Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Očetovski dopust za s.p.?

Očetovski dopust za s.p.?

Sem samozaposlen, ali kdo ve kako se uveljavlja tistih 75 dni dopusta, pri katerem država plača le minimalne prispevke?

Ali s.p. sploh lahko uveljavlja očetovski dopust?

Miha

Lahko, sploh s.p.-jem pride prav placilo prispevkov, tako ni treba da si jih sam. Uveljavljas pa tako kot prvih 15 dni na CSD (vloga se da za vse skupaj), samo prej jih moras obvestiti, kdaj bos dopust koristil.

Hm oprosti… Kako pa uveljavim prvih 15 dni? In kaj dobim z njimi kot s.p.? Plače verjetno ne 🙂

A prispevke pa plačajo? In je kakšna omejitev, da recimo v teh 75 dneh ne smem izstaviti nobenega računa? Če ni omejitev potem bi to izkoristil vsak s.p., pa če kaj dela potem ali pa ne. Tudi prispevki so danes $$$. Sicer sem samozaposlen, nimam zaposlenih in nič.

Pozdrav

Miha

nova
Uredništvo priporoča

Posebej pri s.p.-jih delovni inšpektorji radi hodijo preverjat. Ko boš na dopustu ali na porodniški ne smeš (uradno) nič delati in izstavljati računov, če nimaš nobenega zaposlenega. Z možem imava sicer d.o.o. v katerem sva oba zaposlena, vendar on ne more istočasno koristiti porodniške kot jaz, ker nimava zaposlenih. Drugače pa je ravno za s.p. velika dilema , ki je bila pred časom omenjena v Dnevniku ravno na temo porodniške in dopusta za nego..Za prvih 15 dni ti povrnejo vse stroške (prispevke +neto plačo). Za ostali dopust pa ti krijejo minimalne prispevke ali po domače prispevke, ki pripadajo minimalni plači.Če je tvoja višja sam kriješ razliko. Ne krijejo pa ti neto plače.

Upam, da sem ti dovolj izčrpno odgovorila.Če te zanima še kaj…

Veliko užitkov z otročkom

Hvala za odgovor… Če prav razumem torej ne morem izkoristiti dopusta ker račune pa moram izstavljati, ker mi ljudje nakazujejo denar za uporabo spletnega servisa in jim je potrebno pač izstaviti račun…

Kako pravite da je s prvimi 14 dnemi? Od koga pa dobim prispevke in neto plačo če sem samozaposlen? Ker 14 dni seveda lahko da ne delam in ne izstavljam računov.

Hvala in lep pozdrav

Miha

Kot s.p. sem prejel za 11 delovnih dni 94,03 eur očetovskega nadomestila… uau torej torej to je 1,07 eur /h. Hvala lepa, hvala republika Slovenija za dobrosrčnost!!!
Ne pozabit vsak mesec plačujem 370 evrov prispevkov.

New Report

Close