Najdi forum

Pozdravljene

Imam problem, ki se mu reče zaprtost. Grrrrrrr

Ne vem več kaj naj še poskusim, donat ne pomaga, radenska ne pomaga, pijem abnormalno veliko, jem sadje, se odpovedujem sladkemu – sploh čokoladam in bananam, na tešče žal ne morem pojesti jabolka ali drugega sadja, ker mi je potem čez cel dan slabo in se mi po vsaki hrani dviguje.

Kakšnih sirupov, odvajal si ne upam vzeti. Vseeno bi rada še malo poizkusila s čim drugim.

Ali ima še kakšna ta problem in s čim si pomagate???

Lep pozdrav in prosim za pomoč, ker na wc-ju sem res boga 🙂

<http://sandrcap.moj-album.com/>

Za zajtrk pojem ovsene kosmiče+zmleto laneno seme+jogurt in malo soka.

Vse skupaj zmešam in uspeh je zajamčen :o))

lp

Anita 24t

Jaz sem tudi slišala da pomaga laneno seme, ki ga lahko ješ z mlekom ali jogurtom.
Lahko pa probaš še z suhimi slivami, ki jih namočiš čez noč v kozarcu vode potem pa zjutraj to vodo spiješ in poješ slive. Meni je pomagalo. Poskusi, vendar bodi vztrajna.
Upam da boš našla kaj kar ti bo odgovarjalo, vem kako se počutiš:)

Lp od črnolaske
36t

nova
Uredništvo priporoča

Tudi jaz sem poskusila vse mogoče in pomagalo in to zelooo pomagalo mi je samo naslednje: v pol kozarca mlačne vode sem dala 1 žlico Ašičevega jabolčnega kisa in 1 žlico medu. To sem spila vsako jutro pred zajtrkom in mi je pomagalo. Nekje sem sicer zasledila, da ni ravno dobro jesti med med nosečnostjo zaradi alergije, a jaz sem si lahko pomagala le s tem napitkom.
LP

ej punce hvala vam,
vse bom probala samo da se rešim muk na wcju

hvala

<http://sandrcap.moj-album.com/>

zrel kivi na tešče

Jogurt z otrobi, mandarine pa grozdje je zame odvajalno sredstvo, pa še čokolešnika ne pozabim omenit. Probaj tega pojest, meni tud ni pomagl donat, jabolke,…Sedaj mi je pa prebava ok.

Meni je zelo pomagal tudi sirup Portalak, v prejšnji nosečnosti. Zaenkrat še nimam hudih težav, ko pa jih bom imela, se ga bom gotovo spet poslužila. To ni odvajalo, da bi te potem dol gnalo (razen morda, če bi ga preveč vzela, nisem probala). Samo mehča ti blato, da greš lažje in predpisujejo ga bojda tudi majhnim otrokom, ki imajo težave z odvajanjem. Meni tudi niso pomagali ne donati, ne lanena semena, ne jogurti ne nič. Tole pa mi je. Probaj in poročaj!

Meni je tudi melona na tešče ful pomagala, al pa kivi z jogurtom. Ko par dni res nikakor ni šlo, sem pa glicerinsko svečko uporabila.

Zelo pomembno je, kaj zjutraj na tešče poješ ali popiješ. Jaz sem spila kozarec toplega donata, če ni šlo drugače, sicer pa redno za zajtrk jogurt s sadnim mislijem ali čokolino. Pa popoldne ali zveček topel donat. Zvečer za grickanje pa jem mandlje in lešnike, za katere sem prebrala, da so tudi dobri za prebavo, jaz sem jih sicer začela jesti zato, ker sem morala nekaj grickati, in se mi je zdela najboljša zamenjava za sladke ali slane prigrizke. Poleg tega pijem 3 magnesole na dan (sicer zaradi drugih razlogov), tako da mi tudi to pomaga. Donat pijem le ob težavah.

Ob vseh teh nasvetih boš po moje sedaj cel dan sedela na Wc-ju, tako te bo pognalo, hahaa.

Pa srečno!

35t

Kot prvo Donat ti bo sigurno pomagal, vendar učinek ni takoj viden.
To ti povem iz lastnih izkušenj. Jaz sem bila pred parimi leti zelo zaprta, tako da sem jemala vsak teden svečke in to več kot pet let. To pomeni da brez njih ni bilo učinka potem sem bila na Bledu v privat kliniki in so rekli če s tem ne bom prenehala bo konec vsega. So mi rekli naj pijem donat pa sem rekla, če ne pomaga. Po enem mesecu je bilo šele ok. Na dan sem spila po 1l donata.
Kasneje sem to količino zmanjševala sadaj ga ne potrebujem več. Prvič v življenju lahko hodim na Wc brez odvajal, brez svečk in brez donata. Zato vam polagam na srce pijte donat, učinek bo 100% viden ampak ne takoj čez nekaj časa.

Otrobi z jogurtom. Jaz jem tiste valjda od emone, ki so v takih majhnih briketkih. Če kupiš take, ki izgledajo kot čokolino, se jih ne da pojest, ti so pa kar znosni. Pojem 1/2 skodelice in en jogurt čez; pri meni deluje, tudi lepo “mehko” gre.
Od sadja pa hruške in fige; kadar so seveda.

Pozdravljena, tudi sama imam te ”težave”-veš kaj me zanima, katero krvno grupo imaš…mislim da je v tem velika težava in seveda posledično temu s čim se prehranjuješ…?

Aja, jaz si pomagam z glicerinskimi svečkami, not ni nič takega da bi ti lahko škodilo, saj ne poleni črevesja, ampak samo spodbudi narano gibanje blata…tako so mi rekli v lekarni,…
saj zdravniki in vsi pa čim manj tega, ja kako pa naj gre blato ven drugače ? Če gre not, mora tudi ven….drugače pa pomagajo doma narejeni surovi zelenjavni sokovi, recimo 2 kumarici ali 2 papriki zeleni zmelješ v sokovniku, jaz jih še precedim in spijem na tešče…to full pomaga…

New Report

Close