Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje koliko ste se zredile do 27. tedna

koliko ste se zredile do 27. tedna

jaz imam že 75 kg, in me je groza. pa še majhna sem.(156). sem pa šele v 27. tednu. Kaj mislite, bi zdaj morala ‘hujšat’, ali kaj? Zvečer itak jem samo jogurt, pa tudi čez dan ne pretiravam. Tako, da res ne vem….štartala sem pa z 63, torej sem se zredila že 12 kg.

Koliko se navadno ženska še zredi zadnje 3 mesece???

Evo, pri meni je obratna situacija. 26 tednov, od 55 kg do 58, 5 kg. Me že skrbi, da je to premalo. Čisto odvisno od človeka…Res pa je,da se v zadnjem trimesečju pospešeno rediš. V prvi nosečnosti sem se zredila za 9 kg, zdaj priporočajo med 12 in 14 se mi zdi. Torej tvoji kg še niso nič posebnega. Hujšati ne smeš, poskusi z malo več gibanja, če se počutiš dobro. Kak polurni sprehod na dan ali vsake dva dni.
Pa ne sekiraj se, večino pridobljenih kg izgubiš takoj ob porodu (7 kg ali več).
lp
D

to je res zlo različno, jaz npr. sem v 32. tednu, pa mam 13 kg plusa, pa nosim dvojčke(kjer naj bi bilo povečanje kg dvojno). Če bi v živo pogledali najina trebuha, mam pa jaz gotovo veliko bolj ogromnega, ker me vsi fullll gledajo, sprasujejo, kdaj že bo…Pa se ne pazim, jem normalno, gibanje je že mal omejeno, ampak saj s porodom izgubiš.
V prvi nosečnosti se v zadnjih 3 mesecih nisem več zredila, tko da tud pri teb ni nujno, lahko se ti bo samo trebuh povečeval, kg pa ne.

LP

nova
Uredništvo priporoča

Še ena . . . Sem sicer v 29.tednu in +16 kg. Sem tudi med manjšimi – 160cm, preden sem zanosila sem tehtala 56 kg. Groza, vem ja . . . Imam nenormalen apetit in vse bi pojedla. Ne morem pomagat! Se tolažim, da bo po rojstvu šlo dol. Takrat se bo dalo gibat, aerobika, fitnes . . . . Plus tega pa dolgi sprehodi in neprespane noči.

LP!

30t+14 kg, pa nimam več takšne volčje lakote kot na začetku.tudi v prvi nosečnosti sem se na koncu zredila najmanj oz.kar stagnirala, ker je bilo tudi poletje in nisem mogla jesti, sem pa tudi med manjšimi 163cm, 52kg, prvič izgubila vse kg v 3 mesecih in še šla v minus, tako, da se ne sekiram.
LP, D

Mene pa zanima, če kateri ponoči pogosto zaspijo roke? Meni se namreč redno vsako noč dogaja, da se zbudim tudi do pet krat, ker enostavno več ne čutim dlani od zapestja naprej.Če mogoče katera ve, kaj bi morda pomagalo?

28t, imam plus 7 kil. kar se mi zdi čisto ok. v prvi nosečnosti sem imela ta čas že 12 kil več:(

Jaz sem se v prejšnji nosečnosti do 32. tedna zredila 4 kg. Potem sem se v 4 tednih zredila za 10kg in pristala na oddelku! Redila sem se zaradi zastajanja vode in otekanja. Bodite pozorne, kaj pomenijo ti kg, ali hodite normalno oz. dovolj na vodo, ali zadosti pijete, ali vam otekajo sklepi, roke in noge. Na to je treba biti pozoren, saj to ni tisto običajno “rejenje”. Zdajle sem v 21. tednu in še nimam dodatnih kil. Glede na občutno previsoko začetno težo, si jih do konca želim čim manj, tudi če mi pikec kakšno poje, ne bo nobene panike, jih je še vedno za izvoz. Če ste sicer take konstitucije, da kile z lahkoto snamete s sebe, se ni treba sekirat, če pa se z njimi že itak hudo borite, je bolje pazit, kot kasneje garat.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Pozdravljena,

jst sem se do 27 tedna zredila enih 8 kg.. :):) pol do konca sem jih pa pridelala še dobrih 5…. je pa res, da se do 20 tedna nosečnosti nisem zredila praktino skoraj nič.. štartala pa sem z 51 kg na 165 višine… zdej ima naš sonček dva meseca in pol in mami ima še slabe 4 kg več kot prej :):)
je pa tud to res, da bolj kot je šlo proti koncu nosečnosti, več sem jedla, da ne omenjam, da sem vsak dan uničla kašno čokoladko al kašno sladkarijo.. :):)

srečno.

za bodoča 77. Meni se je to dogajalo v obeh nosečnostih + mravlinčasti prsti čez dan, ki še sedaj pol leta po porodu niso čist ok. Mal mi je pomagala od justa krema za noge, ki preprečuje zatekanje, da se ti ne nabira preveč tekočine v okončinah. pa roko imej malo višje na vzglavniku ko spiš.

V 27 tednu sem se zredila za 12kg

7 kg

Slabe 4kg.

Sem v 27.tednu in imam + 11kg. Startala iz 58 pri 170cm. Tudi jaz se ne morem upret cokoladi 0_O

Sem v 27 tedenu in sem se do sedaj zredila za 8 kg. Zacetek nosecnosti sem tehtala 6o kg potem pa sem celo hujsala zaradi dehidracije in tezav z bruhanjem. Ko se je to koncalo pa sem v 4 tednih pridobila 8 kg. Zdravnica je rekla da naceloma ni nic narobe ker sem prej tud hujsala in tko anpak vseen da malo popazim da nebi slucajno na hitro uslo izlod nadzora un zazeljene teze. Velika sem pa 165

do 27.tedna sem se zredila za 10 kg 🙂

5 kg od štarta do poroda pri 176cm in 55kg.

prva nosečnost, 27 teden, 160 cm, pred nosečnostjo med 49 in 50 kg, sedaj 55 kg. Hrana pa – odvisno od dneva – enkrat več enkrat manj. Gibanje in svež zrak pa kakšna joga vaja doma da se malo telo pretegne. 🙂

Srečno vsem nosečkam.


To je pa totalno premalo

V povprečju naj bi se redil 1kg na mesec. Seveda je to odvisno od ženske do ženske. Jaz malo gledala, če sem se kak mesec več, sem potem bolj pazila pri prehrani. Osebno sem se na koncu za 13 kg, kar je potem tudi hitro šlo.

- - - - - - - - - - - - [url]https://prvipaketek.si/verzi-in-cestitke-ob-rojstvu/[/url] -->> Čudoviti verzi ob rojstvu otroka ;)

New Report

Close