Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje kdaj se vidi plod in bitje srčka?

kdaj se vidi plod in bitje srčka?

Punce, pozdravljene!
Prosim, če mi lahko katera pove, kdaj se vidi plod in kdaj bitje srčka. Na pregledu sem bila v 5t in 4d, vendar se je videla le vrečka.

že pri naslednjem pregledu boš videla tvojega malega nato pa še 4 tedne kasneje pa njegov srčni utrip. lp

Vidi se različno – enim tudi šele v 7. ali 8. tednu. ampak 5. teden je še zelo hitro, tak da brez panike. Si bila očitno prehitro na pregledu.

Če poiščeš malo po forumu, boš vidla, da je veliko takšnih primerov.

LP

nova
Uredništvo priporoča

baje od 6 tedna dalje srček našim otročkom že bije…

Pusenjak pravi da naj bi se v 6t, oz ko je vrecka velika 22mm. Meni se ni videl utrip do 8t in sem tako trpela dva tedna. Tko da pri vsaki nosecnici je drugace.
Veliko srece!

Lp, Kalina

Pri meni je pa vrečka 16 mm (če sem jaz pravilno razbrala iz slike). Torej še ni razloga za strah?

Nikakor ne:)

Mene pa zanima, ali se je plod videlo že pred 8 t pri tebi?
Jaz sem bila namreč na UZ v 5., 6. in 7. tednu in se ni videlo ploda in ni bilo utripa. Poslali so me na čiščenje. Zdaj sem prebrala že več postov podobnih tvojemu in me je strah, da sem dopustila, da mi ubijejo otročka oz. da bi zrasel, če bi počakala še malo.
Prosim, odgovori mi!
Hvala in LP

Pri meni se je videla pri 5t4d le vrečka 16mm. Ploda in utripa še ni bilo. Sem pa zdaj brala na ringaraja.net, da se pri nekaterih vidi že v 6t, pri nekaterih pa kasneje.

mislim, da je tako, da naj bi se plod videlo pri velikosti vrečke 22mm, zato sem prepričana, da je pri tebi res še prekmalu,zato ne skrbi:)

pri meni je G videla utrip srca, ko sem bila v 6 t, jajčni mehurček je bil takrat velik 4 mm plodek pa 3 mm.

pri meni se je videl srček ze pri 6 tednih, velik 7 mm

Lp imam vprašanje noseča naj bo bila 7tednov gestacijska vrečka je prazna velika je 15mm se bo videl plod?

New Report

Close