Najdi forum

imena za dvojčke

Oj!

Katera dvojica imen vam je všeč?

za pupi:
Trina in Brina
Zara in Tara

za poba:
Žan in Jan
Tadej in Matej

za parček:
Anže in Neža
Nejc in Teja

To je naš seznam.

Lp

za parček mi je všeč anže in neža…ker je iz istih črk pa ni čist podobna izgovorjava 🙂

za punci mi je lepše tina in taja

za fanta pa samo in beno

Trina in Zara

Jan in Tadej

Neža in Anže

…če naj izbiram med tvojimi predlogi bi izbrala te kombinacije…

Lp

Trina in Tara
moti me, ker se vse po parih preveč rima

za punčki mi je oboje všeč, za fantka noben od predlogov, za parček pa anže in neža.

pa še moji predlogi

zala in zoja

zana in zara

tia in lia

ava in iza

ina in nia

inja in nija

**********

bor in brin

lan in nal

naj in jan

gal in gaj

dan in svit

timej in anej

tevž in tjaž

************

kaja in jaka

zarja in svit

tisa in bor (brin, gaber)

nia(ina) in ian

ajda in klas

timeja in timon

izaja in izak

lp

tea in eva
tadej in matej
tadej in teja
gal in lea

---------------------------------------------------------------------------------------------- Veliko več smo, kot le telesa in osebnosti. Ne glede na spreminjajoči se zunanji videz je notranji duh vedno lep in ljubeč

Prebrala sem tvoje predloge in me je groza!! Kakšna imena, če lahko temu sploh rečem imena si nasula, sem si jih prav zapisala, ker še v življenju kaj podobnega nisem slišala. Sliši se, kot da se poigravaš s črkami kakor se ti pač zaljubi.

Preberi še enkrat te krace, jaz svojega otroka nikoli ne bi poimenovala po teh zlogih;

lia, nia, inja, nija, izaja,

naj, nal, ian, izak, klas, dan, svit,

Dajte se punce spustit na realna tla.

LP

mene je pa groza tvoje nestrpnosti in neizobraženosti. še nisi slišala za lepo in staro slovensko ime svit? ne? tudi jutranjega svita ne poznaš? in izak je bibljisko ime, če še ne veš. ian je tudi zelo pogosto ime sploh v angleško govorečih državah. klas (žitni klas) – spet zelo staro slovensko ime – tako staro kot npr. ažbe, ambrož, jošt, ajda …

druga imena kot so lia, nia, inja so bolj sodobna imena in, če te že zanima poznam deklice s temi lepimi imeni. tako, da drugič malo premisli preden napišeš, da so to krace.

nikjer nisem napisala, da mora kdo svojih otrokom dati takšna imena – to so samo predlogi.

pa še nekaj – a misliš, da ostala imena niso izmišljena? da obstajajo že iz predkambrija? a nejc pa ni poigravanje s črkami? pa teja? pa tara?

pa kako bi bilo, če bi bilo vsem ime marija, anja, janez in luka? dolgčas, vsaj zame.

želim ti lep večer in ti pošiljam prisrčne pozdrave od moje princeske z imenom alina nia, ki velikokrat dobi pohvalo kako lepo ime ima

Sem te prizadela? To ni bil moj namen. Mi pa je Alina zelo lepo ime, vendar ta nia na koncu je odveč. Ne bom več razglabljala o teh tvojih izpeljankah, ker nima smisla. V glavnem to zame niso imena za otroka, potem se pa čudimo, zakaj dajejo živalim ime Tim, Nuša, Taja,…. Saj se ne čudim več.

Lep večer tudi tebi !

mene nisi prizadela, lahko pa, da si koga drugega,ker že kar nekaj časa spremljam ta forum in vem, da se je rodilo že kar nekaj svitov, pa najev pa danov,…

drugače pa z moje strani še samo to:

– to niso moje izpeljanke, za vse sem nekje slišala. bi bila pa prav ponosna, če bi si kakšno ime izmislila jaz:)))

– mene nič ne moti, če je kakšni živalci ime tako kot meni, še fajn se mi zdi.

– pa nič nimam proti kakršnim koli imenom. meni je recimo zelo všeč ime ana, ampak kaj, ko jih je toliko, da če svojega otroka pokličeš, se ji h še 5 drugih okrok obrne

no to je moje skromno mnenje

še enkrat lep večer

ZARA IN TARA
TADEJ IN MATEJ
NEJC IN TEJA

Ko se je že razvila debata okoli imen, naj dodam, da Svit izhaja iz imena Sviton – angl. škof, ki goduje 2.7. ali pa iz imena Svitomir oz. Lucij, ki goduje 4.3, 24.2., 2.12. ali pa 13.8., torej to ime ni noben zlog, kot pravi ??? V knjižici kdaj goduješ (Zdravko Reven) se najde še polno drugih imen. Dan bi lahko izhajal tudi iz imena Danijel…

za punčki:
Zara in tara

za fantka:
mi ni nobena kombinacija všeč

z par:
Najc in Neža

Meni se za fantka dopade kombinacija Svit in Vid, za parček pa tvoja Neža in Anže. Za punčki nimam predlogov.

Jaz sem vedno govorila da bi imela dvojčka Jaka in Luka…..

Drgač pa mi nekak ne potegne to, da sta imena nekako ista in se ful rimata…. jaz bi zbrala pač imena ki so mi všeč in se ne bi ukvarjala s tem da sta si podobna

Tako da kaj vem kako bi sama zbrala, tvoja imena niso ravno moja najljubša (pa zato težko zbiram), mogoče bi sama dala kaj takega:

Anja in Nika
Anja in Luka
Jaka in Luka

Pač ta imena so mi všeč in bi zbirala med njimi. Pa čeprav ne paše tko zlo skup, se vsega navadiš in kmal skup potegne……

Jure in Nace

Anja (Ana) in Eva

Lana in Vid

…moj seznamcek 🙂

Zdravo!

Meni so za fantka všeč ta imena:

JAKOB in DOMEN

za punčko pa:

KLARA in LINA

Seveda,da bi se jih še kar nekaj našlo,vendar so mi trenutno ta imena všeč!

Doma pa že imamo NIO in vam moram povedat,da ji ime zelo pristoji!

Pozdravček!!!

Lea

trina, brina
tadej matej

nejc, teja (namesto teje bi jaz dala ime zara)

lp

mark,neža

Samo v poduk Nia je staro keltsko ime ,pomeni pa borec,zmagovalec…(champion)

New Report

Close