Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Misli ob imenu Tinkara?

Misli ob imenu Tinkara?

Poletni pozdravček

Me malo zanima še širše mneje okolice, javnosti če hočete?
Torej, kaj si mislite o imenu Tinkara?
Bi imeli deklico s tem imenom?

Zadnje dni se pogosto ukvarjam z izbiro imena za punčko in to ime mi vztrajno skozi prihaja na misli.
Zelo bom vesela vsakega vašega mnenja in komentarja.

Uživajte še zadnje poletne dni.
Čao
Melita

Meni je ime Tinkara zelo všeč.

Meni je zelo lepo ime, jaz sem tako hotla dat hčerki, pa sem pomislila na kasnej (tam pri 60-ih letih) pa me je vse minilo, stara mamca – Tinkara….

nova
Uredništvo priporoča

Veš kaj, če se boš sekirala za druge kam pa prideš. Tinkara je lepo ime, malo spominja na Tinkaro Kovač (v pozitivnem smislu), morda tudi na bolj podeželsko ime…..vse v lepem pomenu.

Ko bo pa stara babica tvoja Tinkara, jo bodo pa itak “nona” klicali :o) LP

Tinkara je zelo lepo ime.
Lp

zdravo,

tudi jaz sem hotela dati to ime svoji punčki…
nato pa sta se rodila dva fanta in je ta možnost odpadla.

Meni je ZELO ZELO všeč!

tudi meni je Tinkara zelo všeč ime, le, da se zna zgoditi, da jo bodo kasneje Tina klicali, no, to ime mi pa nekako ne sede…

Tinkara mi je všeč, čeprav sama hčerki ne bi dala tega imena (imam alternativo :-))) ), mi je pa povsem nekaj drugega Tina npr., ki mi ni všeč.
Preprosto jih je preveč.

Naša 6 tedenska punca je Tinkara.:)) Tako, da moj odgovor poznaš, Tinkara je zelo lepo ime.:)) In res ji paše, si ne predstavljam, da bi bila kaj drugega.
Tudi kritike na ime so bile vse zelo pozitivne. Sem pa opazila, da je letos to ime kar popularno.
S tem kako bo, ko bo stara mama se pa ne obremenjuj, kako bo pa ko bodo Tie, Neje,..stare mame. Pa, da se razumemo so mi tudi to lepa imena.

Mi smo v ožjem izboru imeli Tinko. Ta oblika se mi je zdela ravno pravšnja.

Super, če jo boste tako klicali.

Jaz bi morala biti Tinka ali Tinkara… No, na koncu so se odločili za Tino. Tinkara mi je zelo všeč, ima nekaj posebnega.
Kaj pa je narobe s staro mamo Tinkaro? Zakaj pa stare mame ne bi mogle imeti lepih imen… Saj ne morejo biti vse Marije in Jožice…

luštno ime.

super

JE tudi moj favorit med imeni za deklice. Pa kaj pol, če tudi kot stara mama ostane malo navihana.

Toncka

Tole s staro mamo je samo zgrešen predsodek. Lani je umrla meni znana gospa Tinka, ki je malo prej dopolnila 87 let. Uradno ji je bilo ime Martina, a to sem izvedela šele na njenem pogrebu, ker smo ji vedno vsi govorili Tinka. in čisto normalno je bilo! Ona je bila prava Tinka – ljuba, mila, prijazna in optimistična. Prav pasalo ji je to ime.

Poznam tudi eno starejšo gospo Manco (a mogoče mislite, da je to samo za majhne, al kaj?). Sicer pa je cel kup “pomanjšanih” ženskih imen, ki jih sprejemamo normalno: Slavica, Ivica, Jožica, Anica, Milica, Micika, Fanika, Marica, Karlina, Katica,… vse te ženske so v resnici Slavka ali stanislava, Iva ali Ivana, Jožefa, Ana, Mila ali Ljudmila, Marija, Frančiška, Karla, Katarina…

Naštela sem “stara” imena, ker sem tudi sama navdušena nad njimi, hotela pa sem reči, da izpeljanko imena dobi majhna punčka, ki odraste in se je ime MIRNO drži še naprej, pa je to povsem NORMALNO.

Meni se je zdelo včasih, da je Matic lahko le majhen fantič, zdaj, ko pa je precej Maticev že odraslih (tudi naš vrli Osovnikar), pa se mi ne zdi več tako.

Tinkara je lahko po mojem lepa micena pupa in tudi ena fejst baba!

ja če bo najina punčka bo Tinkara

mam sodelovko Tinkaro pa je zlo fejst
na splošno mi je ime zelo všeč

to maš pa čist prov katarinca. mam deklico v vrtcu (sem vzgojitlca) ji je tut ime Tinkara pa je čist taka. kmal bo šla v prvi razred.

če bi imela punčko, bi bla Tinkara , Magdalena ali pa Teodora.
lp pozdravčki od tamare

carica si!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

New Report

Close