Najdi forum

8. teden – utrip

Pozdravljene,

ali se še kateri v 8. tednu na ultrazvoku ni videl srček oz. utrip, pa se je kasneje pojavil? Če se je, kdaj? Moja zdr. bi me poslala kar na čiščenje, jaz pa nameravam še nekaj časa počakati…

Meni se v 10 tednu ni videlo še nič, pa se je razvilo v močno deklico. V 10. tednu je bila tolko velika, kot so po navadi pikice v 7. Včasih je kriv tudi mal slabši UZ. Na tvojem mestu bi vztrajala, če pa dohtarca noče pa zamenjaj.

LP Maja

Meni se je utrip videl v 9 tednu. Lahko počakaš še kak teden, še posebej če imaš kake nos. znake, npr. boleče prsi ali slabost. Če ne drugo mora bit čez 1 teden vsaj plod že kar veliko večji od zdaj. Boš videla, zgubit nimaš kaj. le krvavet lahko začneš vmes. Lahko pa veliko pridobiš, saj je morda otrok le slabše razvit, ali je bila kasneje ovulacija. Pa tudi Uz ni 100% zanesljiv, za moje pojme. Srečno!

nova
Uredništvo priporoča

meni se do 9.tedna ni videl niti plodek,kaj sele utrip..na petek bi morala na ciscenje pa nisem prisla,,enostavno nisem zmogla in sem upala,,naslednjo sredo grem nazaj k g..in plodek in srcek vse na svojem mestu..le datum poroda mi je potem za 15 dni podaljsala…ker sem ocitno imela ovulacijo dan,dva pred naslednjo M..
sem v 21 tednu,,in vse se lepo razvija..lp
zdrzi( moj nasvet vsaj do 10 tedna),ce je kaj narobe,bo ze samo od sebe prislo do krvavitve in takrat brz….upajmo,pa da bos kmalu imela dobre dokaze da si srecka nosecka…
ena moja kolegica je imela tudi podobno pa je potem sama zakrvavela,sla je k g.in je tudi hospitalizirali niso,ker so ugotovili,da je slo vse samo ven,tako ji je bila prihranjena narkoza kakor tudi hospitalizacija…
srecno,,porocaj

katja

Res hvala za spodbudne besede. Z možem sva se odločila, da bova še kar počakala. Držite pesti, da bo vse v redu.

Držimo pesti, ti pa čimprej sporoči, če bo kaj novega.

Srečno!

Pozdravljena,
po moji izkušnji se splača počakati še kak teden, saj se pri meni v 6t4d plod še sploh ni videl, samo gastracijska vrečka in me je ginekologinja dala še na poseben pregled v bolnišnico kjer imajo boljši ultrazvok, tam so mi pa ginekologi svetovali naj počakam še kakšen teden in potem pridem na pregled. No in točno v 7t4d pa je bil plod viden in tudi že utrip.
Zato še malo potrpi in misli na najboljše!

Lp
Žiži

kako gre..kaj novega?

katja

Pozdravljene!Jaz imam eno vprašanje,imela sem umetno oploditev in je bil srčni utrip viden pri 6t in 4 dni sedaj pa sem bila pri svoji ginekologinji pri 8 tednu in srček ni bil viden,baje zarad lege ploda,je to možno,ve katera kaj o tem???Čez 10 dni sem naročena na ponoven UZ,sicer mi je G sama rekla da to ne pomeni da je kaj narobe!Prosim se je kateri kaj takega zgodilo!Drugače pa imam vse znake nosečnosti brez bolečin ali kaj podobnega
Hvala


pri je bilo isto, v šestem tednu lep utrip, v 7 tednu komaj zaznaven utrip, v osmem tednu prazna vrečka, plod odmrl.
pri 8ih tednih ima plod par milimetrov. lega ploda je v tem času res popolnoma irelevantna.
znaki nosečnosti pa so zaradi trofoblasta in ne zaradi ploda.

žal.
upam, da pri tebi ne bo tako.

Nekaj me zanima,jaz sem imela oploditev 11.9.2013! 8.10.2013 sem mela UZ torej 4 tedne pa se je videl že srčni utrip,je to možno???Pisalo mi je sicer na slikici da je 6t4d!
Sedaj 24 pa sem mela UZ pri svoji G in ni bil viden,torej je danes 6t1d
Ne gre mi v glavo kak sem lahko v 8 tednu oz. začetek 9 če sem imela oploditev 11.9.2013

sark,
šteje se od prvega dne zadnje menstruacije, ne od ovulacije!

Ker ovulacija ni nujno na sredi cikla, se lahko zgodi, da je plod manjši in srček še ne bije. Pri meni je bil teden večji, kar se mi je zdelo skoraj nemogoče, a UZ že ne laže, lahko se zmoti v meritvah za kak dan.

pri ivf se začne uradni začetek nosečnosti 14 dni pred punkcijo foliklov, ker bi takrat imela kao prvi dan zadnje menstruacije. tak način mora biti, da je štetje nosečniških tednov poenoteno z vsemi nosečnicami, ki se jim šteje nosečnost od 1 dneva ZM

Pozdravljene. Mene pa zanima…ko sem bila v sestem tednu sem dobila rahlo rjav izcedek. Sla sem k g. In videl se je utrip in vse. Danes sem imela pregled in sem v 8t, utrip ni bil vec viden. Dala mi je tabletko. Zdaj pa nevem a naj se malo pocakam ali naj tabletko kr vzamem v petek pa na ciscenje. Hvala za odgovore.

Pozdravljena,

žal mi je, ampak če je bil utrip prej viden, zdaj pa ni več, po mojem nima smisla čakati. Edino seveda, če bi rajši počakala, da se zgodi po naravni poti, ampak to bi bilo pametno narediti v dogovoru z zdravnico.

New Report

Close