Najdi forum

Pozdravljene! Rada bi vaše mnenje. Avgusta bomo dobili novega druženskega člana in že izbiramo imena. Meni je za fantka zelo všeč ime Črt, a sem prejšnji teden v Mamini Knjigici imen prebrala, da to ime pomeni “hudič”, “sovražnik”. Me je kar malce streslo. Možu to ime že od začetka ni všeč, zdaj mu je še toliko manj. Bi si vi premislile? Všeč sta nam tudi imeni Tit in Tevž. Deklica naj bi bila Lenča.

Črt mi je zelo lepo ime. Poznam enega odraslega, krasnega človeka s tem imenom in enega otročka z iskricami v očeh…

Sicer mi je pa tudi Tevž všeč.

Kar se tiče pomena pa takole – jaz imam izbrano določeno ime, ki mi je izredno všeč, pomen je pa kao bolj tako – tako. No, ampak bo otroku vseeno tako ime, na pomen se ne oziram pretiroma, preberem le iz radovednosti.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Jaz sem ravno zaradi pomena tako proti Črtu, čeprav mož in sin ful navijata zanj. Amapak tokrat bom zmagala jaz :-)))

Ajs

nova
Uredništvo priporoča

Samo da vas opomnim, Črt izhaja iz mitologije starih slovanov in ima lahko pozitivno ali negativno konotacijo. Bil je vedomec, kar pomeni, da je vedno vedel in videl vse, kar se dogaja v oblakih, na zemlji in v podzemlju. Imel je 4 glave (4 strani neba, ali pa 4 osnovni elementi), nekateri ga enačijo celo s triglavom, potoglavom, vidom ali vidovino… Ampak je s pokrščevanjem dobil samo še negativno konotacijo. Ni prešeren, nasprotnik cerkve, pisal o črtih, bogovih nad oblakih, kar zastonj.

Črt je bog podzemlja in razsoja tehta kdo gre dol in gdo ne. Je zelo resnicoljuben, tenkočutno in iskren. Lahko se ga bojimo ali veselimo. Stvar naše vesti.

Nasprotno pa so Črti fejst fantje.

 

New Report

Close