Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje nosečnost in alkohol

nosečnost in alkohol

hej zanima me kako alkohol vpliva na plod, noseča sm zdej en mesc pa nemorm in nemorm nehat pit…. otrok sicer ni bil glih na seznamu želja me pa zanima če lahko pride do spontanega splava al kakršnig koli posledic. Zaenkrat nimam namena nardit splava, rajš posvojitev al pa kej… sam za zdravje otroka me skrbi

lp gaška.

Če imaš namen otroka donosit in, če te zanj skrbi pol nehaj piti. Alkohol lahko pusti posledice na plodu, zaostanek v razvoju ipd. Tega si pa verjetno ne želiš.

Ne mislim, da moraš popolnoma opustit alkohol, samo moraš vedeti da gre to direktno k plodu, ki si pa nič ne more pomagati.

Bodi pametna pa kaj si preberi o tem.

Ja alkohol škodi in pušča trajne posledice. Preberi članek oz. vtipkaj v googla Fetalni alkoholni sindrom.

http://www.viva.si/clanek.asp?id=1779

nova
Uredništvo priporoča

že s tem, da si pisala na forum in zastavila vprašanje pomeni, da ti za tvojega otroka ni vseeno. seveda pitje alkohola škoduje plodu, kot sta napisali že forumovki pred mano. pomembno je, da s pitjem prenehaš takoj in poiščeš kakšno strokovno pomoč, v kolikor meniš, da brez pomoči ne boš mogla prenehati piti. pomembno je, da si zdrava, saj bo tako zdrav tudi tvoj dojenček. držim pesti, da ti bo uspelo.

www.spela.mojforum.si

Mislim da bi bilo pametno da si poiščeš kakšno strokovno pomoč. Navsezadnje tudi zaradi sebe. Če namreč ne moreš in ne moreš nehat in v bistvu “moraš piti”oz. ti je to nujno že kaže na odvisnost.
Srečno!

Najprej: opusti alkohol! Če si že zasvojena z njim (pišeš, da ne moreš nehat pit) poišči strokovno pomoč pri odvajanju.

FAS (fetalni alk. sindrom) je značilen za novorojenčke mamic alkoholičark, ki so med nosečnostjo pile alkohol. Zato je tudi v krvi zarodka/ploda/otročka velika koncentracija alkohola, ki naredi nepopravljivo škodo na možganih in živčevju ter ostalih organih.

Takšen otrok ima ogromno prirojenih težav: nevrološke, motorične, jezikovne, dušnje motnje.

Šokiral me je podatek iz literature, da se na vsakih 750 porodov rodi en otrok s FAS!

Vse dobro želim tebi in nerojenemu otročku!

Joj, jaz ti bom tud ponovila to kar so ti ostale. Daj nehaj pit – če vidiš da kljub nosečnosti ne moreš nehat, potem si zasvojena. Poišči pomoč zaradi sebe (in seveda otroka).

Saj vem, da je lahko bit pameten, samo odvisnost od alkohola ti ne bo prinesla nič dobrega – nikoli v življenju.

Pa veliko sreče!

hja pa ni tko lahko… a tastare nej prosim če mi dajo mal dnarja da se grem zdravt, da fotr fasa živčn zlom pol mu nej pa še rečem da se ne gre samo zame ampak tud za otročka… da me lastoročno zmelje v prah ://
oooojeej… kakšn drek, kakšn velik velik drek sm si nakopala
bogi otročičko, zakaj je pršu glih zdej….
gllih zdej

Punca, glavo gor in ne smili se sama sebi, ker s tem boš padla le še globlje. Korajža velja!

Zdravljenje pa NIČ ne stane, je brezplačno.

Koliko pa si stara (glede na to, da omenjaš svoje starše verjetno še nisi samostojna)?
Kaj pa oče otroka?

Otroček pa bo res bogi, če ne boš nehala pit. Poglej si kakšno sliko takega otroka.

POjdi na CSD, pojdi do dr., do ginekologa. Zaupaj jim svoj problem.

Srečno!

Tukaj ne gre samo zate ampak za bitjece, ki mu skodis. Lepo, da se tega zavedas. Verjamem, da ni lahko, da bi se kar naenkrat odrekla alkoholu. A, ko se odlociS za otroka, potem se je velikokrat dolocenim stvarem treba odreci. Ogromno nas se odreka. Za nekatere je pac lazje kot druge. Vse pa si zelimo zdravega otroka. In nedvomno tudi ti. Drugace ne bi pisala na ta forum. Daj, poskusi te mesece dokazat, da je vse mogoce. Zberi moci in poisci pomoc. Pojdi preko zaprek tvojega oceta. Dokazi, da si mocna ZASE in za SVOJO PIKICO, ki jo nosis.
Pogumno!

New Report

Close