atija v torek vseeno zraven vzamem :)??

Lp

Jaz prav tako oklevam in premišljujem, če bi šla k njej.

Jezi me to, ker mi je rekla, da moram prvi pregled plačati 50 eurov, potem me pa vzame na koncesijo.Se mi zdi totalno nefer. Ne vem zakaj bi morala kaj plačevati, če mi pripada zastonj.

Pa še to ali niso 3 ultrazvoki zastonj? Zakaj greš samoplačniško?

Tudi jaz bom vesela kakšne izkušnje.

V normalno potekajoči nosečnosti naj bi zavarovalnica krila 2 UZ – ob prvem pregledu in morfologijo okoli 22. tedna. Ostalo je stvar presoje G.

nova
Uredništvo priporoča

Pri nas je tako, da partnerje pokliče notri, ko si že v sobi za ultrazvok. Se pravi da partner ne čaka s tabo pri sestri, ker so tam tudi druge pacientke in bi verjetno katero motilo.

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/922750.png[/img][/url][url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/av487735.jpg[/img][/url]

pIKICA jaz bi na tvojem mesto šla v bolnico v ginekološko ambulanto,kjer ti ne bo treba nič plačat,zdravniki pa so super.Kar se pa dr.Gašperlinove tiče pa jaz nebi k njej hodila.Se sliši veliko slabega o njej.

[url=http://lilypie.com][img]http://b1.lilypie.com/9jZhp2/.png[/img][/url]

Jst sem jo mela v prvi nosečnosti in sem bla ful razočarana nad njo. Nobene lepe besede, tist ta nujn, nič mi ni razložla za nuhalno, vse sem izvedela od sestre…
Je pa šel moj zraven na UZ, najprej na morfologijo, pol pa še v 32 t, ko sem plačala UZ.
Ko boš noter ji povej, da maš partnerja zraven in ga grejo poklicat, ko si ti naštimana tam!

Jezilo me je tudi, da sem morala MK si sama kupit in tudi slikice iz UZ sem morala plačat.
Naredila mi je pa samo 2 UZja (7 in 20t), zadnjega sem morala plačat…

Zdej v drugo sem se prestavila k drugi G, ki je 100 pa eno proti tej!

Ti svojega kr vzami zraven!!!

Hvala za odgovore! Tudi jaz sem že pomislila, da če bom še drugič noseča, se bom verjetno prestavila. Ravno to me moti, ker je tako hladna in neosebna. Ajna* koliko je treba pa še za slikce uz plačat? Kam pa zdaj hodiš?

Lepo se imejte, lp!

To je tudi moja ginekologinja 🙂

Moj je bil 2x zraven na UZ. Sem povedala, da je mož vzunaj in če je lahko poleg, pa ga je poklicala, ko sva opravili formalni del – pogovor…

Sicer je vse res – deluje ful hladno, nič kaj veliko ne pove in jo moraš dosti spraševati, je pa vseeno zelo strokovna. Jaz sem doplačala na začetku, da mi UZ posname na videokaseto in potem mi je vedno rekla, da naj na naslednji pregled prinesem zraven kaseto, da mi bo UZ samo še zraven posnela. Tako sem ga imela vedno ( razen zadnjič – v 37. tednu, ker je kaseta že polna :(((( ).
Pa ravno zdaj na koncu me zanima, koliko kg že ima pikica…


Joj, ne vem, ker sem bla pr njej pred 4 leti. Takrat je blo okol 500 sit…
Zdej pa hodim v ZD Žalec in je super G!!!! Skor vsakič mi je nardila UZ, vaginalno me je pogledala samo ene 2x, ker Gašperlinova me je pa vsakič.
Vse mi je razlagala, res taka taprava, prijazna ženska je…

pozravljeni. ja tudi jaz hodim k njej, in je res potrebno materinsko knjižico plačat, in 3 ultrazvok tudi, tako da tudi sama nisem šla na 3 ultrazvok

Je moja ginekologinja pa ne bo več dolgo,se mi je zamerila in ji ne zaupam več.S partnerjem skušava zanositi že skoraj 1 leto in ko sem odšla na pregled je rekla,da sem itak še mlada (25let) in da me ne bo dala na nobene dodatne preglede.Naredila mi je UZ maternice in rekla,da imam pregrado ampak vseeno naj skušam zanositi in da bo ona šele ukrepala po 3 splavih.No,vsa obupana sem odšla še po drugo mnenje k dr.Strah,kjer mi je povedala,da nimam nobene pregrade in da ne ve kaj je ona videla.Jaz ji ne zaupam več.

Zamenjaj čim prej. Ena izmend najbolj hladnih zdravnic, nič ne pove. Grozna je. Četudi sredi nosečnosti, bi jo menjala.

Mene osebno ni motilo to,da je hladna,sj kaj pa sem vsa ta leta sploh rabila od nje,samo na brise sem hodila,mi je pa žal,da mi nikoli prej ni naredila preiskave uz,še ko sem bila najstnica…Zmotil me je samo način,kako mi je povedala,da imam pregrado ( ki je v bistvu sploh nimam ),ne vem no,sj verjamem,da v vseh teh letih svašta vidiš in doživiš,samo vseeno,tako ledeno hladen način pa spet ni treba izbrati.No,zdaj se itak selim in si bom v novem kraju poiskala novo ginekologinjo.

Oj;

Dr. Dovnikova je tudi moja ginekologinja. Zaenkrat nisem imela slabih izkušen z njo. Čeprav deluje hladno (mimogrede marsikateri dr. je tak) mi je v težki situaciji, ki sem jo imela v zvezi z nosečnostjo zelo pomagala z odkritim pogovorom. Ko jo bolje spoznaš vidiš da je zelo dobra oseba. To je moje mnenje.

Pozdravljene!

Tudi sama imam dr. Gašperlinovo in sem šla k njej v prvi nosečnosti. Mogoče je res, da se je je treba navadit. Je zdravnica, ki NE leporeči ampak pove tako kot je, za kar sem ji zelo hvaležna. V prvi nosečnosti sem imela zaplete in nama je s partnerjem VEDNO stala ob strani. Naš mali se na na srečo rodil 2 dni pred PDP, jaz sem lepo preživela in je vse vredu.
Zdaj, v ddrugi nosečnosti, so se pojavile veliko večje komplikacije- krvavitev, žolčni kamni… takoj je ugotovila zakaj krvavim, mi predpisala strogi počitek doma, vendar zaradi malega to ni bilo mogoče. Poslala me je v porodnišnico, kjer so me sicer čudno gledali – bila sem v 13. tednu- ker oni itak nimajo kaj nardit. Dr. Gašperlinova je dobro presodila. In ja, ZAUPAM ji 100%, saj se je VEDNO odzvala STROKOVNO in DOSLEDNO. Vsem tistim, ki vas moti plačevanje…tako je ponavadi pri koncesionarjih z dovršenimi aparaturami (na UZ iz porodnišnice se komaj da kaj vidi!!!). Še pri zobarju ti zaračunajo vsako dodatno stvar.

100% ZA dr. Gašperlin!

p.s.: Partner gre brez vsakega pomisleka lahko noter. Samo povedat je treba. Kdor hoče pa zunaj ostat pa naj ostane.

Tudi jaz že vrsto let hodim dr.Gašperlinovi.
Jo spoštujem kot zelo odkrito in strokovno zdravnico, ki je meni pomagala in stala ob strani v rizični nosečnosti.Tudi zdaj ko imam “težave” z brisi mi vedno položi karte na mizo in se odkrito pogovoriva o vseh možnostih.
Za vse ostale, ki se verjetno raje pogovarjajo o vremenu ali kozmetiki pa veliko sreče in zdrave otroke pri kakšni bolj zgovorni ginekologinji

tudi jaz 100% za dr.Gašperlin

Se podpišem pod mnenji “zaba1234” in “še ena njena pacientka”. Meni je zdravnica strokovna in natančna. K njej hodim že veliko let, tako da me pozna že od poznih najstniških let. 🙂 Le kdo pa nima kdaj pa kdaj slab dan. Pa da ne omenim, kakšne prihajajo k njej nekatere ženske (beri neumite). Bljak…to bi vsakemu pokvarilo dan. Poudarjam pa, da pomaga. Meni osebno je zelo pri moji nosečnosti (imam dvojčici). Svetovala mi je, brez ovinkov povedala določene stvari … in partner je bil lahko zraven pri UZ. Samo povedat ji moraš.

Sem v 26 tednu in sem imela do zdaj že 3 UZ, niti za enega nisem plačala. Hodim pa h G v Koper. Pri vsakem mi slikico naredi. Partner pa je bil z mano le enkrat….vem da bom imela v 32 al 34 tednu še en malo bolj podroben UZ, in takrat bo šel z mano. no 4 UZ imam začetek februarja.
Sem pa že slišala ja, da si nekatere morajo UZ same plačevat kar je nerazumljivo…morda je to stvar presoje zdravnika, kriteriji so pa različni: leta nosečnice, komplikacije, dvomi…kj vem…

lepo nosečnost vsem…

Lep pozdrav!

Tudi jaz sem zelo razočarana nad to gin. in si trenutno iščem novo sem imela izrastke v noznici in bila na pregledu pa ni ničesar ugotovila, ko sem prišla čez en mesec po lastni presoji še enkrat in si takorekoče sama postavila diagnozo in jo vprašala kako, da ni prej opazila da je kar koli narobe mi je pa odgovorila, da ona če bi želela to videt bi morala vzeti očala in prižgati luč. Poleg tega mi ni ničesar povedala o moji diagnozi, kako se zdravi, kaj to sploh je in ko mi je dala napotnico mi ni povedala niti to kakšen je poseg. Totalna katrastrofa! Nikoli več ne grem k njej!

ima še katera kakšno mnenje?
tudi js sem njena pacientka (ne preveč navdušena), mi je pa njena sestra v ordinaciji zelooo prijazna in uredu, tako da to nekako odtehta:))

New Report

Close